One Pulse Modda Dizi Şeklinde Pulse Üretme

flowchartx

Aktif Üye
Herkese iyi akşamlar,
STM32lerde One Pulse Modda RCR registerına yazılan değer kadar pulse üretebiliyoruz. Benim yapmak istediğim mesela bir dizimiz olsun [1,0,1,0,1,1,1,0] şeklinde,
bu diziyi işleyip 1 olan durumlarda pulse atmak 0 olan durumlarda boş geçmek. Düşünüyorum ama bi yöntemini bulamadım.
Belki daha önce böyle bir şey yapan ya da aklına bir şey gelen olursa ve yardım ederse çok sevinirim.

DMA ile memory to port seklinde transfer isini gormesi lazim. Fakat komsu bitler de portun diger bitlerinden cikmak ister.

Aklıma tek gelen o deneme fırsatım olmadı yarın deneyeceğim. Ama endişelerim var ben bu yöntem ile motor sürmeyi planlıyorum. DMA kullanırsam her periyottan sonra yeni değeri yüklüyeceği için bir sıkıntı çıkar mı acaba

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,789
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back