Pci rs232 com hakkinda

Iyi aksamlar..bir konu hakkinda yardima ihtiyacim var..calistigim kurumda endustriyel bilgisarlar var...com cikisi ile para okuma,fiş kesme vb cihazlara baglanip calisiyor...end bilgisayarda win10 yuklu islemcisi zayif oldugundan pek randimanli calismiyor...firma yeni bilgisayar verelim 24 bine diyor..bende elimizdeki bir kasaya digitusun pci to com donusturucu kartini takarak daha ucuz bir maliyetle cozebilirim dedim...pci slotu olan elimizdeki bilgisayarlardan anakart bulduk..win10 kurup ayni sekilde calistirmayi umuyorum...arastirmalarima gore 32 bit kurmak gerekiyor sanirim..bu konuda bilgisi olan arkadaslar yardimci olabilir mi?ugrasmaya deger mi? https://www.teslaarastirma.com/urun/digitus-seri-2-portlu-pci-kart urun bu

Ekler

• Screenshot_20240226_213120_Chrome.jpg
    Screenshot_20240226_213120_Chrome.jpg
    194.2 KB · Görüntüleme: 16
Windows 10'da cok fazla disk bagimliligi var. Mutlaka SSD disk kullanmalisiniz. Herhangi bir SSD olabilir. Mekanik disk olmasin yeter. Bu arada makinenin islemcisi nedir ve RAM miktari ne olacak? Cok olu bir makine ise ugrasmayin fazla. Win10 kaldirabilecek bir makineye PCIe RS232 kart takarsiniz.

Not : Sanayi tipi cihazlarda USB to RS232 ceviricileri kullanmayin bu arada. USB uyku modunu cok seven bir arayuz. RS232 ise bundan nefret eder.

Windows 10'da cok fazla disk bagimliligi var. Mutlaka SSD disk kullanmalisiniz. Herhangi bir SSD olabilir. Mekanik disk olmasin yeter. Bu arada makinenin islemcisi nedir ve RAM miktari ne olacak? Cok olu bir makine ise ugrasmayin fazla. Win10 kaldirabilecek bir makineye PCIe RS232 kart takarsiniz.

Yeni takacagamiz bilgisayar i5 islemci 4 gb ram olacak...dokunmatik ekranda programi calistiracak sadece baska bir islevi olmayacak..icindeki kasada pentium islemci var...ram 2gb ddr3...surekli calisir halde 7/24...surekli donuyor sistem restart atmak zorunda kaliyorum...daha saglikli calismasi icin cozum uretmeye calisiyorum kendimce...kamu yarari olarak goruyorum olayi:)

Yeni takacagamiz bilgisayar i5 islemci 4 gb ram olacak...dokunmatik ekranda programi calistiracak sadece baska bir islevi olmayacak..icindeki kasada pentium islemci var...ram 2gb ddr3...surekli calisir halde 7/24...surekli donuyor sistem restart atmak zorunda kaliyorum...daha saglikli calismasi icin cozum uretmeye calisiyorum kendimce...kamu yarari olarak goruyorum olayi:)
Kullandiginiz program daha once 2 GB RAM'li makinede calisiyor ise 4 GB RAM'li i5 bilgisayarda ilk nesil dahi olsa baska program calismayacaksa sorun cikarmaz. Yani PCI ya da PCIe arayuzunu kullanan RS232 portlari isinizi gorecektir. Direkt PCI deyince makine cok mu eski acaba dedim ama yeterli gorunuyor. 256 SSD uydurup hic sorun cikmadan cok rahat kullanabilirsiniz. Win10 LTSC o makinede kaymak gibi akar. :D

Makinanin icindeki pc endustriyel mini pc olarak geciyor...6 com cikisi 6 tanede usb vga vb cikislari var sadece 12 v ile calisiyor...baska bir esprisi yok..temin ettigim kart pci slotu olandanmis o yuzden elimizdeki anakartlarin pci slotu olanlari uydurmaya calisiyoruz..eger olmazsa pci express girisli olan kart modellerine yoneliriz diye dusunuyorum...

Makineye win10 kurduktan sonra guc ayarlarindan performansa almayi unutmayin. Eski yazilimlar sorun cikarabiliyor guc koruma modlarinda. Tum uyku modu ayarlarini, gelismis ayarlardan kartlari, diskleri vb kapatmasini onleyin Windows'un. Eski makinede de bu tur sorunlar olmus olabilir.

Bilgisayarin uyku modunu hepsini kapattim..aynen problem cikariyordu...windows 7 yukluydu eskiden sorunsuz calisiyordu...sonra it birimi win10 gecme karari aldi..ssd,ram yukseltmesi yapti...ramler 2 gb bosta 1.9unu kullaniyor sistem...yarin programi kurup kart calisiyor mu diye deneyecegiz..bakalim birsey degisecek mi...ard arda karta bakiye yuklemesi yapildiginda sistem kilitleniyor...bu sorunu asmayi umuyorum...

Windows 10'u ozellestirerek ( servisleri vb kapatarak ) RAM tuketimini 1 - 1.1 GB'a kadar indirmek mumkun. IT'ci biliyordur zaten. Halleder.

Forum istatistikleri

Konular
5,841
Üyeler
2,480
Son üye
mozcelikors

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back