laptopa 2. ekran bağladığımda oluşan sorun

fmy

Aktif Üye
Merhaba,

yaşadığım sorun şöyleki bazen internetten video izlerken çizim yapayım kod yazayım istiyorum. vga ile 2. ekranı takıyorum ve bilgisayardan ekranı uzat seçeneğini seçiyorum, birkaç dakika sonra 2. ekran kararıp tekrar açılıyor. eğer solid gibi bi program açıksa direk kararıyor ve beyaz olarak sabit kalıyor. Daha önce vga to hdmi dönüştürücü kullanıyordum yine aynı sorun vardı ancak daha az yapıyordu. Ancak artık onu takınca frekans uyumsuzluğu diyip hiç ekran gelmiyor. Ben ekran kartı mı yetmiyor acaba diye düşündüm, daha düşük özellikli pcsi olan arkadaşlarda bu sorun olmuyor. Sürücülerimde güncel. cpu dan gpu ya geçiyor ekran onun için olabilir demişti birisi her şeyi gpu ya çektim yine aynı. Acaba benzer sorunu yaşayan falan var mı? teşekkürler=)

monster abra a5 v6.2 laptobum var, temel olarak özellikleri şöyle:
İşlemci Intel(R) Core(TM) i7-6700HQ CPU @ 2.60GHz, 2601 Mhz, 4 Çekirdek, 8 Mantıksal İşlemci
ekran : gtx950m 4gb
ram: 8gb
işletim sistemim de win10

Monitör VGA olduğuna göre HDMI dan VGA'ya dönüştürücü kullanıyorum dedin. Peki o dönüştürücü olmadan nasıl deniyorsun?

Bence bu problem monitör ile ilgili. Farklı bir monitör ile deneyebilirsin. Birde yüksek çözünürlüklü kullanımda monitör kablosunun kalitesi çok önem kazanıyor. İki bir kablo ve farklı bir monitör ile deneyebilirsin.

• Beğen
Reactions: fmy
Monitör VGA olduğuna göre HDMI dan VGA'ya dönüştürücü kullanıyorum dedin. Peki o dönüştürücü olmadan nasıl deniyorsun?

Bence bu problem monitör ile ilgili. Farklı bir monitör ile deneyebilirsin. Birde yüksek çözünürlüklü kullanımda monitör kablosunun kalitesi çok önem kazanıyor. İki bir kablo ve farklı bir monitör ile deneyebilirsin.

benim pc de hem vga hem hdmi girişi var, şuan vga girişi ile kullanıyorum, monitörü başka pc ye taktım en ufak bi sıkıntı olmadı. yani kablo ve monitörle alakalı değilhocam

Uyumsuzluk problemleri her zaman olabiliyor. O monitörün PC ile iyi çalışması, başka sağlam bir PC ile de iyi çalışacağını garanti etmiyor. Bazı tasarımlar marjinal oluyor ve sadece belli ürünlerle iyi çalışıyor. O yüzden farklı bir monitör ile denemen hala mantıklı.

• Beğen
Reactions: fmy

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,892
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back