JST Konnektör için Pense Tavsiyesi

Öğrenciyken bende dişimle soyuyordum. Sonra saçma bir alışkanlık oldu. Dişimle soyduğum izoleyi çalışırken dişimde tutmaya başladım. Yine bir gün 0.75 i dişimle soydum. Ardından bir hıçkırık sonucu kabloyu bir güzel yuttum. İki gün sonrada hastalandım. Doktora kablo yuttum, hastalanmama sebepmidir diye sorduğumda, doktor bana kablo yutmaya neden ihtiyaç duydun diye sormuştu. Neyse dişle kablo soymayın. Çalışırken ağzınızda civi, vida vs tutmayın. Bir hıçkırığa bakar, yutarsınız.
avuç içi ve 2 parmak ile yan keski kullanmayı öğrendikten sonra ne böyle aletlere gerek var nede diş aşındırmaya.
o anki durmumuma bağlı olarak çok telli kablodan 1-2 tel fire vererek yan keski ile soyabiliyorum.

avuç içi ve 2 parmak ile yan keski kullanmayı öğrendikten sonra ne böyle aletlere gerek var nede diş aşındırmaya.
o anki durmumuma bağlı olarak çok telli kablodan 1-2 tel fire vererek yan keski ile soyabiliyorum.

Diş dışında yan keski ile de uzun zaman kablo soydum. Ama teflon kabloda bu da işe yaramıyor. Tek işe yarayan metot, keskin bir bıçak ile çepeçevre sarmak ve öyle kesmek. Pense de bunu yapıyor zaten.

Özdisan'a kaliteli penseler gelmiş. Ama fiyatlar da ona göre ...

Bende bu markanın PA-09 u var, bütün PCB konnektörlerinde çok iyi iş görüyor

20360 eklentisine bak
Stoklara gelmiş ama fiyatı kdv dahil yaklaşık 1400 TL :(

Fiyatı tam olarak amazon'daki fiyatla aynı yapmışlar. Yani ya gümrük doğrudan seni soyacak, yada özdisan'ı soyacak, özdisan da acısını senden çıkartacak. Bir politikacının meşhur bir sözü vardı: Türkiye'de düzen hep değişir, ama düzülen hep aynıdır :katil2:

Ama en azından gümrüğün aldığının üzerine ekstra bir kazık atmamış özdisan. Ne günlere geldik, birisi kazık atmazsa takdir ediyoruz :p

Ama en azından gümrüğün aldığının üzerine ekstra bir kazık atmamış özdisan. Ne günlere geldik, birisi kazık atmazsa takdir ediyoruz :p
Aslında atmış amazonda herşey dahil 64 dolar yani 1200 TL , özdisanda 62 dolar +kdv yani 1390 TL.

pa-09.png

ozdisan.png

Ama bir dakika, amazon'un aldığı parada da KDV var. O zaman evet, özdisan da koymuş birşeyler.

torna da ağız işletmek şart oldu bune pahalılık

torna da ağız işletmek şart oldu bune pahalılık

Bu hem frezelik iş, hem de sertleştirme gerektiren bir iş. Frezede düşük karbonlu çeliğe gereken şekli vereceksin, sonra da sertleştirmeye tabi tutacaksın. Zor iş ...

Bu hem frezelik iş, hem de sertleştirme gerektiren bir iş. Frezede düşük karbonlu çeliğe gereken şekli vereceksin, sonra da sertleştirmeye tabi tutacaksın. Zor iş ...
Tornacı bulurum sorun yok.
yaptığı ağzı da ısıl işleme sokup sertleştirebilirim.

ama hammadem çıkma fren diski olacak mecburen, ne kadar verimli olur bilmiyırum deneyip göreceğiz bana bunun toplam maliyeti 0TL olacağı için boş zamanımda deneyecceğim.

O zaman bendekinin ayrıntılı ve ölçekli resimlerini koyarım bir ara. Üzerinde ölçüm yapıp kullanabilirsin.

Geçen hafta sonu arkadaşım vakit bulup fren diskini işlemiş.
Bu hafta sonu bakmaya gideceğim nasıl olmuş.

dayanamadım iş çıkışı gittim.
yanıma da iş yerinde bulduğum birkaç pabucu götürdüm.

sonuç hüsran fren diski fazla işlenince artık hamur gibi olmuş her sıkıştırmada hem pabuc kırılıyor hemde tozları dökülüyor uygulanan torku sınırlayan birşey olması lazım buna uğraşmak yerine yolda gelirken baktım.

Bu var alınır mı acaba?

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,934
Üyeler
2,505
Son üye
mustafa125307

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back