Marlin 2.0.X Ender 3 İçin Derleme Hatası

Değişiklik olmadı abi. Yalnız bir şey keşfettim. Önce yazıcıyı açıp sonra USB kabloyu takarsam ekran geliyor. Yoksa gelmiyor.

O zaman şunu dene:

Configuration.h:
/**
 * Select the serial port on the board to use for communication with the host.
 * This allows the connection of wireless adapters (for instance) to non-default port pins.
 * Serial port -1 is the USB emulated serial port, if available.
 * Note: The first serial port (-1 or 0) will always be used by the Arduino bootloader.
 *
 * :[-1, 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7]
 */
#define SERIAL_PORT -1

/**
 * Select a secondary serial port on the board to use for communication with the host.
 */
#define SERIAL_PORT_2 1

O zaman şunu dene:

Configuration.h:
/**
* Select the serial port on the board to use for communication with the host.
* This allows the connection of wireless adapters (for instance) to non-default port pins.
* Serial port -1 is the USB emulated serial port, if available.
* Note: The first serial port (-1 or 0) will always be used by the Arduino bootloader.
*
*/
#define SERIAL_PORT -1

/**
* Select a secondary serial port on the board to use for communication with the host.
*/
#define SERIAL_PORT_2 1
Yok inatla olmuyor. Sadece USB kablo takınca geliyor görüntü.

Şu video da 7.44 ten sonra ne diyor?
Orada Com ile ilgili bir hatamı var ne.

Şu video da 7.44 ten sonra ne diyor?
Orada Com ile ilgili bir hatamı var ne.
Anladığım kadarıyla birşey senkronize edilememiş bunu düzeltmek için bootloaderı yeniden yükleyin diyor. Bunu nasıl yapılacağına dair video linkini aşağıya ekledim diyor ayrıca.

Eğer hazır configlerinden başlamadıysan çok uğraşırsın.

Yok onu demek istemedim.
Marlin 2.0'ı indirdim. İçine ender 3 pronun hazır config'ini attım.

Demek istediğim mesh bed level için olan ayarları yapmadım. Önce marlini adam akıllı yükleyeyim sonra bu detaylara gireceğim.

Anladığım kadarıyla birşey senkronize edilememiş bunu düzeltmek için bootloaderı yeniden yükleyin diyor. Bunu nasıl yapılacağına dair video linkini aşağıya ekledim diyor ayrıca.
Teşekkürler. Bir daha boot loader yükleyeyim bari.

Yok onu demek istemedim.

Demek istediğim mesh bed level için olan ayarları yapmadım. Önce marlini adam akıllı yükleyeyim sonra bu detaylara gireceğim.

Hazır config var işte verilen linkte onunla başla :) oradan gereken değişiklikleri yap.

Hazır config var işte verilen linkte onunla başla :) oradan gereken değişiklikleri yap.
Abi aynı dili konuşuyoruz zaten. Ben attım zaten diyorum, sen at diyorsun.
Hayır beni çıldırmaksa niyetiniz, oynatmama az kaldı zaten :katil2:
Bir şişe rakı içsem kafam bu kadar güzel olmazdı he :katil2:
Şimdi uno ile tekrar boot loader yapacağım ve sonra tekrar marlin yükleyeceğim.
Videoda hem VScode kullanmış, hem marlin 2.0 yüklemiş hem de ender 3 e yüklemiş.
Tek fark onda sanguino yazıyor, bende melzi yazıyor. Onu da platformio.ini dosyasından hallediyorum.
Yani buradan sonrasını baka baka yapamamak için gerizekalı olmak lazım artık. Bir LCD canıma okudu ya.

Kendine güvenen varsa buyursun bağlansın pc ye yüklesin. Yoksa ben yine borca girip yeni kart alacağım, bunu da zevk için çekiçle parçalayacağım.

• Haha
Reactions: 333

The display on a ender 3 v2 does not support LCD_BED_LEVELING its that simple.
O ayar bizim printerlarda açılamıyor.

Düzeltme: Bi dk. Ender 3 V2'nin ekranı farklı. Bizimkilerde açılabiliyor olabilir. Bir araştırayım.

RAM: [=== ] 27.4% (used 4482 bytes from 16384 bytes)
Flash: [========= ] 90.0% (used 114300 bytes from 126976 bytes)

Bununla ilgili bir yazı var. Belki yardımı olur sana: Marlin 2.0 program memory usage
evet bu yazıdan yaralanarak 90%'a kadar düşürdüm belleği ama nafile.

@taydin abi Senin iyi dediğin kartlardan alsam endere uyar mı bağlantılar acep?
Enderin kendi kartlarının yeni versiyonlarında maliyetten kısmak için patates malzeme kullanmışlar ve step motorlarda filan sorun çıkıyormuş.

Bende iki tane bozuk SKR Pro 1.1 var, çiplerini ısmarladım ama gelmeleri vakit alır. Gelip tamir edince birini veririm sana. Ama o zamana kadar idare etmen lazım.

Bir de yeni kart alınca 4 tane de step motor controller de alman gerekecek.

Bir de yeni kart alınca 4 tane de step motor controller de alman gerekecek.
Linki var mı bakim nasıl bir şey.

Birde sırf aklımda kalmasın diye sorma gereği hissediyorum. Atmeganın bacak bağlantıları 1248p ile aynı olan daha yüksek kapasiteli bir çipi var mıdır acaba? Çip değiştirme yoluna gitsek.

rhino3dprinter'da var:

Bence tecrübe kazanana kadar mevcut kart ile idare etmen lazım. SKR Pro 1.1 ile her şeyi sıfırdan yeniden yapılandırman lazım, çünkü artık standart birşey olmayacak. Benim printer'da ben öyle yapmak zorunda kaldım. Ama sende milyonlarca kişinin kullandığı bir yazıcı ve kartı var.

Atmeganın bacak bağlantıları 1248p ile aynı olan daha yüksek kapasiteli bir çipi var mıdır acaba?
Farnell'da böyle bir özellik var. İlgili ürünün sayfasında benzer özellikli başka ürünü bulmak için filltreleme seçeneği var.

farnell.png

rhino3dprinter'da var:

Bence tecrübe kazanana kadar mevcut kart ile idare etmen lazım. SKR Pro 1.1 ile her şeyi sıfırdan yeniden yapılandırman lazım, çünkü artık standart birşey olmayacak. Benim printer'da ben öyle yapmak zorunda kaldım. Ama sende milyonlarca kişinin kullandığı bir yazıcı ve kartı var.
Abi ekranı aktif edemiyorum. Kafayı yicem. Şimdi alt versiyon olan 2.0.7 yi indirdim. Onu deneyeceğim.

Çevrimiçi personel

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,989
Üyeler
2,517
Son üye
Dzenit

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back