Kendimle ilgili Bir Kaç Şey...

Gokrtl

Gökhan Kartal (TeknoDay)
Staff member
Değerli arkadaşlarım,
Yaklaşık bir ay önce 8 yıldır yapmış olduğum özel güvenlik işimi asgari ücretin artık canıma tak etmesi sonucu bıraktım. Hemen ertesi gün çoğunlukla alış veriş merkezleri içinde bulunan çocuk ve gençler için eğlence merkezi olan playkids de teknik servis görevlisi olarak çalışmaya başladım. Artık asgari ücretin üzerinde bir maaş alıyorum çok şükür. Merkez olarak Antalyada bulunsamda tüm Türkiyedeki playkids şubelerinden sorumluyum. Geçen hafta Konyaya gidip geldim mesela.

Tüm bu gelişmelerle birlikte eskiden vardiya değişiklerinden kaynaklanan boş vakitlerim artık olmuyor. Sabit olarak sabah 9 akşam 6 çalışıyorum. Eve geçtiğimde ise yorgunluğumu atmak ve kafa dağıtmak için çoğunlukla oyun oynuyorum. Bu süre zarfında forumda aktif olarak bulunmasamda konuları takip etmekteyim. Yeni havya projesi beni de heyecanlandırdı ama elimdeki projeyi bitirememe sıkıntısı beni çok soğuttu. Onu bitirmeden de yeni bir şey ile uğraşmamak için kendimi şartlandırdım. Zaten bu geçiş süreci yüzünden pek param da kalmadı.

Anlayacağınız biraz mecburiyetten, biraz elimde kalan proje yüzünden boşladım. Gün içinde de iş yerinde yeterince cihaz ile uğraşmakda cabası.

20221123_191548.jpg

İşlerin yolunda gittiğine sevindim Gökhan. İlginç arızalar çıkıyor mu?

Hayırlı olsun abi, umarım yeni işinde daima mutlu olursun.
Teknik işler her zaman sıradan işlerden çok para kazandırır.

İşlerin yolunda gittiğine sevindim Gökhan. İlginç arızalar çıkıyor mu?
Abi cihazların çoğunda pc var. Arızalar genelde ekran kartı, ram, disk gibi sorunlar oluyor. Kısa zamanda çözülüyor. Onun dışında Bilgisayarlar şarteller açıldığında otomatik başlasın diye bios dan ayar yapılmış. Bios pili bitince ayarlar resetleniyor ve makine açılmıyor. Bozuldu diye gruptan resim atıyorlar, bende pili değiştirip yaptım diye retwit liyorum :) Genelde böyle basit şeyler ama özellikle tamir bekleyen makineler de var. Onlara daha geçemedik. Benimle birlikte bir usta daha var, özelde bahsetmiştim. Çoğunlukla onu takip ediyorum. Sağolsun çok iyi insan çıktı ama 5 yıl içinde bezmiş biraz. Çıkacağım diyip duruyor :)

Elektronik dışında da işler oluyor. Geçenlerde çocuğun biri oyun alanındaki kumaşı yırtmış, oturdum iğne iplik diktim. Yarında inşallah hayatımda ilk defa kaynak yapacağım. Öğreniyoruz işte birşeyler. Benim açımdan çok zevkli geçiyor mesailer. İlla bir iş çıkartıyorum kendime. Onlarda boş durmadığımı görünce sağolsunlar sırtımı sıvazlıyıp duruyorlar. :)

Abi cihazların çoğunda pc var. Arızalar genelde ekran kartı, ram, disk gibi sorunlar oluyor. Kısa zamanda çözülüyor. Onun dışında Bilgisayarlar şarteller açıldığında otomatik başlasın diye bios dan ayar yapılmış. Bios pili bitince ayarlar resetleniyor ve makine açılmıyor. Bozuldu diye gruptan resim atıyorlar, bende pili değiştirip yaptım diye retwit liyorum :) Genelde böyle basit şeyler ama özellikle tamir bekleyen makineler de var. Onlara daha geçemedik. Benimle birlikte bir usta daha var, özelde bahsetmiştim. Çoğunlukla onu takip ediyorum. Sağolsun çok iyi insan çıktı ama 5 yıl içinde bezmiş biraz. Çıkacağım diyip duruyor :)

Elektronik dışında da işler oluyor. Geçenlerde çocuğun biri oyun alanındaki kumaşı yırtmış, oturdum iğne iplik diktim. Yarında inşallah hayatımda ilk defa kaynak yapacağım. Öğreniyoruz işte birşeyler. Benim açımdan çok zevkli geçiyor mesailer. İlla bir iş çıkartıyorum kendime. Onlarda boş durmadığımı görünce sağolsunlar sırtımı sıvazlıyıp duruyorlar. :)
Kaynakçı gözlüğün yoksa telefon kamerasından bak abi.
Yoksa bütün gece gözün kum doldu zannediyorsun.
Hani bütün forum kaynakçıydı yav :katil2:

Değerli arkadaşlarım,
Yaklaşık bir ay önce 8 yıldır yapmış olduğum özel güvenlik işimi asgari ücretin artık canıma tak etmesi sonucu bıraktım. Hemen ertesi gün çoğunlukla alış veriş merkezleri içinde bulunan çocuk ve gençler için eğlence merkezi olan playkids de teknik servis görevlisi olarak çalışmaya başladım. Artık asgari ücretin üzerinde bir maaş alıyorum çok şükür. Merkez olarak Antalyada bulunsamda tüm Türkiyedeki playkids şubelerinden sorumluyum. Geçen hafta Konyaya gidip geldim mesela.

Tüm bu gelişmelerle birlikte eskiden vardiya değişiklerinden kaynaklanan boş vakitlerim artık olmuyor. Sabit olarak sabah 9 akşam 6 çalışıyorum. Eve geçtiğimde ise yorgunluğumu atmak ve kafa dağıtmak için çoğunlukla oyun oynuyorum. Bu süre zarfında forumda aktif olarak bulunmasamda konuları takip etmekteyim. Yeni havya projesi beni de heyecanlandırdı ama elimdeki projeyi bitirememe sıkıntısı beni çok soğuttu. Onu bitirmeden de yeni bir şey ile uğraşmamak için kendimi şartlandırdım. Zaten bu geçiş süreci yüzünden pek param da kalmadı.

Anlayacağınız biraz mecburiyetten, biraz elimde kalan proje yüzünden boşladım. Gün içinde de iş yerinde yeterince cihaz ile uğraşmakda cabası.

20305 eklentisine bak
Hayırlı olsun.

sabah 9 akşam 6 çalışıyorum. Eve geçtiğimde ise yorgunluğumu atmak ve kafa dağıtmak için çoğunlukla oyun oynuyorum. Bu süre zarfında forumda aktif olarak bulunmasamda konuları takip etmekteyim. Yeni havya projesi beni de heyecanlandırdı ama elimdeki projeyi bitirememe sıkıntısı beni çok soğuttu. Onu bitirmeden de yeni bir şey ile uğraşmamak için kendimi şartlandırdım. Zaten bu geçiş süreci yüzünden pek param da kalmadı.

Tam benim moda girmişsin. Bende akşam varsa yoksa netflix. Mouse kıpırdatmak zor geliyor...

Hayırlı olsun Gökhan bey bizim memlekette mesleğini ve sevdiğin işi yapmak büyük ayrıcalık.

Dikkatimi çekiyordu, neyse ki hayırlı bir iş içinmiş. Özel güvenlik işine nazaran sana çok şey katacağına inanıyorum. İsabetli bir seçim olmuş. Hakkında hayırlısı olsun.

Hayırlı olsun @Gokrtl. İlgi alanına uygun bir işe transfer olmana çok sevindim. Sıra network işlerine de gelir umarım ..

Hayırlı olsun @Gokrtl. İlgi alanına uygun bir işe transfer olmana çok sevindim. Sıra network işlerine de gelir umarım ..
Buranın kendi çapında bit network ağı var. O işlerde teknik de. Zamanla o işe de ek atarım. :)

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,866
Üyeler
2,486
Son üye
mec4402

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back