Demonte Güç Kaynağı Kademeli Trafo KiCad Çizimi

Hem çok pahalı hemde 12v bunu koyacağım yere uzak. Hatta belki fan için harici besleme kullanabilirim. Trafonun sargısı 1A sadece.
fan ne akım çekecek abi 100 ma bile çekmez ama o 12 volt hattına 600ma civarında bir cam sigrota koy ki fan kısa devre olur 12 vollta bişey kısa devre falan olursa trafonun sargısı yanmasın ben finder alman taraftarıyım

fan ne akım çekecek abi 100 ma bile çekmez ama o 12 volt hattına 600ma civarında bir cam sigrota koy ki fan kısa devre olur 12 vollta bişey kısa devre falan olursa trafonun sargısı yanmasın ben finder alman taraftarıyım
Sadece fan değil işte. Pico beslemesi, ekran beslemesi, ledler, ıvır zıvır. Üstelik fan 2 tane.

30 VDC de 5 A akım anahtarlayabilen röle lazım sana. Özellikle bakman lazım, 30 VDC olacak. DC anahtarlamak AC den daha zordur o yüzden yüksek DC voltajla çalışan röleler pahalı oluyor.

Ama ilk önce @mehmetaliözdemir in önerisini dene, potansiyometre ile sıfırla voltajı. Ama osiloskop ile bakman lazım. sıfırdan ayarlanan voltaja çıkarken çıkış nasıl davranıyor, ayarlanandan sıfıra düşerken nasıl davranıyor? Temiz ve hızlı geçiş oluyorsa o metot iş görür, röleye de gerek kalmaz.

Ama ilk önce @mehmetaliözdemir in önerisini dene, potansiyometre ile sıfırla voltajı. Ama osiloskop ile bakman lazım. sıfırdan ayarlanan voltaja çıkarken çıkış nasıl davranıyor, ayarlanandan sıfıra düşerken nasıl davranıyor? Temiz ve hızlı geçiş oluyorsa o metot iş görür, röleye de gerek kalmaz.
finder.png

abi bu attığım rölenin datası yukarıda rölenin linki;
gördüğüm kadarıyla yanlış da bakıyor olabilirim dc30 voltta kontağından 12 amper geçebileceğini söylüyor

Evet ben de öyle anlıyorum.
Gökhan abi beğenmedi panasonic istiyor.

Daha önce röleden dilim çok yandı. Binamızın girişinde 5 metre sağda 5 metre solda şerit ledi var beyaz renkte.
Bir ldr'li devre yaptım hava kararınca röleyi çekiyor ilk 12 volt küp röle aldım nası olsa kaldırır diye hava kararınca röle çekti ama hava aydınlanınca led sönmedi yapışmış sabaha kadar hatta artık kül olmaya başlamış rölenin mavi rengi değişmiş.

Bende bu sefer röleyi çeken transistörü 1 kademe büyüttüm bd serisi bir transistör ile 2röleyi aynı anda sürüp sağ ve sol taraf için ayrı röleler koydum bu sefer oldu dedim bu sistemde 2-3 günün sonunda yapıştı artık röle araştırmasına başladım ve finder'i buldum 12 volt üstünde 16 amper etiketi bulunan 2 finder röle ile tekrar hazırladım sistemi tam 1 yıl oluyor ve hiç yapışık kalma durumu yaşamadım 500ma'den büyük yük gördüğüm her yere finder takarım artık.

Gökhan abi beğenmedi panasonic istiyor.

Daha önce röleden dilim çok yandı. Binamızın girişinde 5 metre sağda 5 metre solda şerit ledi var beyaz renkte.
Bir ldr'li devre yaptım hava kararınca röleyi çekiyor ilk 12 volt küp röle aldım nası olsa kaldırır diye hava kararınca röle çekti ama hava aydınlanınca led sönmedi yapışmış sabaha kadar hatta artık kül olmaya başlamış rölenin mavi rengi değişmiş.

Bende bu sefer röleyi çeken transistörü 1 kademe büyüttüm bd serisi bir transistör ile 2röleyi aynı anda sürüp sağ ve sol taraf için ayrı röleler koydum bu sefer oldu dedim bu sistemde 2-3 günün sonunda yapıştı artık röle araştırmasına başladım ve finder'i buldum 12 volt üstünde 16 amper etiketi bulunan 2 finder röle ile tekrar hazırladım sistemi tam 1 yıl oluyor ve hiç yapışık kalma durumu yaşamadım 500ma'den büyük yük gördüğüm her yere finder takarım artık.
Markayı beğenmemek elde değil ama pahalı.
Ancak mecbur kalırsam alırım.

herkes kaynakçı mı ya
bi ben bilmiyorum herhalde kaynak yapmayı onu da yarım saat oynasam çözerim
Bir AVM de CCTV Özel güvenlik görevlisiyim. Alan değiştirmek için yoğun çabalarım sürüyor.

Bir AVM de CCTV Özel güvenlik görevlisiyim. Alan değiştirmek için yoğun çabalarım sürüyor.
Sen şimdi görüyor musun avm'de kim ne çalıyor kim ne taşıyor kim kavga ediyor.
Kulağa bunları düşününce zamanın çok çabuk geçeceği bir iş gibi geldi.
Sana sormak lazım

Sen şimdi görüyor musun avm'de kim ne çalıyor kim ne taşıyor kim kavga ediyor.
Kulağa bunları düşününce zamanın çok çabuk geçeceği bir iş gibi geldi.
Sana sormak lazım
O kadar çok olay olsa bizim yerimize polis olurdu. Tek tük görüyoruz bir şeyler. 8 yıldır aynı ekranlara hiç bir iş yapmadan bakmak çok sıkıcı ve zaman geçmiyor.

Dijital potların iç yapısı bu şekilde olduğuna göre, Mesela atıyorum 0 a çektik, sonra 10. kademeye geç dedik. Anlık olarak 0'ı bıraktıktan sonra mı 10'a geçiyordur yoksa hedef noktayı birleştirmeden önceki konumu bırakmıyor mudur? Herhalde bırakmıyordur yoksa sıkıntı.

images (1).png

O kadar çok olay olsa bizim yerimize polis olurdu. Tek tük görüyoruz bir şeyler. 8 yıldır aynı ekranlara hiç bir iş yapmadan bakmak çok sıkıcı ve zaman geçmiyor.
staj yaptığım fabrika bekçişi bile ayda 3-4 hırsızdan aşşağı yakalamıyordu ondan vardım bu zaman çabuk geçer düşüncesine.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,997
Üyeler
2,520
Son üye
fatihdgn

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back