Modern Bozuk Para Ayırma Makinası

Bankalarda harcadıkça biriktir olayı var harcamanın bir kismini otomatik birikim yapıyor

Ama biriktirmek kadar doğru değerlendirmek de önemli bunun için de finansal okuryazarlık şart

Bence kumbaranın en buyuk eksisi uzun vadede yasattıgı değer kaybı vadeli hesaplar da aslında kazandırıyor gibi gözükse de onlar da yeterince kazandırmıyor ama risksiz

Bence risk analizini sepet yapmayı riski dağıtmayı öğrenmek gerek en önemlisi de milletin lafıyla haraket etmemeyi kendi analizini yapıp alabileceğin risklerin farkında olmak gerek

Bence sağlıklı olan bir yandan uzun vade düşük riskli yarırımlar ile garanti ilerlerken bir yandan kısa vadeli riskli yatırırımlar yapmak ve riskli yatırımları bir sınır içerisinde tutmak yani yeri geldiğinde kaybetmeyi de bilmek

Tabi bunlar hep bencesi yatırım tavsiyesi değildir. :katil1:

Sen ne yatırım yapıyorsun derseniz yapmıyorum :katil2: ufak çaplı labımı tamamlayana kadar döviz ile ilerliyorum
Son 1 yılda döviz %35 kazandırırken altın %85 kazandırdı. Keşke altına yatırsaydın.
Ben son bir kaç aydır finansal okuryazar lık üzerine video kitap ne bulursam bilgi ediniyorum.
Yatırımlarımı eşit miktarlarda böldüm. altın, borsa, fonlar ve bes olmak üzere hepsinde küçük küçük paralarım var. Gerçekten paradan para kazanmayı öğrenmek lazım bu devirde. Kuru maaşla çok zor işler.

255 = Şubat 1955 olma ihtimali var :D

Son 1 yılda döviz %35 kazandırırken altın %85 kazandırdı. Keşke altına yatırsaydın.
Ben son bir kaç aydır finansal okuryazar lık üzerine video kitap ne bulursam bilgi ediniyorum.
Yatırımlarımı eşit miktarlarda böldüm. altın, borsa, fonlar ve bes olmak üzere hepsinde küçük küçük paralarım var. Gerçekten paradan para kazanmayı öğrenmek lazım bu devirde. Kuru maaşla çok zor işler.
Doğru doviz yatırım aracı değildir zaten ama ben para kazanmaya değil de kaybetmemeye odaklandım osiloskop kovaliyorum uzun zamandır doğru değerlendirebilseydim yanina bir lcr metre veya sig generator de alabilirdim bunca zamanda

Benim şimdi hiç masrafım hiç yok gene kuru maaş zor yetiyor nereye gidiyor anlamiyorum
Biran once başlamam lazım düzenli yatırıma yoksa dediğiniz gibi çok zor

kaybetmemeye odaklandım
Gerçekten de her şey o kadar oynak ki, nereye gidip ne yapsan ters köşe olma ihtimalin var(içerde adamın olcak). Böyle geçim şartlarının çok zor olduğu dönemlerde, ücretli çalışan biri eğer birikim de yapamıyorsa geleceği hakikaten tehlike altında olur. Yine de sermaye birikimi yapılamasa da bilgi, beceri, tecrübe ve itibar biriktirilebilir.

Zamanını ne getireceği hiç belli olmaz çıkacak bir fırsatta, hazırlıklı olunca voleyi çakmak var. Bir de böyle ayağına da tam oturur ya :). Efsane olur. Ama olmaya da bilir, bir kuru emekli maaşına kalmak var sonunda. Pöh! Pöh!

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,978
Üyeler
2,514
Son üye
evrenbasaran

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back