Gerber Dosyasını Sprint Layout a Aktarmak

Omega

Kıdemli Üye
Bir siteden indirdiğim gerber dosyaları var .Muhtemelen kart Eagle da çizilmiş.Bendeki Eagle eğitim maksatlı gerber import seçeneği çıkmıyor.
Ben Sprint Layout 6.0 a import etmek istiyorum.Aşağıdaki resimde sol taraf indirdiğim gerberin dosyaları ve uzantıları sağdaki ise Spr.Layout 6.0 ın ,import etmek için istediği dosyaların listesi var.
Ben 1-2 gerber viewer gibi programlarla denedim ama çıkan PCB den emin olamadım ,sanırım PCB çift katlı
Aşağıdaki resme göre sağda istenen dosyanın ,sol tarafta hangi gerber dosya uzantısına karşılık olduğunu yazabilirmisiniz?

(Örn: S1.....A4 gibi)
gerber resmi.png

Next pcb diye bir siteye zip veya rar upload edince orada düzgün görünüyor .Artık bunu referans alabilirim

The following files that you should now have in your Gerber file :

*.cmp (Copper, component side)

*.drd (Drill file)

*.dri (Drill Station Info File) – Usually not needed

*.gpi (Photoplotter Info File) – Usually not needed

*.plc (Silk screen, component side)

*.pls (Silk screen, solder side)

*.sol (Copper, solder side)

*.stc (Solder stop mask, component side)

*.sts (Solder stop mask, solder side)

A1 = S1
A2 = S8
A6 = S1
A7 = S3
A9 = S4

A5 = S5 olabilir

Solder mask'ler sprint layout'ta görünmüyor.

Forum istatistikleri

Konular
5,841
Üyeler
2,480
Son üye
mozcelikors

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back