Kalite Havya Tavsiyesi

gkhn

Üye
Herkese merhabalar!
Uzun zamandır yaklaşık 5 yıl kadar elektronikle uğraşıyorum. Bu zamana kadar ucuz ve orta halli birçok havya kullandım. Son kullandığım Class-ZD200C ömrünü tamamladı ve bir süredir güzel bir havya arıyorum. Banggood üzerinden JCD 8898 istasyonu satın almıştım fakat stokta olmadığı için 25 gündür beklettiler ve 10 15 gün içinde göndereceklerini söylediler. Bende siparişi iptal ettim acaba tekrar JCD 8898 siparişimi versem (aliexpress üzerinden) ya da aynı o tarz hem üflemeli hemde porselen rezistansa sahip uzun zaman dayanacak kaliteli bir havya istasyonu önerisi olan var mı? (Fiyat olarak maks. 300-350 tl arası)

O bütçeye fazla seçenek yok malesef. Alacağın ürünlerin de hep bazı sorunları olacak ve bunları kendin gidermen gerekecek. Aşağıdaki konuyu inceleyebilirsin:

O bütçeye fazla seçenek yok malesef. Alacağın ürünlerin de hep bazı sorunları olacak ve bunları kendin gidermen gerekecek. Aşağıdaki konuyu inceleyebilirsin:

Ürün iyi fakat üflemeli havyası olan modeller benim için daha kullanışlı olacak. Bütçe konusunda da öğrenci adamız abi bu sene lise sonum en azından üniversitede 2-3 sene götürecek birşey olması yeterli

https://tr.aliexpress.com/item/4000...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ Şöyle setler var. Şu anda havya ihtiyacım olmasa da forumda sürekli muhabbeti döndüğü için ara sıra araştırıyorum. Kontrol kartı ne kadar iyidir bilmiyorum ama ileride kendiniz de kart yapabilirsiniz, youtubeda birçok örneği var.
Şöyle bir video buldum ürünle ilgili. Uçları 25 TL çinde kargo vergi hariç hem de bu tarz ürünlerin uçlarında rezistans olduğu için biraz maliyetli olsa da çin malı havyalara göre aslında yeni havya almış gibi oluyorsunuz. T12 gördüğüm ve araştırdığım kadarıyla kaliteli bir model. Seti alıp güvenmezseniz tedarikçiden orjinal uç alabilirsiniz. Bu sete güç kaynağı gerekiyor bir de elinizdeki herhangi bir adaptör akımı yeterliyse iş görür eski pc adaptörü küçük ve güzel olabilir. Daha bir çok seçenek var. Ama bu kendin yap setler oldukça mantıklı duruyor fiyat performans olarak. Linkteki ürünün yarı fiyatına sadece kalem var kontrol kartını tasarlayabileceğiniz. Eğer elimde hiç havya yok bunu nasıl yapıyım diyorsanız pardon. :katil2:

Sadece kaliteli değil hem sıcak hava hem havya barındıran o fiyata istasyon yok diye biliyorum. Banggood ve aliexpress'ten alınanlara kargo ve gümrük eklenince o fiyatı geçiyor zaten genelde. O fiyata sadece havya barından istasyonlar alınabilir.

Sadece kaliteli değil hem sıcak hava hem havya barındıran o fiyata istasyon yok diye biliyorum. Banggood ve aliexpress'ten alınanlara kargo ve gümrük eklenince o fiyatı geçiyor zaten genelde. O fiyata sadece havya barından istasyonlar alınabilir.
Jcd 8898 modelini satın almıştım banggood tan uçları kargosu falan toplam 390 liraya almıştım stok sıkıntısı çıkınca iptal etmistim

Jcd 8898 modelini satın almıştım banggood tan uçları kargosu falan toplam 390 liraya almıştım stok sıkıntısı çıkınca iptal etmistim
Anlaşılan zamlanmış.
jcd.png

Ayrıca bu havya ile ilgili forumda bir başlık var. Belkide almaman iyi olmuş. JCD 8898 Havya Arızası

Biraz daha bekleyeceğim kaliteli bir istasyon almak için n11 de Class marka ucuz birşey buldum seramik rezistanslı fakat 30w biraz yetersiz gelebilir diye düşünüyorum kullanan var mı bu ürünü 3-4 ay idare eder mi?

Ya aslında şu 220V/120V çevirmeyi ucuz yollu halledebilsek amazon amerikada weller var. Gümrük,kargo filan dahil yaklaşık 480 TL. Ne olurdu amerikayla aynı şebeke gerilimini kullanıyor olsaydık :D

Weller WLC100 40-Watt Soldering Station

10619 eklentisine bak

Bir tane 220V -> 110V transformatör ile işi çözebilirsiniz. Havya için frekansın önemli olacağını sanmıyorum.

Class ZD-23 model ürünü sipariş ettim elime ulaştı ürün tam bir f/p ürünü. Bu fiyata bu performans gerçekten çok iyi 30w olduğu için biraz tereddütlüydüm alırken fakat ısı yüksekliği ve ısınma süresi gayet makul. Ürünün bir inceleme videosunu da çektim ürünü almak isteyen arkadaşlara da ufak bir fikir verir umarım.

Forum istatistikleri

Konular
5,841
Üyeler
2,480
Son üye
mozcelikors

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back