powerbanka cihaz bağlanınca kapanıyor

spark

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba Bir Powerbank projem var. Elimde eski bir powerbank'im vardı pili ölmüştü. Lipo pilini 21700 pillerle değiştirdim piller Şarj oluyor. Powerbank'in çıkışına Usb voltmetreyi taktığımda ise 5v çıkış geliyor fakat telefonu taktığım zaman devre kendine korumaya alıyor. Yeni bir Powerbank kartı söyledim onda da aynı sorunu yaşıyorum yardımcı olabilir misiniz?
pillerin linki: https://www.pilburada.com/samsung-inr21700-50e---5000-mah-li-ion-sarjli-pil-10a

Telefonu taktiginizda pil gerilimi anlık düşüyor ise korumaya alıyor olabilir.

Kabloda kisadevre olabilir.

Adim adim gidersen sorunun nereden kaynaklandigini bulabilirsin.

Powebanke telefon disinda bir sey bagla. 5V ile calisan fan, led lamba vb. cekilen akimi gozlemle, calisiyor mu?

O telefon o kablo ile baska yerde normal sarj oluyor mu diye kontrol et. Ne kadar akim cektigini gozlemle. Eger calisiyorsa telefonun hizli sarjini kapatip bagla alete. Yeni telefonlar 30 - 40W gibi abuk degerlerle sarj olmaya calisiyorlar. Kart bu kadar gucu desteklemiyor olabilir.

Pilleri karttan ayirip pil yerine akim ve voltaj ayarli guc kaynagi bagla. Voltaji 4V, akimi da 1A yap. Bosta iken ne kadar akim cekiliyor dene. Sonra telefonu bagla, voltaj cokerse kartin bozuktur. Cokmezse devam.

5 Ohm - 10W'lik bir direnc ayarla. Sonra her pile tek tek yuk olarak baglayip voltaj cokuyor mu diye kontrol et. Pilin biri arizali olabilir.

Tum bunlardan bir ariza cikmazsa montaj hatasi, bir yerde kisa devre, arizali bir kablo vb vardir.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
5,841
Üyeler
2,480
Son üye
mozcelikors

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back