Elektronik laboratuvarımı kuruyorum

Yeni modeli bu herhalde abi, emin degilim ama, belki isinize yarar.
1714837378115.png

İki güç kaynağını seri bağlamak biraz tehlikeli bir durum. Üst seviye güç kaynakları bunu kullanım kitapçığında belirtir(mesela rohde schwarz dan güç kaynağı aldığınızda channel ları seri bağlayabilirsin diye özellik plarak yazdığını görürsünüz). 60V için sıkıntı olmayabilir ama günün birinde birisi buraları okuyup, 10 korad alayım 300V yapayım vs derse diye yazıyorum. Trafonun izolasyonunu zorlayıp delebilirsiniz, sonucu hoş olmaz. Çıkış floating aaa ne güzel derken çıkışta faz olduğu anda ölümcül sonuçlanabilir.

Bugün TDS ye gittim laboratuvarın güncel hali şu şekilde :
1714850366046.png

Diferansiyel prob olarak Micsig dp10013
LCR Metre olarak LCR-106X (200kHz) aldım
Bir de aynı caddede 220-220 100 VA trafo sardırdım ama pişman oldum sonradan sipariş verdikten sonra aklıma tonla fikir geldi keşke sekonderi birkaç ortak uçlu sardırsaydım 0-15-30-110-220 gibi hem 220-110 dönüştürücüm olurdu hem 2x15 simetrik beslemem bir de cimriliğim tuttu 100va sardırdım ama inrush akımını hesaba katmadım keşke toroidal saran bir yer bulsaydım yada daha güçlü sardırsaydım muhtemelen 20-30 watt ile uğraşacagım zaten artık dif. prob da oldugu için ihtiyaç halinde direk şebeke ile de çalışabilirim.

Bir süre şöyle takılmam gerekiyor sanırım :katil2: :
1714850617865.png

TDS in Ankara da ki yerine mi gittiniz abi? Birde alis fiyatlari ne civarda ?

Yok karakoyde menevşe handa da yerleri var fiyatlar ve stok için @T&M Aşkın bey ile görüşebilirsiniz sağolsun yardımcı oluyor
Vay Askin abi burada demek, ondan alis veris yaptim ama burada hatirlatmak uygun olmaz.

Abi bu LCR metrenin olculerini soylemeniz mumkun mu? En Boy yukseklik Bir de o ayak kolay yoldan cikiyor mu? Yani onu kullanmamak mumkun mu?

1714853557266.png

Burada olcu buldum ama o ayaklar ciktiginda acaba orada cikintilar vs olabilir mi? Yani su 265mm gercek mi yoksa daha buyuk bir genislik mi?

Vay Askin abi burada demek, ondan alis veris yaptim ama burada hatirlatmak uygun olmaz.

Abi bu LCR metrenin olculerini soylemeniz mumkun mu? En Boy yukseklik Bir de o ayak kolay yoldan cikiyor mu? Yani onu kullanmamak mumkun mu?
katlayınca çok da rahatsız etmiyor kol
1714853273053.png

şöyle kenarlardan 1,5 er santim çıkıyor kolsuz yaklaşık en 24 cm boy 33cm yükseklik 10 cm civarı
kol da direkt çıkmıyor muhemelen şuradaki vida sökülünce çıkacaktır
1714853984961.png

@Sercan abi yeni üretimlerde arkaplan varsayılan olarak siyah geliyor maviye göre çok daha rahat göründü bana eğer sendekinin ayarlarından renkler ayarlanamıyor ise goufengin sitesinde usb uzerinden işletim sistemi güncellenebiliyor diyor ama download centerları çalışmıyor mail ile dosya ve yönlendirmeleri istemek gerek sanırım

şimdi biraz araştırdım 2 sene önceki maxim rebrandlarda felan da ayarlardan değiştirilebiliyormuş güncellemeye gerek yok gibi

Forum istatistikleri

Konular
5,894
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back