HGS den gecince

var
orada iki kutu var biri size görünmüyor belli ki üste plaka girilecek

plaka yazan yere plakayı girin

altta sorgula düğmesi üstüne de o karakter toplamı vs girin

1724771806050.png

Dedim ya zeka özürlüyüm. Ama ben bu tasarımı yapan adama gene saydırıyorum.

Ulan hıyar !!! Açıklama metnini neden kutucuğun içine yerleştiriyorsun. Ekranda yer mi yok.

Plakayı üsteki kutuya yazıp açıklama metninin üstüne de aritmetik işlem sonucunu yazıp bir boşluk verip diğer sayıyı yazmak gerekiyormuş.

Neyse beyinsiz olan belki de benimdir.

Doğrulama kodu gelmeyince tekrar tekrar istemek zorunda kaldım fakat ödemelerden birisini yapabildim.

Her bir yol için ayrı ayrı ödeme yaptım ama her birinde doğrulama kodu ılk seferde gelmedi. 2 dak. bekleyip ikinci kez tekrar gonder demek zorunda kaldım.

Bu sorunlar beceriksiz yazılımcı bozuntularından kaynaklanıyor.

Son düzenleme:
Gümrük çıkışında da beni süpriz bekliyormuş.

Aracımın plakası daha önce bambaşka bir araca takılı ve bir başka kişinin di. Sorgulama sonucunda o arkadaşın da HGS borcu olduğunu gördüm zamanla borç büyüyüp gitmesin haberin olsun dedim. Arkadaş teşekkür edip ödemesini yapacaktı ve başına geleni anlattı.

Ondan önceki arkadaşın da HGS bocu varmış. Fakat o kişiyi hiç tanımıyorum.

Sorun şu, Yurtdışına çıkarken plakanın HGS borcu olunca ödenmesi gerekiyormuş, (Şoförün ya da aracın borcu değil plakaya çıkan borç) durum izah edilince o tarihlerde bu plaka bana ait değildi vs itiraz edilince (ruhsattan belli oluyor) tutanak tutuluyormuş.

Borç çok fazla değil ama başkasının borcunu ödemeye de gerek yok.

Yurt disinda mesela Avrupada internet uzerinden yillik/aylik/haftalik gecis belgesi aliniyor. Istedigin yoldan istedigin kadar geciyorsun. Her ulkede farkli olabilir.
Aylık 49€ bedelle Almaya'da bilet alınıyor. Bu bilet ile otobüs, vapur, metro, tren kullanılabiliyor. Tek istisnası Yüksek Hızlı Tren. Onun da bileti ayrı ve daha pahalıymış.
Normal bir vatandaş elindeki 1 adet HVV bileti ile tüm Almanya içinde şehir farketmeksizin ulaşım ihtiyacını karşılayabiliyor. İşin ilginç tarafı giriş turnikesi yok. Elinizi kolunuzu sallayarak biniyorsunuz. Sadece trenlerde rasgele aralıklarla bilet kontrolü yapan memurlar var. Basılı kağıt, kart yada telefon uygulaması üzerinden bileti gösteriyorsunuz. Biletsiz yakalanma 64€, basılı bileti unutma (telefonda yüklü değilse) 7€ cezası var. Oturmuş bir sistem var.
Otoban için uygulama ise önceki gönderilerin birinde vardı.

Benim sattığım araç plakasına ben sattıktan 1 gün sonrasına 5.5 lira ankara girişinde tahsilat yapmışlar.
İtiraz maili yolladım. Durumu izah ettim. Ben izmitten hiç çıkmayan bir watandaşım ve artık plakam falanca dedim. HGS yi yeni plakaya falanca tarihte taşıdım dedim. Hesabıma 5.5 lirayı iade ettiler.
Zira okuma ve takip sistemleri dört dörtlük değil biliyorlar. Bazen kısa mesafe giriş çıkış yapıyorsunuz girişi okuyamayınca en uzak mesafeden tanımlıyorlar. İtiraz edince kabul ediyorlar.
HGS sadece ve sadece kameralar ile plaka okuyarak işlem yapan bir sistem.
Verdikleri minnacık etiketi çöpe atsanız da olur. Çünkü okuma sistemi ile ilgisiz.

Bazi ulkelerde Toplu tasima herkes e ucretsiz, Luksemburg

Bizde de yaslilar vs bir grup var, onlarada hep ucretsiz, en azindan sabah ve aksam saatlerinde ucretli olsaymis iyiymis, en azindan calisanlarla zitlastirmassin, ya da o yogun saatlerde ucret odeyerek binerler.

Forum istatistikleri

Konular
6,547
Üyeler
2,686
Son üye
Berat_41

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back