IP kamera bağlantı sorunu

Serkan.

Üye
Doğru bölümde’mi konu açtım bilmiyorum ama şöyle bir sıkıntı var arkadaşlar.
İp kamera sorunsuz çalışıyor ama yurt dışına çıktığım’da uygulamadan açınca direk kullanıcı adı veya şifre yanlış mesajı veriyor(kesinlikle doğru)hiç bir şekilde bağlanmıyor.Dönünce hiç bir sorun olmadan bağlanıyor.
Not:gittiğim ülkenin sim kartını takıyorum ve oranın internet ağını kullanıyorum sorunu nasıl çözerim değerli yorumlarınızı bekliyorum.
Saygılar.

Turkiye'de iken yurtdisi bir VPN ile PC'den baglandiginizda ne sonuc aliyorsunuz? PC'den baglanabilirseniz telefona VPN kurup bir de oyle deneyin. Hattinizdan mi yoksa kamera bir sekilde yurtdisi IP'lere mi kapali anlamis olursunuz. Once sorunun nedenini bulmalisiniz.

Bazi IP kameralar bir servera baglanip calisiyorlar. Server yurtdisi IP'leri guvenlik nedeniyle kapatmis olabilir. BU denemeler ile sorunun hattan mi yoksa kameradan mi oldugunu anlayabilirsiniz.

Turkiye'de iken yurtdisi bir VPN ile PC'den baglandiginizda ne sonuc aliyorsunuz? PC'den baglanabilirseniz telefona VPN kurup bir de oyle deneyin. Hattinizdan mi yoksa kamera bir sekilde yurtdisi IP'lere mi kapali anlamis olursunuz. Once sorunun nedenini bulmalisiniz.

Bazi IP kameralar bir servera baglanip calisiyorlar. Server yurtdisi IP'leri guvenlik nedeniyle kapatmis olabilir. BU denemeler ile sorunun hattan mi yoksa kameradan mi oldugunu anlayabilirsiniz.
Hocam bunu nasıl yapacağım fazla anlamıyorum telefondaki uygulamayı PC’ye mi kuracam yurtdışı VPN nasıl alcam biraz açıklarsanız sevinirim.

Teşekkürler hocam araştıraracam.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,841
Üyeler
2,480
Son üye
mozcelikors

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back