İlk adım için ama biraz kaliteli Multimetre tavsiyesi ricası.

Üst sınıra çok takılmana gerek yok. Ben 600 VAC sınırlı olan UT139C ye 1500 V verdim. Baya çığlık attı, değer ölçmedi ama hiçbir şey olmadı. 1000 VAC olan Keysight 1282A ya da verdim aynı voltajı, hiç şikayet bile etmedi voltajı da doğru ölçtü.
Allahtan modern zamanlarda yaşıyoruz timur hocam . Antik mısırda falan yaşasan çok zalim bir firavun olurdun Allah muhafaza :) Birde Hitler in vardı böyle insanlar üzerinde çılgın deneyler yapan doktorları :)

Son düzenleme:
Allahtan modern zamanlarda yaşıyoruz timur hocam . Antik mısırda falan yaşasan çok zalim bir firavun olurdun Allah muhafaza :) Birde Hitler in vardı böyle insanlar üzerinde çılgın deneyler yapan doktorları :)

Benim birşeyler öğrenmek için risk eşiğim oldukça yüksektir :) Bu testlerde kullandığım megger MIT525 ile oynarken de 5000 V a çok çarpıldım, ama neyseki aletin akım verme kapasitesi çok düşük. Sadece parmaklarımı yaktı.

Benim birşeyler öğrenmek için risk eşiğim oldukça yüksektir :) Bu testlerde kullandığım megger MIT525 ile oynarken de 5000 V a çok çarpıldım, ama neyseki aletin akım verme kapasitesi çok düşük. Sadece parmaklarımı yaktı.
Tuhaf olarak birde şunu buldum . Otomotiv multimetre :)

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,841
Üyeler
2,480
Son üye
mozcelikors

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back