ıgbt ler arılazalımı çıktı? genellikle o şekilde açıldıklarında arızalı çıkıyorlar.

ıgbt ler arılazalımı çıktı? genellikle o şekilde açıldıklarında arızalı çıkıyorlar.
IGBT leri ölçecek yeterli bilgiye sahip olmadığımdan cihaz arızalı olarak bir kenarda yatıyor.

IGBT leri ölçecek yeterli bilgiye sahip olmadığımdan cihaz arızalı olarak bir kenarda yatıyor.
Youtube da kolayca anlatan videolar vardı. Belli bir yönle süreklilik testinde ikaz veriyordu tersinde vermiyordu bir şeyler. Bir de duvardaki anahtar gibi açık veya kapalı kalıyordu kısa devre edince sanki mekanik bir şeymiş gibi eski konumuna geliyordu. Büyüklerim yanlış anlamasın çok tecrübesizce bir şeyler yazdım. Demek istediğim devreden çıkardıktan sonra hele, kontrolünü rahatlıkla yapasın abi.

Youtube da kolayca anlatan videolar vardı. Belli bir yönle süreklilik testinde ikaz veriyordu tersinde vermiyordu bir şeyler. Bir de duvardaki anahtar gibi açık veya kapalı kalıyordu kısa devre edince sanki mekanik bir şeymiş gibi eski konumuna geliyordu. Büyüklerim yanlış anlamasın çok tecrübesizce bir şeyler yazdım. Demek istediğim devreden çıkardıktan sonra hele, kontrolünü rahatlıkla yapasın abi.
Cihaz benim olmadığı için yanlış birşey yapıp sağlam olanı da bozmak istemedim.
IGBT Modülün yenisi o zamanlar 2.500TL idi, Komple Cihazın yenisi ise 6000TL. Bizimkiler 2500TL ye kıyıp şanslarını denemek istemedi.

ölçü aletiyle sızıntıları göremiyoruz. datasheet dosyasından faydalanıp kısa devre veya açık devre aranıyor. gate kısa devreye düşmediyse kontrol kısmını arazalandırmıyor. fakat igbt modüller tek parça oluyor. sizin fotografladığınız şekilde bir açılma genellikle ıgbt'nin arızalı olduğunu gösterir. Yani demek istediğim genellikle güç katı arıza yapıyor.

Forum istatistikleri

Konular
5,656
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back