Laboratuvar için Laptop

İlginç yav, yukarıdaki linkte yasal olarak bedava windows 11 arm indirme yöntemini anlatıyor. Hangi dağda kurt öldü de Microsoft bedava Windows 11 veriyor :oops:

Microsoft Windowsu amerikan doları zannediyor piyasaya Windows pompalıyor.15 TL ye lisans jeneratörü var Windowsun kendi sayfasının jetlisans vs vs orada üretip üretip satıyorlar

Yazdigimi sildim, o mesaji siz laptop icin mi attiniz Pi icin mi? Laptop icin attiysaniz sakin almayin. Atom seviyesinde islemcisi var, kotu bir urun.
sattım o laptopu bunu aldım, hemde deneyim olması açısından Pyhton vs öğrenirsin diye yönlendirmeler oldu.Fanları akrilik kutusunu bekliyorum tetiğe basmak için

Yazdigimi sildim, o mesaji siz laptop icin mi attiniz Pi icin mi? Laptop icin attiysaniz sakin almayin. Atom seviyesinde islemcisi var, kotu bir urun.

Şimdi bi dakka, @tturcica sen bu kartı alıp, buna Linux kurup, sonra monitör/klavye/fare takip KDE/Gnome ile kullanacaksan ve video falan oynatacaksan, büyük ihtimalle büyük hayal kırıklığı yaşarsın diye düşünüyorum. Neyse bir dene sen. Eğer randıman alamazsan burada alıcı hazır :tamam2::)

• Beğen
Reactions: nt
İlginç yav, yukarıdaki linkte yasal olarak bedava windows 11 arm indirme yöntemini anlatıyor. Hangi dağda kurt öldü de Microsoft bedava Windows 11 veriyor :oops:
Microsoft mobil alanindaki tum denemelerde basarisiz oldu. Cep telefonlari, tabletler hepsi. Su an o piyasaya girmek icin insanlari tesvik etmesi gerekiyor. Onunde Android gibi bir dev var. Tum gelistirme araclari yayginlasmis, devasa marketi olan bir yapi. Kendine yer bulmak icn her seyi ucretsiz servis ediyor ki programcilar "zahmet edip" gelistirme yapsinlar. Cunku vakit nakittir ve hic kimse MS'nin yarin sıkılıp kapatacagi bir platform icin yatirim yapmak istemez. DUsunsenize siz bir yil ARM icin gelistirme yapmayi ogrendiniz ama MS yil sonu ben ARM projesini sonlandirdim dedi. O arada Android ( Linux vs. ) icin gelistirme yapanlar projelerini CV'lerine eklediler. Siz ne ekleyeceksiiz?

Microsoft geleneksel olarak program geliştiricilerini hep satmıştır. Yeni bir teknoloji çıkarıp eskisini kullanmamayı tavsiye ediyor. Piyasada bir sürü dotNET zede var. csharp cıları da satarsa şaşırmamak lazım. O yüzden Microsoft'un kayığı ile denize açılmamak lazım :)

Ben bunu alırsam, superonline'ın modem'ini bir kenara kaldırıp bunu modem yaparım. Yani üzerinde sadece DNS, DHCP, PPPOE çalışacak. KDE/Gnome falan olmayacak. Erişim de ssh üzerinden olacak (headless). Download yaparken 100 Mbps trafiği taşıması yeterli.

Ben bunu alırsam, superonline'ın modem'ini bir kenara kaldırıp bunu modem yaparım. Yani üzerinde sadece DNS, DHCP, PPPOE çalışacak. KDE/Gnome falan olmayacak. Erişim de ssh üzerinden olacak (headless). Download yaparken 100 Mbps trafiği taşıması yeterli.
superonline modemin hangisi abi?
ne şikyaetin var?

Internet baglantiniz direkt ethernet uzerinden mi sizin? Modemi aradan nasil kaldiracaksiniz ki? Router demek istediniz sanirim. BU alette de VDSL / ADSL baglantisi icin WAN girisi yok bildigim.

superonline modemin hangisi abi?
ne şikyaetin var?

Valla bilmiyorum, yakın zamanda eskisi bozuldu yenisini getirdiler. Dolabın tepesinde, erişim zor :) Şikayetim firewall, DHCP, ve DNS ayarlarına müdahale edememek. Bu beni rahatsız ediyor. Daha önce modem kullanmıyordum, benim desktop linux'u kullanıyordum. Ama sonradan şifreyi değiştirmişler. Benim de wireshark ile güncel şifreyi tespit etmeye zamanım yok şu ayda o yüzden modem ile idare ediyorum.

Internet baglantiniz direkt ethernet uzerinden mi sizin? Modemi aradan nasil kaldiracaksiniz ki? Router demek istediniz sanirim. BU alette de VDSL / ADSL baglantisi icin WAN girisi yok bildigim.

Evet ethernet geliyor eve. Ben yıllarca modemsiz kullandım, bu mümkün. Doğrudan PPPOE ile bağlanabiliyorsun superonline sunucularına. Ama şifreyi ağ trafiğinden tespit etmen lazım, çünkü normalde bu şifreyi açıklamıyorlar müşteriye.

raspberry pi 5 de çıktı çok inceleyemedim ama güzele benziyor değerlendirilebilir

tabiki suan stoklarda yok ama 1 2 aya çözüleceği idda ediliyor

Valla bilmiyorum, yakın zamanda eskisi bozuldu yenisini getirdiler. Dolabın tepesinde, erişim zor :) Şikayetim firewall, DHCP, ve DNS ayarlarına müdahale edememek. Bu beni rahatsız ediyor. Daha önce modem kullanmıyordum, benim desktop linux'u kullanıyordum. Ama sonradan şifreyi değiştirmişler. Benim de wireshark ile güncel şifreyi tespit etmeye zamanım yok şu ayda o yüzden modem ile idare ediyorum.
bende superonline kullanıyorum gayet uygun fiyata hatta o yüzden seviyorum.
benim modemin markası ZTE

tek şikayetim çok sık elektrik kesiliyor.
elektrik geldikten 15 dakika sonra ancak internet erişime hazır oluyor binadaki fiber kutu uynacak bizim modem uyanacak ancak o zaman internete erişebiliyorsun bu çok can sıkıyor.

bu ne kadar modem ile alakalı bilmiyorum ama kabloluda 97-98mbit civarı hız alırken wifi'de bu 80'lere düşüyor bence bu değer günlük kullanıcı için çok iyi.

pfsense için olan kartlar var bildiğim kadarıyla ancak fiyatlarını bilmiyorum

raspberry pi 5 de çıktı çok inceleyemedim ama güzele benziyor değerlendirilebilir

tabiki suan stoklarda yok ama 1 2 aya çözüleceği idda ediliyor
3bin tl'yi hak edecek bir yapı göremedim ben üstünde 5in.
5'ler çoğalıp 4ün fiyatı düşünce 4 almak daha mantıklı.

Forum istatistikleri

Konular
5,990
Üyeler
2,518
Son üye
ceyhun

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back