repeater ssid, kanal, password

yesilu

Aktif Üye
Katılım
27 Eylül 2019
Mesajlar
220
evin diğer ucuna wifi router repeater kurulumu yaptım. bunun ssid password ve yayın kanalı modemimle aynı olması şart mı, farklı olmasının avantajı dezavantajı nedir. hangisi güçlü sinyal yayarsa ona bağlanır mı cihazlar... bu yeni bağladığım router ın bağlı cihazların hızlarını görme, sınırlama - internetlerini kapatma gibi özellikleri var. modemin routerine bağlı cihazları da yenisinin arayüzünde görebilmek için bir yol var mı...
 
kendim cevaplayım bari, aynı ssid de sorun oluyor, bağlantı sık sık kopuyor. kanal ben ne seçersem seçeyim modem router ile aynı kanalı ayarlıyor. kopma olayını çözebilsem aynı ssid de iki cihaza da bağlananları görebiliyorum repeater ın arayüzünde... sonuç olarak aynı ssid de ya benim bilmediğim bir ayar gerekiyorolabilir esas modemde ya da çakışma oluyordur çözümü yoktur belki...
 
Modemlerin ikisinde de 2.4GHz ve 5GHz bağlantı seçenekleri var ise, birine 2.4GHz den, diğerine 5GHz den bağlanabilirsin. Ancak 2.4GHz den 30Mb'e kadar hız alabilirsin, 5GHz den 50Mb'e kadar hız alabilirsin.
 

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
6,009
Mesajlar
102,565
Üyeler
2,526
Son üye
rb26dett

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back
Top