IR2104 Entegresi

flowchartx

Aktif Üye
Herkese merhabalar son günlerde mosfetlerle çalışmaya başladım(öğrenmek aslında). IR2104 entegresi ile mosfetlerimi sürmeye çalışıyorum. STM32F103 ile 5kHz'lik bir PWM oluşturdum. Sürücüyü ve mosfetleri aynı kaynaktan besledim +12V. Ama VS ucunda oluşan kare dalganın gerilimi 6V olarak alıyorum. Araştırmalarıma göre böyle olması gerekiyor ama sebebini bir türlü oturtamadım açıklayabilcek bir üstad var mıdır ?

Herkese teşekkürler...

Buyrun hocam 12V lar tek bir kaynaktan veriliyor.
Ekran Alıntısı.PNG

PWM sinyalini giriyorsan Mosfetleri baglamak kaydiyla VS bacagindan 12v civarinda pwm sinyali almalisin.

Aksi takdirde cip sorunludur. Zamaninda ayni durumu cok yasadim.

5 nolu bacakta 12v civarinda pwm oldugunu teyid etmen gerekir.

Okdir. Bir ihtimal multimetre ile DC kademesinde ölçüyorsanız PWM'den dolayı voltaj ortalamasını görmeniz normal diyecektim.

8 ve 6 uçları arasındaki kondansatör değerini artırın mesela 100uf.
Bu tür entegreler çok düşük frakansa çalışmak için uygun değil.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,850
Üyeler
2,482
Son üye
ilker29

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back