Kablosuz usb bağlantı aparatı

asicocuk34

Aktif Üye
Elimde bilgisayarla usb portu ile kablolu bir şekilde haberleşen bir cihaz var diyelim. bu cihaz örneğin içinde pil olan bir klavye olsun. ben bu cihazı bilgisayarın usb portuna kablosuz bir şekilde nasıl veri aktarımı sağlayabilirim. biraz elektronik bilgim var. bana örnek projeler gösterirseniz iyi olur. internette kablosuz fm verici alıcı gibi devreler vardı. bunlar işe yarar mı?

Elimde bilgisayarla usb portu ile kablolu bir şekilde haberleşen bir cihaz var diyelim. bu cihaz örneğin içinde pil olan bir klavye olsun. ben bu cihazı bilgisayarın usb portuna kablosuz bir şekilde nasıl veri aktarımı sağlayabilirim. biraz elektronik bilgim var. bana örnek projeler gösterirseniz iyi olur. internette kablosuz fm verici alıcı gibi devreler vardı. bunlar işe yarar mı?
FM verici gibi analog bir devre ile mümkün değil usb protokolünü çözüp kablosuz sinyallerle aktaracak dijital bir devre gerekli.
Şöyle bir örnek var :

Esp ile yapılan bir versyonu da vardı ama vıdeoyu bulamadım.

Sorunsuz çalışan kablolu cihazın Usb kısmı aynen kalır. Veri girişine kablosuz aktarım yapmak üzere devre ilave edilecek

USB cihazın veri girişi nasıldır? Gerçekten bir klavye midir?

Forum istatistikleri

Konular
5,844
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back