LILYGO T-Display-S3 AMOLED Development Board Wireless Module

Sercan

--
LILYGO'nun geliştirdiği ESP32-S3 üzerine 1.91 Inch RM67162 AMOLED ekranlı T-Display-S3 AMOLED model ürünün aldım.

Ben bunu Amerika'dan bir arkadaşım aracılığı ile sipariş ettiğimde Amazon'dan başka yerde satışı yoktu ve Türkiye'ye gönderim seçeneği de yoktu. Bu nedenle gelmesini aylarca bekledim. Fakat bugünlerde AliExpress aracılığı ile de resmi mağazanın sattığını ve dolayısıyla Türkiye'ye gönderildiğini de görüyorum.

Bunu çalıştığım projede protokolümüze uygun geliştirilmesi gereken Bluetooth kartları simüle etmesi için sipariş ettim. Çünkü gümrük belası yüzünden geliştirme aşamasında, demo kart ve ürünlere rahat erişemediğimiz için bana bazen ilk versiyon ya da bozuk demo kart gönderiliyor ve gümrük belirsizliği ve masrafları yüzünden ikinci bir şansım olmayabiliyor. Bu durumda kendi Bluetooth firmware'imi yazarak, geliştirdiğim mobil uygulamaları test etmek durumunda kalıyorum. Daha önce normal bir ESP32 ile firmware yazıp seri terminalden test etmiştim. Fakat bununla birlikte dahili AMOLED ekranda gönderdiğim komutları daha şık gösterecek bir arayüz tasarlayacağım. Temel amacım terminal erişimine gerek olmadan, herkes uygulamanın doğru çalıştığını rahatlıkla test edebilecek.

Kargo bana bugün ulaştığı için henüz detaylı test etme imkanı bulamadım. Zamanla, soran olursa tecrübelerimi aktarabilirim. Şimdik güç verdiğimde aşağıdaki gibi otomatik olarak etraftaki 2.4 GHz ağları tarıyor ve fabirkadaki ağa bağlanmaya çalışıyor.

20230925_151042.jpg
20230925_151157.jpg
20230925_151203.jpg
20230925_151225.jpg
20230925_151142.jpg
20230925_151252.jpg

Bu arada aşağıdaki inceleme videosunu izleyip satın almıştım.

Satıştaki ürün LCD ekranlı, ben AMOLED olanı aldım. Görüntü kalitesi filan biraz daha etkili olsun diye tercih ettim. LCD versiyonunu direnc.net de satıyormuş. Amazon yine en ucuz çözüm.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,883
Üyeler
2,491
Son üye
djkop

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back