Hscope 102

Link de android destekli stm32 li bir osiloskop var yakın zaman da yapmayı düşünüyorum

Screenshot_2022-04-28-23-01-12-161_com.google.android.youtube.jpg

Burda da bir opamplı prob giriş devresi var 102 modeli USB otg den çalışıyor 101 olan da hc05 Bluetooth desteği var ama tek kanal kullanılıyor

Screenshot_2022-04-28-23-46-19-061_com.martinloren.hscope.jpg

Android arayüzü bu şekil de aynı zaman da owon ve istrustar desteği de var ama lisans ücreti istiyor 120tl civarı

Screenshot_2022-04-28-23-46-31-916_com.android.vending.jpg

Hscope102 yi yaptığınız zaman ücretsiz şekilde tek kanal açık geliyor ekranda ki ücreti öderseniz çift kanal çalışıyormuş denemedim daha...

Bilmediğimden soruyorum. Bu kadar kolay mı osiloskop yapmak?

Ben bunun daha iyisini yaparım. Ama zamanı gelince :D

Yazılım güzel cihaz yapılmasa bile instrustar için olan lisans alınıp kullanılabilir

İnstrustar osiloskop sahibi bir kişi mobil de android de kulanmak isteyebilir abi o konuda app ise yarar

İnstrustar osiloskop sahibi bir kişi mobil de android de kulanmak isteyebilir abi o konuda app ise yarar
Haa tamam şimdi anladım.
Ben sandım ki pc ses kartından filan bir prop okuyup bunu instrustar yazılımına aktaran ara bir program.
Bir ara Timur abiyle çok kurcalamıştık öyle programları. Bir tane ARTA vardı, bir de TrueRTA diye bir program vardı.
PC Line In girişinden 3.5mm jack ile prob bağlayıp test yapıyorduk. Pek verimli çalışmıyorlardı. Belki zamanla güncelleme filan gelmiştir. Boş vakitte kurcalamak lazım tekrar :)

Haa tamam şimdi anladım.
Ben sandım ki pc ses kartından filan bir prop okuyup bunu instrustar yazılımına aktaran ara bir program.
Bir ara Timur abiyle çok kurcalamıştık öyle programları. Bir tane ARTA vardı, bir de TrueRTA diye bir program vardı.
PC Line In girişinden 3.5mm jack ile prob bağlayıp test yapıyorduk. Pek verimli çalışmıyorlardı. Belki zamanla güncelleme filan gelmiştir. Boş vakitte kurcalamak lazım tekrar :)
Yok abi bu direk instrustar yazılımı gibi tek fark android de çalışıyor yazılım yine otgden USB ile bağlıyorsun osiloskobu

IMG_20220430_151748.jpg

Yanlış bir yöntem biliyorum ama jeneratör çıkışını direk stmye girdim görselde ki sinyalleri bu şekilde aldım

Forum istatistikleri

Konular
5,984
Üyeler
2,517
Son üye
Dzenit

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back