Kaşe basımında kullanılan lazer cihazı

@cevdetfaikosman geçmiş olsun

Gözlük kullanmıyorum, görünmez lazer bu.
@Sercan aman diyeyim, lazerin görünmez olması göze zarar vermeyeceği anlamına gelmez. Lazerin sadece göze direkt gelmesi yanında parlak bir yüzeyden yansıyarak göze ulaşması bile çok zararlı. Farklı dalga boylarında yayılım yapan birkaç farklı çeşit farklı lazer türü var ve her biri için özel filtrelere sahip gözlükler bulunuyor piyasada. Bunların hiç bir işe yaramayan ucuz bol miktarda sahtesi de mevcut. CO2 lazerler 10600nm dalga boyunda yayılım yaparlar. Buna özel gözlük edinmek lazım. Örnek olması açısından yakın zamanda benim amazondan getirttiğim şöyle bir model var.

Diğer bir örnek, Galvo lazer de kullanılan pulsed diyot lazerler 1064nm de yayılım yapıyorlar mesela yukarıdaki gözlüğü burada kullanamazsın gibi.

Hemen belirteyim bu konunun uzmanı değilim. Bende bir süre önce oldukça kötü durumda olan 50W lık bir bir makina edindim. Şu ara mekanik sorunlarını halletmeye çalışıyorum. Bir şekilde araştırarak bende öğrenmeye çalışıyorum. Bunu kullanarak bakır plaket üzerine boya sıkıp baskı devre üretenler var(youtube), bu nedenle aldım. Görecez bakalım.....
 

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,795
Mesajlar
99,071
Üyeler
2,466
Son üye
Emrecan24

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back
Top