Korad KA3005 tecrübelerim

Merak edip baktım da fiyat bilgisi göremedim. Fiyatalara nasıl erişiyorsun, üyelik filan mı var?

Firmayı arıyorum Sercan bey cep telefonu alanında parça desteği alıyorum teknik malzeme konusunda da baya zengin içerikleri var

onemobilteknik, ertel, avrasya'da fiyatlar gerçekten piyasaya göre daha makul. n11'de aynı ürün fiyatları neredeyse iki kat daha fazla! Ben her zaman doğrudan firmadan almayı tercih ediyorum.

n11 hepsiburada gibi firmaların güvenilirlik açısından iyi olmasının yanı sıra firmalara uyguladıkları en düşük %18 komisyon nedeni ile fiyatlar uçmakta bu nedenle de @taydin dediği gibi güvenilir firmalar bulup direk alış veriş yapmak daha uygun olmakta

• Beğen
Reactions: umk
Buradaki direk satın alma riski kart bilgilerinin çalınabilme ihtimali.
Şöyleki bugün hepsiburada, n11 bile kart bilgilerini kendi üzerinde tutmuyor. Ödeme sistemleri servisi varan şirketler var. Aslında siz alışveriş yaparken ödeme o aracı firmaya gidiyor.

Bu tarz küçük esnaf sitelerinde ise hazır e-ticaret paketi kullanıyorlar. Eğer onlar güvenilir bir ödeme servis sağlayıcısı ile çalışmıyorsa kart bilgileriniz muhtemelen piyasaya yayılıyor. O sebeple buralarda alışveriş yapıyorsanız normal kredi kartı kullanmayın. Sadece sanal kart kullanın.

Bu arada HB'de bir özellik var. 2-3 gün 3.000-5000TL'lik telefonları dolaşıp satın almazsanız muhtemelen iki üç gün sonra size 3.000 TL üzeri 300TL hediye çekini ekliyor. Veya yapımarket için böyle... Sonuçta yazılımcılarda kampanyaları belirli bir kritere göre oluşturacak şekilde kodluyor.
Ertel GSM den korad 3005p aldı arkadaşım fiyat piyasaya göre uygun dedim bugun elimize ulaştı heyecanla yanıma geldi kutuyu açtık içerisinden çıkan besleme kablosu İngiliz sisteme uyumlu çıktı 85$+KDV ödeme yapıldı. Firmayı aradık kutu içerisinden çıkan kablonun farklı olduğunu dile getirdik. Kutu içerisinden ne çıkıyorsa o cevabı verildi. Fatura sorduk bu ürünlerde fatura yok denildi o zaman dedik +KDV ne oluyor ! isterseniz KDV yi ayrıca kesiyoruz dediler 24 Aralık'ta ürün alındı 1023 TL 3 taksit yapılmış 1096 TL oldu banka komisyonu dolar kuru o günkü dediler o gün dolar kuru 10 TL seviyesinde idi TL bedelini dolar a böldüğümüz de 12.1 TL den işlem yapıldığı gördük. Alışveriş bu şekilde tamamlanmış oldu. Yani dolar seviyesi ne olursa olsun firmalara sormak lazım demek ki kuru kaç TL ye sabitlediniz fatura dahil mi hariç mi garanti durumu ne ? Bu arada garantiyi sormadım. Heralde onada yok derler. Neyse ki ürün geldi. Kablo yu ben buldum cihaz çalışıyor... Daha da kötüsü olabilirdi.
Avrasya 1453 ten alışveriş yapıyorum istenirse fatura kesiyor ürün bedeli düşük olabiliyor arıza durumda kendileri bakıyor yardımcı oluyorlar onlardan kendim bir cihaz almıştım yardımcı oldular durum bu

Ertel GSM den korad 3005p aldı arkadaşım fiyat piyasaya göre uygun dedim bugun elimize ulaştı heyecanla yanıma geldi kutuyu açtık içerisinden çıkan besleme kablosu İngiliz sisteme uyumlu çıktı 85$+KDV ödeme yapıldı. Firmayı aradık kutu içerisinden çıkan kablonun farklı olduğunu dile getirdik. Kutu içerisinden ne çıkıyorsa o cevabı verildi. Fatura sorduk bu ürünlerde fatura yok denildi o zaman dedik +KDV ne oluyor ! isterseniz KDV yi ayrıca kesiyoruz dediler 24 Aralık'ta ürün alındı 1023 TL 3 taksit yapılmış 1096 TL oldu banka komisyonu dolar kuru o günkü dediler o gün dolar kuru 10 TL seviyesinde idi TL bedelini dolar a böldüğümüz de 12.1 TL den işlem yapıldığı gördük. Alışveriş bu şekilde tamamlanmış oldu. Yani dolar seviyesi ne olursa olsun firmalara sormak lazım demek ki kuru kaç TL ye sabitlediniz fatura dahil mi hariç mi garanti durumu ne ? Bu arada garantiyi sormadım. Heralde onada yok derler. Neyse ki ürün geldi. Kablo yu ben buldum cihaz çalışıyor... Daha da kötüsü olabilirdi.
Avrasya 1453 ten alışveriş yapıyorum istenirse fatura kesiyor ürün bedeli düşük olabiliyor arıza durumda kendileri bakıyor yardımcı oluyorlar onlardan kendim bir cihaz almıştım yardımcı oldular durum bu
Ertel GSM'den hiç alışveriş yapmadım ama sosyal medyada şikayette bulunan müşteriye küfür ettiklerini gördüm. Fiyatları uygun olsa da bu yüzden bulaşmamaya çalıştım bu firmaya.

@volta dediğiniz gibi ucuz diye alışveriş yapmamak lazım aslında ürün portföyü geniş bir firma boxsatış olarakta biliniyorlar ancak tavırları hoş değil bir çok firma ile çalıştık güvene dayalı direk hesaba havale ile sonrasındaki takındıkları tavırları hoş değil Herhangi bir arıza durumunda ne yapılır düşündürücü...

Flux ittiricileri sipariş etmiş oldum. Kredi kartı için komisyon eklediklerini ben de gördüm ve tuhafıma gitti gerçekten. Üstelik kargo bedelini de ben ödüyor olacağım. Fatura kesip göndereceklerini düşünüyorum, ama göreceğiz artık.

Kredi kartı komisyonu, dolar kuru sabitlemeleri bunu sitelerinde belirtmemiş olmaları kargo ücreti fatura yok gelmiyor

Kredi kartı komisyonu, dolar kuru sabitlemeleri bunu sitelerinde belirtmemiş olmaları kargo ücreti fatura yok gelmiyor

Evet aynen öyle oldu. Fatura falan gelmedi. Bunların koyduğu fiyat, fatura alınmayacağı varsayımına göre konmuş bir fiyat gibi duruyor. Şimdi düşünüyorum da, aslında istesem bunlardan faturayı alırım, ama bunlardan yaptığım son alışveriş olur. Yani faturasız ucuz fiyata almak, veya faturalı başka yerden %50 daha pahalıya almak arasındaki tercih ...

Burası için söylemiyorum ama faturaları belirli bir komisyon ile satıyorlar. Özellikle eticarette bu iş çok dönüyor.

Yani kredi kartı ile alışveriş olduğu için fiş/fatura kesmemek gibi bir şansları yok. Ay sonunda biriken tutarı toptan birine kesip bunun üzerinden komisyon alıyorlar. Örneğin faturasız 100 bin TL işlem varsa faturalandırıp %9'dan filan faturayıda satıyor. Alan kişi de gider gösterip, devlete ödemesi gereken %20 gelir vergisinden filan yırtıyor. %11'i cebine kalıyor. Diğer yandan KDV de var...

Forumda herkese tavsiye ettikten sonra sırası geldi ve nihayet bende Korad KA3005D modelini alabildim.

Aslında KA3005P modelini almak istiyordum ama D modeli hem daha uygun hem de kurcalamaya daha müsait olduğu için sipariş ettim.

Bilmeyenler için ufak bir hatırlatma KA3005P modeli USB ya da seri porttan bilgisar ile haberleşebiliyor. Bu sayede cihazı bilgisayardan kontrol etmek mümkün hale geliyor.

Bu özelliği bende istiyorum ama bunu kendim yapmak istiyorum.

Forumda Korad KA3005 serisinin şemaları bulunuyor. KORAD KA3005D/P Devre Şeması 1 başlıklı kaynak bölümünden indirebilirsiniz.
@Sercan abi özele bakarmisn

Bugün benim cihazın tek başına canı sıkılıyor diye yanına KA3005P ekledim. Şaka şaka uzun zamandır kovalıyordum, çok hesaplı denk gelince aldım.

Böylece simetrik güç gerektiğinde ikisini birlikte kullanabileceğim. Bir tanesi de programlanabilir oldu.

Üst tarafta daha önce modifiye ettiğim Best PS-1502DD ise boşa çıktı.

IMG_20220218_194839.jpg

Trendyoldan 3gün önce korad ka3005d modelini aldım cihazı test ettiğimde cihazda açma butonuna basınca dıııın diye birses geliyor ve sonra ses kayboluyor uzun süreli bir ses değil. Cihazın çıkışlarında bir sıkıntı yok ama bu ses beni rahatsız etti elinde bu cihaz olan arkadaşlar da böyle bir durum varmı cihazlarına bir bakabilirlermi

O ses trafodan geliyor. Aynı ses bendeki P ve D modellerinin ikisinde de var. Her zaman olmasada da bazen ilk açılışta geliyor. En belirgin olduğu an kapattıktan tam olarak 3 saniye sonra tekrar açtığında olur. Trafo yüklendiğinde sanıyorum manyetik alandan kaynaklı normal bir ses.

Bendede her zaman olmasada çoğunlukla geliyor bende trafodan şüphelendim cevabınız için teşekkürler çok sagolun

Bende iki tane 3005P var ikisinden de öyle olağan dışı bir trafo vınıltısı yok. Ama iksinde de fandan kaynaklandığını düşündüğüm bir tıkırtı sesi var. Herhalde bunlarda kullandıkları fanlar en kaliteli olanlardan değil :)

Trafo vınılıltısı değil. İlk açıldığında 1 saniyelik bir tınn sesi.

İyi bir kulaklık ile dinlersen D modelinde duyabilirsin. Hatta uslu bir çocuk olursan şirinleri bile görebilirsin :D

Bu düğmeye basınca çıkan bip sesini benim rigole de ekleyeyim. :D

Forum istatistikleri

Konular
5,838
Üyeler
2,479
Son üye
yiyehuoxing32

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back