Siyah Fan Teli Neden Yok?

Taçsız Kral Pele

Aktif Üye
Fan kullanılan tasarladığım yüzlerce cihazım olmuştur.
Bugün yine bir cihaz tasarlarken aklımda geldi.

Cihazı TR'de üretiyorsanız, özellikle mekaniğini, toz siyah boya kullanırsınız ki kusurlarınızı örtsün.
sonra cihaza fan koyarsınız ve bingo. Adamın eli kopmasın diye fan teli koymak zorunda kalırsınız.

Ama nedense anlamadığım şekilde sadece aşağıdaki gibi fan teli bulabildim TR'de.
Şimdi bana mekaniğe delik aç fan deli olarak kullan demeyin 200CFM üzeri fanlarda o büyük sıkıntı oluyor.

Yok mu bir çözüm önerisi olan?

2_org_zoom.jpg

@Mikro Step uygulama nasıl olacak? Son uygulayacağım cihazda 102 tane fan teli var, 102 tane de fan.

@hakan8470 custom bir şeye giremem, bu fan telini her yerde bulabiliyorum, siyah olsa tadından yenmez.

Bu arada 200CFM üstü fanlar olmuş 20-25 dolar, oha!

Boyaci bunlari boya odasinda cengele takacak halleder o.

Burasi Turkiye. Kendi gobek bagimizi kendimiz kesmek zorunda kalabiliyoruz.

Namlu boyama atolyeleri yapardi onu hemen Ahmet abi. Ya da oyle boyama yapan yerler. Daldir cikar, kapkara

@Mikro Step uygulama nasıl olacak? Son uygulayacağım cihazda 102 tane fan teli var, 102 tane de fan.

@hakan8470 custom bir şeye giremem, bu fan telini her yerde bulabiliyorum, siyah olsa tadından yenmez.

Bu arada 200CFM üstü fanlar olmuş 20-25 dolar, oha!
siyaha boyatmak kolay bir elektrostatik toz boyacı ile anlasıp yüksek adette boyatıp stoklarabbilirsiniz yanlız küçük oldugu için adamların askılarına takılamayabilir belki telden felan iletken askı yapmak gerekebilir orasını elektrostatik toz boyacı ile konusmak gerek

Öyle parlak krom kaplı bir şeyi boyarsan, o boya tutmaz diye tahmin ediyorum. Elle bile sökülür. Krom kaplama olmadan, daha paslanmaz çelik iken boyanması lazım. Veya boyasız olarak paslanmaz çelik de kullanılabilir.

1716232040805.png

Fan ızgara koruyucularımız parlak nikel krom kaplamadan veya siyah Epoksi toz boya kaplı kalın metal telden, paslanmayı önleyici, asla paslanmayacak şekilde yapılmıştır.

Son düzenleme:

Çevrimiçi üyeler

Çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
6,631
Üyeler
2,726
Son üye
chur

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back