Shuttle DH110 mini Pc

M_B

Üye
Merhabalar
Elimde Shuttle marka DH110 model arızalı mini Pc var.
Cihaza enerji verince fanları 1-2 saniyeliğine dönup duruyor. aynı model calışan la karşılaştırma yaptığımda Beslemelerden bir tanesinin cıkısının kısa devre olduğunu gordum. İşlemciyi Hdd yi Ram hatta board tan 3 adet beslediği entegreleri de aldım ama bir turlu kısa devreden kurtaramadım. Yüzeylse olcumleri yaptıgımda kısa devre olan mosfet transistor patlak entegreye de rastlamadım. Cihazın semasını da nette bulamadım.

Main board ta yazanlar.
DH110000-25 FS110
71R-DH11081T810

Bu konuda tecrubesi olan arkadaşlardan bilgi almak isterim.
Teşekkürler.

Kısa devre olan besleme çıkışı kaç volt ise aynı yerden ayarlı güç kaynağı ile aynı voltajda fakat düşük akımdan başlayarak akımı yükselt.
Bu arada elinle ısınan malzeme kontrolü yap. Kısa devre olan noktada direnç ( kısa devre ) ne kadar düşükse o kadar hızlı tepki alırsın.
Karta kontrolsüz yüksek akım verirsen arızalı malzeme yanarak karta hasar verebilir.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,764
Üyeler
2,459
Son üye
confessinq

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back