Forum bildirim epostalarının spam olması

taydin

Timur Aydın
Staff member
Forumun başından beri var olan bir sorun, bildirim epostalarının spam olarak kabul edimesi idi. Bunun farkında idim ama bildirim epostaları benim için çok önemli olmadığı için oralı olmuyordum. Ama yeni üye kaydında onay epostası da spam olarak kabul edilince birçok yeni üyenin kayıtta sorun yaşadığını farkettim. O yüzden bu konuyu araştırdım.

Sorun, bildirim epostalarının gönderildiği adres ile ilgili çıktı. Forumdan bütün bildirimler benim şahsi eposta adresim ile yapılıyordu. Forumun alan adı ile benim epostanın alan adı uyuşmayınca da internetteki bütün eposta servis sağlayıcıları bu epostaları direkt olarak spam kabul ediyordu. Şimdi bunu düzelttim. Forum bildirim epostalar noreply@mekatronik.org adresinden geliyor olacak. Şimdi bir mesaja yazdığım cevap ile denemiş oldum ve artık bildirim spam olarak kabul edilmeden benim gelen kutusuna girmiş.

Yani şu andan itibaren gelen kutunuzda daha önce görmediğiniz bildirim mesajları görmeye başlayabilirsiniz. Eğer bu mesajları istemiyorsanız profil sayfanızadaki bildirim ayarlarından tamamen kapatabilirsiniz, veya konu bazında ayrı ayrı bildirimleri kontrol edebilirsiniz.

İyi forumlar!

Forumdan sürekli bildirim maili gönderilmesi de mail servisleri tatafından spam olarak işaretlenebilir.
Ayrıca gelen kutusundaki bir maili kullanıcı spam olarak işaretlerse sonraki bütün mailler spam kutusuna düşer.
Aynı şekilde spam kutusundaki bir mail "spam değil" olarak işaretlenirse artık spam kutusuna düşmeyecektir.

Forum istatistikleri

Konular
5,663
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back