MAKRO KLAVYE(12 BUTON+3 ENKODER)

Program bana fazla karışık gibi geldi Ahmet. Neticede sen bir tuşa basınca belli bir HID mesajının PC ye gönderilmesi lazım. Her HID mesajı için bir fonksiyon oluştur. Sonra da switch/case ile basılan tuşa göre ilgili fonksiyonu çağır.

Program bana fazla karışık gibi geldi Ahmet. Neticede sen bir tuşa basınca belli bir HID mesajının PC ye gönderilmesi lazım. Her HID mesajı için bir fonksiyon oluştur. Sonra da switch/case ile basılan tuşa göre ilgili fonksiyonu çağır.
Sabah 7'den beri software üstünde çalışıyorum güncel uzunluk 736 satır kayboluyorum içinde :katil2:
İstediğim herşeyi yapabilir konumdayım şuan her butonu istediğim gibi konfigüre edebiliyorum(k1 ses açma olsun k2 uykuya geç olsun vs. bunu veri paketi ayıklayarak yapıyorum.)
veri paketi'de sadeleşti güncel hali

0.0.k??
şeklinde

şimdi sorunum güzel bir GUI oluşturmak.
paintten yaptıklarım çok komik duruyor.
elimde hazır UI temaları var fakat bunları android için bulmuştum vs-form'da çok küçük duruyorlar büyütünce kalitesi düşüyor.

hazır GUI veya oluşturma tekniklerine ihtiyacım var.

Benim direnç hesaplama programından kopya çekseydin. Renkli renkli güzel olmuştu :D

İlerlemeler sürüyor haberleşme ve veri alındığına dair led animasyonu tamam.

Yer çok tutar diye gofile yükledim;

PC de kullanilacaksa neden ekstra donanima ihtiyac duydunuz? Macro Recorder yeterli gibi.

PC de kullanilacaksa neden ekstra donanima ihtiyac duydunuz? Macro Recorder yeterli gibi.
işletmenin kendince koyduğu kuralları var.
bu kurallar dışında hereket etmem/etmemiz mümkün değil.

belirtip onay almadığın hiçbir software kuramazssın kurulum dosyası barındıramazssın.
senin talep ettiğin bir software'dan kod çalınması/hack/işlerin yürütülmesinde aksaklık yaşanırsa sorumluluk senin boynuna.

bizde bu sebepler yüzünden baştan sona ilave programsız çalışacak bir devre oluşturalım dedik banada güzel gömülü jimnastiği oldu.

birkaç güne final halini a'dan z'ye nasıl yapılır yazacağım.

işletmenin kendince koyduğu kuralları var.
bu kurallar dışında hereket etmem/etmemiz mümkün değil.

belirtip onay almadığın hiçbir software kuramazssın kurulum dosyası barındıramazssın.
senin talep ettiğin bir software'dan kod çalınması/hack/işlerin yürütülmesinde aksaklık yaşanırsa sorumluluk senin boynuna.

bizde bu sebepler yüzünden baştan sona ilave programsız çalışacak bir devre oluşturalım dedik banada güzel gömülü jimnastiği oldu.

birkaç güne final halini a'dan z'ye nasıl yapılır yazacağım.
Anladim. Autohotkey acik kodlu bir proje, isin yazilim kisminda isinize yarayabilir kodlari. Leonardo'yu klavye olarak tanitip sinirsiz kombinasyon kullanmak cazip gorunuyor. Elimde eski bir tane numerik keypad vardi. Onunla deneyeyim aksam. Klavyeleri ID'lerine bakip 1. ve 2. olarak ayirt edebilirsem sadece 2. klavyeden gelen keypress leri degerlendir deyip hazir numerik keypad ve Autohotkey fork'u ile yapilabilir gibi geliyor.

Edit : Leonardo ile epey eskiden, 3-4 yil once sanirim gamepad yapmak icin ugrasmistim. Elimdeki eski direksiyon seti icin buttonbox yapmistim. Uzun surede kullandim. Ama maliyeti hazir satilan numerik keypadden cok daha pahaliya gelmisti.

Son düzenleme:
Anladim. Autohotkey acik kodlu bir proje, isin yazilim kisminda isinize yarayabilir kodlari. Leonardo'yu klavye olarak tanitip sinirsiz kombinasyon kullanmak cazip gorunuyor. Elimde eski bir tane numerik keypad vardi. Onunla deneyeyim aksam. Klavyeleri ID'lerine bakip 1. ve 2. olarak ayirt edebilirsem sadece 2. klavyeden gelen keypress leri degerlendir deyip hazir numerik keypad ve Autohotkey fork'u ile yapilabilir gibi geliyor.

Edit : Leonardo ile epey eskiden, 3-4 yil once sanirim gamepad yapmak icin ugrasmistim. Elimdeki eski direksiyon seti icin buttonbox yapmistim. Uzun surede kullandim. Ama maliyeti hazir satilan numerik keypadden cok daha pahaliya gelmisti.
bizde maliyet daha büyük oldu.
mekanik klavye butonları, 32u4, mekanik klavye tuş kapakları,type-c, enkoder vs.
cidden ihtiyaç yoksa bizim proje yok yapılabilir değil maliyet açısından.

bizde maliyet daha büyük oldu.
mekanik klavye butonları, 32u4, mekanik klavye tuş kapakları,type-c, enkoder vs.
cidden ihtiyaç yoksa bizim proje yok yapılabilir değil maliyet açısından.
Ilk attigim mesajda ona dem vurmak istemistim zaten. Yani acik kodlu yazilima sirket pek ses etmez gibi. Illa donanim isterlerse de numerik keypadler ucuz.

Ilk attigim mesajda ona dem vurmak istemistim zaten. Yani acik kodlu yazilima sirket pek ses etmez gibi. Illa donanim isterlerse de numerik keypadler ucuz.
benim orada kullandığım bilgisayarın fabrika çıkışı bu özelliği var zaten.
Bir anlık heves ettik yaptık şuan kullanan var projeyi aktif olarak ben hala kendi kendime firmware geliştiriyorum.

aslında benim firmware geliştirmeme'de gerek yoktu "spin-firmware" kullanabilirdik ben yazmak istedim 1300 satırlara geldi daha gelecek çok şey var şimdi karşı taraftan(pc'den) veri okumaya çalışıyorum(anlık ses yüzdesi kaç?, parlaklık yüzdesi kaç?, caps lock durumu nedir? num lock durumu nedir? seçilen klavye dili nedir?)

Bankacilarin kullandigi cok eski klavyelerde vardi bu tur seyler. 24, hatta 36 tane Fonksiyon tusu falan. Simdi durum nedir bilmiyorum. Ozel isler icin cok gerekli olabiliyor bu tur calismalar.

Bankacilarin kullandigi cok eski klavyelerde vardi bu tur seyler. 24, hatta 36 tane Fonksiyon tusu falan. Simdi durum nedir bilmiyorum. Ozel isler icin cok gerekli olabiliyor bu tur calismalar.
firmware paylaşırsam hex veya library ile sadeleştirmiş halini paylaşırım bu haliyle atsam hem kimse anlamayacak hemde müdahale çok zor olacak.

ben kendimce özellikler ekledim.

tek tuşa basınca
if( ) {

} yazıyor vs.

switch case oluşturuyor #include < > #define yazdırıyorum daha çok türetilebilir.
bir anda software'in %100'ü bitmiyor kafadan 1 haftası daha var istediğim hale gelmesinin.
tepsi gibi pcb basan bir yer bulsam türkiyede kendi klavyemi yapacağım :katil2:

firmware paylaşırsam hex veya library ile sadeleştirmiş halini paylaşırım bu haliyle atsam hem kimse anlamayacak hemde müdahale çok zor olacak.

ben kendimce özellikler ekledim.

tek tuşa basınca
if( ) {

} yazıyor vs.

switch case oluşturuyor #include < > #define yazdırıyorum daha çok türetilebilir.
bir anda software'in %100'ü bitmiyor kafadan 1 haftası daha var istediğim hale gelmesinin.
tepsi gibi pcb basan bir yer bulsam türkiyede kendi klavyemi yapacağım :katil2:
PCB cok pahali diye membran klavye uretiyorlar. :cheeky1:

Projeyi bitirdim %100 bitmiş sayılmaz ama kullanılabilir durumda.
Hatta aktif olarak çalışırken kullananlar dahi var ben hala yazılım geliştiriyorum bu gidişle 2025'e doğru bitiririm.

PC-Software, bootloader, yapılandırma, baştan sona toplama hakkında detaylı yazacağım yapmak isteyenler için.
İzmirde olup yapmak isteyenlere ücretsiz pcb'de sağlayabiliirm.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,871
Üyeler
2,487
Son üye
camandar

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back