SLA yazıcı şunu yapabilir mi?

taydin

Timur Aydın
Staff member
Benim çip programlayıcı için sipariş ettiğim SOIC-8 test soketi tehlikede gene, gümrüğe hediye edilme ihtimali var. Programlayıcının Türkiye distribütörüne sordum, onlar da komple yüksek hız modülü ile satıyorlar ve fiyat 1000 dolara yakın. Bu durumda gene alternatif bakmaya başladım. Parça aşağıda:

1623165049018.png

1623165062561.png

1623165091757.png

1623165107732.png

Bu parçanın normal FDM yazıcı ile yapılma ihtimali yok. Pinlerin girdiği tırnaklarda çok yüksek çözünürlük gerekiyor (son resimde görülüyor). Peki SLA bir yazıcı ile bu yapılabilir mi?

Başlıktaki soruya cevap değil ama bu soketler Aliexpress'de 3-5 dolar bişey. Yapmaya değmez.

SLA bunu detay olarak yapar ama destekler nasıl çalışıyor ve baskı oryantasyonu hangi yönde olmalı onu bilmiyorum.

Sipariş ettiğin şöyle birşey mi ?

Sipariş ettiğin şöyle birşey mi ?

Malesef bu zaten benim elimde olan soket. Bunun daha dar olanı lazım.

Tam olarak model numarası şu:

OTS-8(16)-1.27-03​

Başlıktaki soruya cevap değil ama bu soketler Aliexpress'de 3-5 dolar bişey. Yapmaya değmez.

SLA bunu detay olarak yapar ama destekler nasıl çalışıyor ve baskı oryantasyonu hangi yönde olmalı onu bilmiyorum.

Benim aldığım da zaten çinli bir firma. Bizim işgüzar gümrükçüler bunu bir bok zannediyor işte ve "ticari" fermanı veriyorlar.

Benim aldığım da zaten çinli bir firma. Bizim işgüzar gümrükçüler bunu bir bok zannediyor işte ve "ticari" fermanı veriyorlar.
Anladığım kadarıyla siz aynı zamanda bir ticari işletme sahibisiniz. Aldığınız ürünlerin sürekli ticari ürün muamelesi görmesi bununla alakalı olabilr mi? Yani adamların kayıtlarında ticari bir işletme sahibi olduğunuz gözüküyorsa bundan dolayı böyle bir işlem yapıyor olabilirler mi?

Anladığım kadarıyla siz aynı zamanda bir ticari işletme sahibisiniz. Aldığınız ürünlerin sürekli ticari ürün muamelesi görmesi bununla alakalı olabilr mi? Yani adamların kayıtlarında ticari bir işletme sahibi olduğunuz gözüküyorsa bundan dolayı böyle bir işlem yapıyor olabilirler mi?

Şahıs olarak sipariş ettim. Ama işte gümrükçü bunu birşeye benzetemeyince hemen bu çok özel birşey, bundan bu herif çuvalla para kazanacak zannediyor. Şerit LED falan alsaydım veya küçük amfi devresi o zaman sorun çıkmazdı büyük ihtimalle.

Mandal denince aklıma geldi, şu işini görmez mi?

11019 eklentisine bak

Programlayıcının mevcut adaptörüne uymaz bu. Sürekli lehimleyip sökmektense 13 dolara güzel bir soket alalım dedik ama olmadı.

mouser farnell'a falan baktınız mı? onlarda varsa tr distribütörü aracılığıyla getirebilirsiniz diyecektim ama siz muhtemelen bu yolu zaten denemişsinizdir.

Elimdeki adaptör şu. Yaylar sorun değil onları yaparım. Pirinç telleri de yaparım. Ama bu plastik işi zor. Bu çok yüksek devirli bir CNC ile yapılır, o da yok şu anda. Veya SLA olabilir mi ondan emin olamiyorum. Herkes youtube'da SLA ile Yoda, kedi köpek basıyor, böyle fonksiyonel bir parça basanı görmedim.

IMG_20210608_185949.jpg

Alakalı sayılabilecek olarak sadece şunu buldum:

Bu videoya bakınca olabilir gibi duruyor.

Şöyle bir alternatif de aklıma geliyor. Aşağıda modülün üzerindeki soket görülüyor. Bu soketteki deliklere göre bir PCB yapsam, PCB nin üstünde de bir SOIC8 ayak izi olsa, sonra da yaylı bir mekanizma ile entegrenin ayaklarını bu ayak izine bastırsam da olur. Bunun için CNC falan da gerekmez.

IMG_20210608_194729.jpg

SLA senin konektörü basar mı bilmemem ama şuna denk geldim,

Adam dryfilm printer ı olarak kullanmış. Ucuz birşey olsa sırf bunun için bile alınır. 2K, 4K monochrome çözünürlükte olanları varmış

1 Temmuz 2021 itibariyle avrupa birliği ve uyum sürecindeki aday ülkelerde gümrükte tariff number diye bir olay çıkıyor. Gönderilen her ürün için belirli kodlar olacak. Doğru değilse veya bu kod yoksa gümrüğe direk takılacak.
Peki bu bizim için iyi birşey mi?

Forum istatistikleri

Konular
5,836
Üyeler
2,479
Son üye
yiyehuoxing32

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back