Multimetre tavsiyesi ut 139c ve digerler

@Ahmet
Karşılaştırma yapılan ölçü aleti 25 USD lik ölçü aleti ile 400 USD lik ölçü aleti
Eğer sorun düşünce sağı solu kırılmasıysa shore değeri düşük plastikten 3D printerden(veya silkondan ) bir koruyucu kılıf basılır olur biter
Fiyat olarak Ferrari ile Murat 131 in karşılaştırması zaten yapıyoruz.

Ayrıca ANENG sadede 3.dünya ülkelerinde kulanılmıyor. Avrupa ve Amerika kıtasında da satılıyor.
Devletlerin anlaşmaları gereği bir ürünün ülkesinde satılması için gerekli olan sağlamlık,güvenlik serifikalarına sahip olması gerekir.
Üstelik bu sertifikaları kazanınca tamam artık kakalayım daha kalitesiz mali diyemez bu sertifikalar yenilenmesi yeni ürünlerle test edilmesi gerekir.
Özetle senin düşündüklerini devletler yıllar önce düşünüp kanunlaştırmış,testlerin detayarını sayfalarca izah etmiş, önlemlerini almış durumdalar.

@Ahmet
Karşılaştırma yapılan ölçü aleti 25 USD lik ölçü aleti ile 400 USD lik ölçü aleti
Eğer sorun düşünce sağı solu kırılmasıysa shore değeri düşük plastikten 3D printerden(veya silkon plastikten) bir koruyucu kılıf basılır olur biter
Fiyat olarak Ferrari ile Murat 131 in karşılaştırması zaten yapıyoruz.

Ayrıca ANENG sadede 3.dünya ülkelerinde kulanılmıyor. Avrupa ve Amerika kıtasında da satılıyor.
Devletlerin anlaşmaları gereği bir ürünün ülkesinde satılması için gerekli olan sağlamlık,güvenlik serifikalarına sahip olması gerekir.
Üstelik bu sertifikaları kazanınca tamam artık kakalayım daha kalitesiz mali diyemez bu sertifikalar yenilenmesi yeni ürünlerle test edilmesi gerekir.
Özetle senin düşündüklerini devletler yıllar önce düşünüp kanunlaştırmış,testlerin detayarını sayfalarca izah etmiş, önlemlerini almış durumdalar.
Abi devleti nerden bulaştırdın yav.
Milletin kulağında patlayan samsung telefonlarda vardı hatırlarsan millet sağır kaldı, milletin koltuğunda elinde masasında patladı bu telefonlar ama gayet faturalı kanunlara uygun şekilde satıldılar.

Hala'da SAR değeri insan sağlını tehdit eden telefonlar gayet resmi şekilde satılıyor.
umarım ironiyi ciddi sanmamışımdır :katil2:

O kulaklarda patlayan telefonlar,sote bölmelerde kaçırılan pillerden mainboardlardan dolayı.
Her olaya tepkiler her ülkede farklı farklıdır.
Amerikada bir polis veya bir ranger "Dur " dediği zaman sıkıysa durma.Adamı alnının çatından vurur şarjörü boşaltır sen can çekişirkende
"Sör elindeki bıçağı yere at" diye bağırır.

O kulaklarda patlayan telefonlar,sote bölmelerde kaçırılan pillerden mainboardlardan dolayı.
Her olaya tepkiler her ülkede farklı farklıdır.
Amerikada bir polis veya bir ranger "Dur " dediği zaman sıkıysa durma.Adamı alnının çatından vurur şarjörü boşaltır sen can çekişirkende
"Sör elindeki bıçağı yere at" diye bağırır.
Heh işte bu ölçü aletinin sote köşelerde ülkeye girmediğini nerden biliyoruz.
Girsin sorun yok isteyen alsın ama 1000 tl buna vermek yerine UNIT'ın o fiyat bandındaki multimetreleri daha mantıklı.
Yıllardan beri ölçü aleti,güç kaynağı,skop diyilnce akıla gelen markalardan birisi UNIT.

Her elektroniçinin mutlaka bir UNIT ölçü aleti oluyor anengin adını ne kadar süredir duyuyoruz ne kadar tecrübeliler.

Hocam 830d den sonra baya güzel gelecek :)

Eşekten inip ata binmiş gibi olacaksın :) 830D patlamasaydı da zaten sen üzerinde tepinirdin sonradan. Bende var bir tane 830D, incelemesini de yaptım. Sadece söverken bilinçli sövebilmek için bulunduruyorum, yoksa onunla hiçbir şey ölçtüğüm yok :katil2:

Eşekten inip ata binmiş gibi olacaksın :) 830D patlamasaydı da zaten sen üzerinde tepinirdin sonradan. Bende var bir tane 830D, incelemesini de yaptım. Sadece söverken bilinçli sövebilmek için bulunduruyorum, yoksa onunla hiçbir şey ölçtüğüm yok :katil2:
Benim de var tereddüt ettiğim ölçümlerde kobay oluyor kendileri.
Bir kaynak hakkında datasheet bilgi dökümanı bulamıyorsam sadece tahminim varsa hemen DT830 geliyor :)
hemde sarı benimki.

Vay be, benim 830D yi 17 TL ye almıştım, şimdi 100 TL. Dolar bile bu kadar prim yapmadı :katil1:

güzel açıklamalarda bulundunuz bunun peşinden bir tanede lehim sökmek için pompa almam lazım

he yok ben hediye ederim diyen yoksa tabi :D

Ben çok daha tecrübeli abilerim var forumda.
Hangi alan üstünde çalışıyorsunuz/deneyler yapıyorsunuz.

üstad aslında tek bir şeyle değil bir çok şeyle uğraşmaya çalışıyorum hobiciyiz

asıl işim makine teknisyeniyim elektronik yazılım gibi hobilerim var elektronikde daha da ilerlemek istiyorum önüme bozuk bir şeyler gelince karıştırmayı seviyorum

bunun dışında beyaz eşya hobim de var

arçelik 2200 leydi hastasıyız

bu foruma katılmakta geç kaldık...

güzel açıklamalarda bulundunuz bunun peşinden bir tanede lehim sökmek için pompa almam lazım

he yok ben hediye ederim diyen yoksa tabi :D

üstad aslında tek bir şeyle değil bir çok şeyle uğraşmaya çalışıyorum hobiciyiz

asıl işim makine teknisyeniyim elektronik yazılım gibi hobilerim var elektronikde daha da ilerlemek istiyorum önüme bozuk bir şeyler gelince karıştırmayı seviyorum

bunun dışında beyaz eşya hobim de var

arçelik 2200 leydi hastasıyız

bu foruma katılmakta geç kaldık...
Bu kendi kendine evin içinde gezmeye çıkan çamaşır makinesi değil mi?

Forumda büyük çoğunluk olarak yazılım ile uğraşıyoruz.
PICO(RP2040) büyükelçisi benim :katil2:
he birde BMW 1995 M5(tercihen 3.8) hastasıyız.

Heh işte bu ölçü aletinin sote köşelerde ülkeye girmediğini nerden biliyoruz.
Bak Aliexpress de Resmi Satış yeri var
Fiyatı 595 TL +Ücretsiz Sevkiyat ( başka seçenekler istiyorsan maximum 685 TL oluyor.)
Ama vergisi ile 1000 tl olması zor.
1674 kişi satın almış 4,9 Ortalama Puanı var.İki Türk de yorum yapmış 5 yıldız vermişler.Magazayı 80 bine yakın kişi takip ediyor ki çok iyi bir rakam

ANENG.png

Bu kendi kendine evin içinde gezmeye çıkan çamaşır makinesi değil mi?

Forumda büyük çoğunluk olarak yazılım ile uğraşıyoruz.
PICO(RP2040) büyükelçisi benim :katil2:
he birde BMW 1995 M5(tercihen 3.8) hastasıyız.

Amorsitor degisirseniz hiç gezme olmaz :) çok kaliteli bir makinedir

Ben Python ile uğraşıyorum üstad pico ne bilmiyorum açıkçası :)

M5 hastır ama ben s14 hastasıyım e tabi S2k Supra 2jz swapli rx7 ah ah hayalimiz çokta paramız yok :)

Yazılarınızı okuduktan sonra kafam iyice karıştı my-64 de yeterli mi baba duye düşünmeye başladım

139c ile my 64 arasind her anlamda % kaç kalite farkı vardir

MY-64 te bazı kısıtlamalar var. Mesela true RMS özelliği yok. Ölçüm çözünürlüğü daha az. Toleransları daha fazla. Yeni öğrenen birisi olarak anlamını şu anda anlayamayacağın başka kısıtlamalar da olacak. O yüzden sürpriz yaşamamak için kısıtlamaların ve sürprizlerin daha az olduğu kaliteli multimetreyi tercih etmek lazım.

Yoksa mesela 830D nin tüm kısıtlamalarının ve sorunlarını biliyorsan, ve bunlar da senin için sorun teşkil etmiyorsa, 830D de senin için uygun bir multimetre olarak değerlendirilebilir :)

Önerim kesinlikle, Unit 139C alınmalı.
Auto range özelliği, NCV. True RMS

unit-ut-139c-true-rms-dijital-z.jpg

MY-64 manuel komitatör
Şahsen tercih etmezdim.

MY-64 te bazı kısıtlamalar var. Mesela true RMS özelliği yok. Ölçüm çözünürlüğü daha az. Toleransları daha fazla. Yeni öğrenen birisi olarak anlamını şu anda anlayamayacağın başka kısıtlamalar da olacak. O yüzden sürpriz yaşamamak için kısıtlamaların ve sürprizlerin daha az olduğu kaliteli multimetreyi tercih etmek lazım.

Yoksa mesela 830D nin tüm kısıtlamalarının ve sorunlarını biliyorsan, ve bunlar da senin için sorun teşkil etmiyorsa, 830D de senin için uygun bir multimetre olarak değerlendirilebilir :)

Yanlış söyledim üstadlar aslında fedigim multimetre bu
@taydin hocam sen yine farklarını anlat anlatım biraz biraz :)

images

Son düzenleme:
Resminden farklarını nereden anlayacağız yav? Sadece bunun tipini pek gözüm tutmadı diyebilirim :D Özelliklerine baksan, Çinlilerde yalanın bini bir para. O yüzden böyle görüntüye bakıp sağlıklı bir karara varamazsın.

Resminden farklarını nereden anlayacağız yav? Sadece bunun tipini pek gözüm tutmadı diyebilirim :D Özelliklerine baksan, Çinlilerde yalanın bini bir para. O yüzden böyle görüntüye bakıp sağlıklı bir karara varamazsın.
Vc 81d modeli üstad o attığım başka bir modelmis gerçi hepsi aynı boarda sahip

Abi ben tek bir şey söyleyeceğim zamanında 7 yıl önce falan multimetre alacaktım. En son T-technic VC10C+ ile unit ut136B arasında kalmıştım. İlk 136B aldım sonra rica edip bir gün sonra abi de beni kırmadı VC10C+ ile değiştirmiştim. Neden değiştirdim dersen o zamanki kasada transistör ölçümü yoktu, şimdi eklemişler. Yok diye ttechnic almıştım. Ben aleti almaya giderken liste yapmışım o olcak bu olcak diye. Boş iş yaptım kısaca kataloğa baksan benimki daha kötü tabi o zaman ben onları okumadım o yüzden. Unit iyi marka al geç abi bana biraz sektörün "volkswagen" gibi geliyor. Gayet yeterli ama Ferrari de değil.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,881
Üyeler
2,488
Son üye
ilter

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back