Havaya Lastik İle Fırlatılan Oyuncak

Gokrtl

Gökhan Kartal (TeknoDay)
Staff member
Dün akşam iki aile biraz dolaşmaya çıktık. Cumhuriyet meydanında canlı müzik yapan birine denk gelince halk için ayrılan bir yere oturup dinledik. O sırada baktım çocukların elinde bir oyuncak. Lastik ile havaya fırlatıyorlar ve döne döne iniyor aşağı. 6-7 tane çocuk almış oynuyorlar. Bizim yeğen de "bende istiyorum" diye tutturunca almaya gittim.
İki tane plastik parça,
bir lastik,
Bir mantar LED ve pili,
Bir parçada aletin dönmesini sağlayacak poşetimsi bir şey.
Aletin fiyatı 20₺ mecbur aldım. Diğer çoklarıda hesaba katıp küçük bir hesaplama yaptım.
Dedim ben bunu 3D yazıcıda basarım. 1kg filamentten kabaca 100 tane çıkarırım.
100*20=2000₺ yapar. Günde 50 tane satsam 1000₺ cepte. Ben normal çalışırken günde en fazla 200₺ kazanabiliyorum yav.

20220829_222120.jpg

Bu oyuncağın kazığını bende yedim. Almak zorunda kaldım.

Kanat plastigi 3. Atışta yamuldu uçmaz oldu.

3d printer ile daha kalitelisi yapılabilir.

Bu oyuncağın kazığını bende yedim. Almak zorunda kaldım.

Kanat plastigi 3. Atışta yamuldu uçmaz oldu.

3d printer ile daha kalitelisi yapılabilir.
Evet bendeki de resimde görüldüğü üzere bir kaç atışta koptu hemen.

Dün akşam iki aile biraz dolaşmaya çıktık. Cumhuriyet meydanında canlı müzik yapan birine denk gelince halk için ayrılan bir yere oturup dinledik. O sırada baktım çocukların elinde bir oyuncak. Lastik ile havaya fırlatıyorlar ve döne döne iniyor aşağı. 6-7 tane çocuk almış oynuyorlar. Bizim yeğen de "bende istiyorum" diye tutturunca almaya gittim.
İki tane plastik parça,
bir lastik,
Bir mantar LED ve pili,
Bir parçada aletin dönmesini sağlayacak poşetimsi bir şey.
Aletin fiyatı 20₺ mecbur aldım. Diğer çoklarıda hesaba katıp küçük bir hesaplama yaptım.
Dedim ben bunu 3D yazıcıda basarım. 1kg filamentten kabaca 100 tane çıkarırım.
100*20=2000₺ yapar. Günde 50 tane satsam 1000₺ cepte. Ben normal çalışırken günde en fazla 200₺ kazanabiliyorum yav.

18765 eklentisine bak
Patentli üründür belki Sonra mahkemelik olursun :)

Patentli üründür belki Sonra mahkemelik olursun :)
Bu iş Crack'li program kullanmaya benzer. Ben yapıp ben satarsam kimse peşine düşmez, ama basıp basıp toptan satış yaparsam enseleyebilirler. Ayrıca muhtemelen bunun patenti yurtdışındadır. Aliexpressde filanda satılıyor. Microsoftun lisansının peşine düşmeyenler iki parça plastiğin peşine düşmezler herhalde :katil2:

Uçan balon işi daha karlı. Geçen gün ben de almak zorunda kaldım 30 lira. Maliyeti 5 lira değildir. Gündüzleri bir yelerde çalışıp akşamları mesaiden sonra düğün salonları önüne pusu atıyorlar.

Forum istatistikleri

Konular
5,836
Üyeler
2,479
Son üye
yiyehuoxing32

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back