JST Konnektör için Pense Tavsiyesi

volta

Kıdemli Üye
Merhaba. JST konnektör için pense bakıyorum. Bir iki tane buldum, yanında hem dupont hem jst konnektör seti de olan. Yalnız yorumlarda bunların sadece dupont sıktığı jst sıkmadığı söyleniyor. Öyle çok ucuz şeylerde değil. Emin olmadan almak istemiyorum. Sizin bildiğiniz jst sıktığından emin olduğunuz pense var mı acaba? Link paylaşabilirseniz sevinirim.

Bu fiyat ne yav.
Biz karga burun ile sıkmaya devam edelim.
olmadı lehim yaparız.
Evet bu penseler nedense çok pahalı. Birde türkiyede az yerde satılıyor. Aliexpressten yaklaşık yarı fiyatı gümrük filan dahil. Yanlız aliexpressten gümrüklü şekilde hiçbir alışveriş yapmadığım için sorunsuz gelir mi emin değilim. Banggoodda tr ile benzer fiyata satıyor.

Evet bu penseler nedense çok pahalı. Birde türkiyede az yerde satılıyor. Aliexpressten yaklaşık yarı fiyatı gümrük filan dahil. YAnlız aliexpressten gümrüklü şekilde hiçbir alışveriş yapmadığım için sorunsuz gelir mi emin değilim. Banggoodda tr ile benzer fiyata satıyor.
O paraya yüzlerce hazır çakılmış kablolu soket alabiliriz o yüzden bana anlamsız geliyor bu pense fiyatları

Özdisan'a kaliteli penseler gelmiş. Ama fiyatlar da ona göre ...

Bende bu markanın PA-09 u var, bütün PCB konnektörlerinde çok iyi iş görüyor

1669394747787.png

20360 eklentisine bak
Zaten bunun hem çok çeşidi yok türkiyede hem de ucuzu yok :) Ucuz olanı 750 TL. Onu almak yerine 100 TL daha verip kalitelisini almak daha mantıklı.

20360 eklentisine bak
Yanlız bu PA-09 stokta kalmamış :(.

O zaman bekleyeyim biraz daha. Acaba gelince fiyat değişir mi?

Teklif al deyince belki fiyatı sabitliyorlardır bir sormak lazım.

Bir de şöyle pin çıkarıcılar gelmiş. Standart JST lere hangisi uyar anlamayadım. Acaba almaya değer mi? Ben saatçi tornavidasi ile çıkarıyorum ama tutucu plastiği her zaman hırpalamış oluyorum. Eller artık eskisi gibi stabil değil :)

1669396688105.png

En küçük konnektörler için PA-09 uygun, o yüzden sana lazım olan o. Diğerleri daha büyük konnektörler için. Onları biraz tırmalayarak falan karga burunla halledersin, ama küçükler karga burun ile olmuyor.

Bir de şu kablo soyucuyu birkaç yıl önce almıştım amazon'dan. İnce kablolar için çok iyi sonuç alıyorum. Bu yokken dişimle soyuyordum ama SMD kartlarda kullandığım teflon izolasyonlu ince kabloları diş ile soyamıyorsun. Ama bununla çocuk oyuncağı.

1669399471812.png

Bir de şu kablo soyucuyu birkaç yıl önce almıştım amazon'dan. İnce kablolar için çok iyi sonuç alıyorum. Bu yokken dişimle soyuyordum ama SMD kartlarda kullandığım teflon izolasyonlu ince kabloları diş ile soyamıyorsun. Ama bununla çocuk oyuncağı.

20363 eklentisine bak
Öğrenciyken bende dişimle soyuyordum. Sonra saçma bir alışkanlık oldu. Dişimle soyduğum izoleyi çalışırken dişimde tutmaya başladım. Yine bir gün 0.75 i dişimle soydum. Ardından bir hıçkırık sonucu kabloyu bir güzel yuttum. İki gün sonrada hastalandım. Doktora kablo yuttum, hastalanmama sebepmidir diye sorduğumda, doktor bana kablo yutmaya neden ihtiyaç duydun diye sormuştu. Neyse dişle kablo soymayın. Çalışırken ağzınızda civi, vida vs tutmayın. Bir hıçkırığa bakar, yutarsınız.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,934
Üyeler
2,505
Son üye
mustafa125307

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back