Flyback topology haricindeki sistemlerin magnetik nuvelerinde neden gap kullanilmaz? Kullanirsak ne olur?

Mikro Step

Kıdemli Üye
Flyback nuvelerde gap kullanmamiz gerekiyor.

Siradan sebeke transformatorlerinde neden gap ile karsilasmiyoruz?

Sebeke tranasformatorlerinde kullanilan nuvelerde gap kullanilirsa ne olur ne gibi olumlu olumsuz etkileri olur?

Iskembeden atacaklardan yada kisisel yorum yapacaklardan ricam, atacaginiz satirin basina (Kendi yorumum) seklinde eklenti yapmalari.

Son düzenleme:
Flyback nuvelerde gap kullanmamiz gerekiyor.

Siradan sebeke transformatorlerinde neden gap ile karsilasmiyoruz?

Sebeke tranasformatorlerinde kullanilan nuvelerde gap kullanilirsa ne olur ne gibi olumlu olumsuz etkileri olur?

Iskembeden atacaklardan yada kisisel yorum yapacaklardan ricam, atacaginiz satirin basina (Kendi yorumum) seklinde eklenti yapmalari.
Kendi yorumum ( :katil2: )
Flyback zaten transformatör kullanmıyor kuplajlı indüktör olarak geçiyor once enerji hava bosluğunda depolanıyor sonra depolanan bu enerji sekondere aktarılıyor

Şebeke transformatörü ise enerjiyi diğer sargıya manyetik akı yoluyla aktarıyor gap konulması demek akının yoluna direnc koymak demek olabilir ( işkembeden atma kısmı burada başlıyor :katil1: )

Diğer topolojiler hakkında bilgim yok

Ben tabi kendimce acemice açıklamaya çalışıyorum ama sizi de yıllardır takip ediyorum hocam benim zibilyon katım manyetik bilginiz var acaba bu sorunun altından ne çıkacak :katil2:

Forum istatistikleri

Konular
5,842
Üyeler
2,480
Son üye
mozcelikors

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back