Otomatik silinen mesaj

mikron24

Aktif Üye
Bazı mesajlar var ki uzun süre saklanması anlamlı değil. Göndericisi tarafından mesaja bir işaret eklense. Mesaj bir süre sonra silinse nasıl olur?

Daha doğrusu PHP işleri için zamanlama ayarlanmayacak. Sadece geçerlilik süresi ayarlanacak. Süre bitiminde mesaj görüntülenmek istenirse o an silinecek ve daha görünmeyecek.

Örnek: İkinci el ilan için espri yapmak istiyoruz ama uzun süre orada durmasına konuyu kirletmesine gerek yok. 1 hafta görünse yeter. Tekrar gelip silmekle uğraşmayalım.

Bilinçli olarak kullanılması lazım. Ben forum üyelerinin nasıl kullanacağını kestiremiyorum.
Bir müddet sonra forumdaki konuların, cevabı olmayan sorularla veya sorusu olmayan ama onlarca cevabı olan bir konuya dönmesini istemem.
Mesela birisi bir soru sorsa ve 1 hafta sonra silinmesi için işaret koysa ne olur? Ben düşünmek bile istemiyorum.

Yine de sıkıntı. sonraki mesajlarada 1 hafta sonra silinmesi için işaret konulduğunda ve bu keyfe keder bir hal aldığında forumdaki konu bütünlüğü kontrolsüz biçimde bozulur.
Biz forumdaki konu bütünlüğü bozulmasın diye gönderilen mesajların bir süre sonra sahibi tarafından bile silinmesini istemiyoruz normalde. Ama kendimizden çok üyeleri düşündüğümüz için bu kısıtlamayı uygulamıyoruz.

Mesela bak şu konuda mr yamyama bir sürü soru sormuşum, cevap vermişim. Ama mr yamyamın tek bir mesajı dahi yok konu içinde. Çünkü çekmiş gitmiş. Giderkende tüm mesajlarını silmiş. Buna rağmen yasaklamıyoruz mesaj silinmesini.

Bazı mesajlar var ki uzun süre saklanması anlamlı değil. Göndericisi tarafından mesaja bir işaret eklense. Mesaj bir süre sonra silinse nasıl olur?

Daha doğrusu PHP işleri için zamanlama ayarlanmayacak. Sadece geçerlilik süresi ayarlanacak. Süre bitiminde mesaj görüntülenmek istenirse o an silinecek ve daha görünmeyecek.

Örnek: İkinci el ilan için espri yapmak istiyoruz ama uzun süre orada durmasına konuyu kirletmesine gerek yok. 1 hafta görünse yeter. Tekrar gelip silmekle uğraşmayalım.
hafıza kaybına uğrayıp geçmişini hiç hatırlamayan bir insan kayıptan önceki haliyle aynı kişi midir? forumu benzer bir hale sokmak olur bu

Yine de sıkıntı. sonraki mesajlarada 1 hafta sonra silinmesi için işaret konulduğunda ve bu keyfe keder bir hal aldığında forumdaki konu bütünlüğü kontrolsüz biçimde bozulur.
Biz forumdaki konu bütünlüğü bozulmasın diye gönderilen mesajların bir süre sonra sahibi tarafından bile silinmesini istemiyoruz normalde. Ama kendimizden çok üyeleri düşündüğümüz için bu kısıtlamayı uygulamıyoruz.

Mesela bak şu konuda mr yamyama bir sürü soru sormuşum, cevap vermişim. Ama mr yamyamın tek bir mesajı dahi yok konu içinde. Çünkü çekmiş gitmiş. Giderkende tüm mesajlarını silmiş. Buna rağmen yasaklamıyoruz mesaj silinmesini.

kullanıcıların yazarak ürettiği her tür içeriğin fikri mülkiyeti kime ait?

kullanıcıların yazarak ürettiği her tür içeriğin fikri mülkiyeti kime ait?

Kullanıcı bir mesaj paylaşırsa, ve bu mesajda herhangi bir fikri mülkiyet deklarasyonu yoksa, o mesaj "kamu malı" olur. Mevcut yasalar çerçevesinde isteyen, istediği gibi kullanır. Yazdığın her mesajın altına "bu mesajın fikri mülkiyeti Ad Soyad a aittir dersen, o zaman o mesajın kullanımı ile ilgili fikri mülkiyet iddia edebilirsin. Ama bu forum olarak bizi ilgilendirmez. Senin fikri mülkiyet haklarının ihlal edilip edilmediğini takip etmeyeceğimiz gibi, mesajın burada yayınlanmasından dolayı da sana bir borcumuz olmaz, çünkü kendin, hür iradenle o mesajı yayınlamış oldun.

Mesajı yazıp mülkiyet hakkını falancaya verdim. Yetinmedim 50 kişiye eşit dağıttım. Tc leri isimleri şunlardır.. denebilir

Noter çıktısı da konursa yasal yönden daha iyi olur :)

Neticede sen burada bir program paylaştın. Fikri mülkiyet konusunda da bir deklarasyon koymadın. Birisi de o programı alıp bir sonraki Steve Jobs mu oldu? Sana taziyelerimizi, Steve Jobs'a da tebriklerimizi yollarız :gulus2: Forum ile ilgili de iddia edebileceğin hiçbir hak olmaz.

Forum istatistikleri

Konular
5,885
Üyeler
2,493
Son üye
cym247

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back