J-Link Nuvoton Bağlantı Problemi

Baran EKREM

Aktif Üye
Selamlar

Elimde Clone Bir J-Link HW:V8 var.
Jlink ile STM32 cihazlara program atıp debug yapabiliyorum(KEIL) fakat Nuvoton M032SE3AE kodlu denetleyiciye program atamıyorum. Amacım arayüzden program atmayı başardıktan sonra J Link'i VS Code ile kullanmak.
Vin 24V ile regülatörler sayesinde 3.3V a düşüyor. Bu 3.3V gerilimi aynı zamanda Vtarget tespiti için Jlink 1 numara pinede veriyorum.

Kartta bir sorun yok daha önce defalarda Orjinal Nu-Link ile program attım ve debug yaptım.
Jlink ile Connect ve Erase işlemleri hatta Read işlemleri düzgün çalışıyor fakat hiç bir şekilde program and verify işlemini gerçekleştiremiyorum.
Sürekli olarak aşağıdaki hatayı alıyorum.

- ERROR: Timeout while restoring target, RAMCode did not respond in time (PC = 0x200004C8, XPSR = 0x21000000, SP = 0x20000688)!
- ERROR: Failed to restore target. RAMCode never stops
- End of restoring
- ERROR: Failed to program and verify target

Bağlantı şeklim aşağıda. Kötü çizim için kusura bakmayın :) (Nuvoton dökümanlarının önerisi üzerine Data, Clock ve Reset pinleri 100k ile Pull Up)

1669568304471.png

Connect Çıktısı :
1669568407259.png

Erase Çıktısı :
1669568444312.png

Program and Verify Çıktısı :
1669568480655.png

Nasıl bir hata yapıyor olabilirim ?
İyi çalışmalar dilerim.

Hocam LDO_CAP çıkışına 1uf bağlamayı denedin mi?

Sorun çözüldü arkadaşlar. kartta sadece pull-up dirençleri bağlı iken yaptığım denemelerde programlayıcı denetleyiciyi görmemişti. Datasheet sayfasını tekrar inceleyince LDO_CAP pininin önemini fark ediliyor. Dokümanı tam incelemediğim için o LDO_CAP pinini devrede kullanılmak üzere dahili düşük akımlı LDO çıkışı sanmıştım, gerekli önemi göstermemişim. Meğer pek çok birim oradan besleniyormuş. Dolayısı ile entegrenin datasheetinde gerekliliği belirtilen LDO_CAP pinine 1uf kondansatör bağlantısını yapınca sorun çözüldü.

Kapasite zaten bağlı ve Nu-Link ile program atabiliyorum.
Şimdi farklı bir denetleyici ile denedim kodu : M032EC1AE
fakat yine aynı hatayı alıyorum.
1669752914047.png

Ama ne hikmetse yine connect/erase/read çalışıyor hatta arayüzdeki test programınıda denedim.
Ne yaptıysam Nuvoton denetleyicilere Flash/Verify yapamadım.

Şimdi
1669752837036.png

Şimdi KEIL ile deneme yaptım. Hem STM32 hemde Nuvoton'a program atıp debug yapabiliyorum.
Fakat arayüde neyi kaçırıyorum anlamadım.
Amacım jlink'i vs code'a bağlamak.
O tarafta hata alınca arayüz ile deneme yapmak istedim.
J link arayüzünde bir ayar mı var acaba ? (KEIL bunu arkada otomatik yapıyor olabilir.)

Forum istatistikleri

Konular
5,787
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back