Slikon tabancası ve plastik kelepçe

erhan_25

Üye

Merhabalar;
Yukarıda linkini vermiş olduğum videoda silikon tabancası ile plastik kelepçeyi eritebiliyor, evde denedim çok az bir eritme yaptı bir daha da eritmedi, oysa silikonu eritiyor, watt olarak aynı, benim taktığım plastik kelepçeler videoda olandan büyük ondan olabilir mi? Ya da videoda kullanılan plastik kelepçeler plastik kaynağında kullanılan türlerinden mi?

Bu metodun gerçekte işe yarayacağının bir kanıtı değil malesef o videolar. Gerçekten işe yarayan benim de sürekli kullandığım metot, ince ızgara teli havya ile ısıtıp plastik parçaların içine gömmek.

1702384060202.jpeg

Materyal farklıdır. Tabancada kullanım amacı olmadığı için özel olarak üretilmiş değildir.

Ben karaköy perşembe pazarından almıştım. Çok daha inceleri de var orada.

Plastik kelepçeler silikondan daha yüksek sıcaklıklarda erir. Bu nedenle o videodaki gibi olmaz.

Birde silikon , tabancanın isiticisina sıfır boslukla giriyor. Yanlardan sızdırma yapmaz.

Videodaki şekilde kablo bağını soksaniz da o aralarında kalan boşluklardan dışarı sizacaktir.

Plastik kelepçeler silikondan daha yüksek sıcaklıklarda erir.

Evet benim bildiğim kablo bağları naylondan yapılıyor. Erime sıcaklığı oldukça yüksek. 3B yazıcıda naylon filament eritmek istemiştim, özel kafa ve özel PT termistör kullanmam gerekti.

Cevaplar için teşekkürler, o ilk taktığımda bir plastik kaynatmıştım çok mükemmel kaynak oldu, fakat gerisi gelmedi eğer eritebilse çok iyi iş yapar. Havya ve eritme pek işe yaramadı bir kabuk oluşturuyor ve iletişime geçmiyor.

Plastik kelepçeleri çok sık kullanıyorum. Çok pahalılar. Özel bir amaç yoksa normal silikon daha ucuz. Yani maliyet bakımından da verimsiz.

Bu plastik kaynak konusunu videolarda gösterildiği gibi kablo bağı kullanmak adina dar acılı bakmamak lazım.

Plastik su şişelerini bile kullanabilirsiniz. Bence de kablo bağı bu is için mantıklı değil.

Aseton icinde strafor eriterek yapilan yapistirici cok guclu oluyor. Hem icinde bir kac damla boya ekleyerek istediginiz renk tonunda yapmaniz da mumkun. Onu tavsiye ederim. Bu plastik kelepceyi de havya ile eritmek icin uc yapiyorlar. 100W gibi guclu bir havya ile eritip uygulamak mumkun. Ama cok dikkatli olmak gerekli. Bunu oncelikle sicaklik kontrolu olan bir havyada yapmalisiniz. Kelepcenin eridigi sicakligi bulmak gerekli. Sicaklik sizin yapistirmak istediginiz materyalin erime noktasindan yuksek olursa yapisacak yeri eritip duzeltilemeyecek hale de getirebilir.

Bunu nereden alabilriz Darenty diye bir marka buldum ama o daha büyük aralıklı gibi

Bu alttaki linke tıklayınca aşağıdaki güvenli değil mesajı çıkıyor.Bende sayfaya tekrar girmiyorum .Bugünlerde 10 web sitesinden 2-3 ünde bu mesajı veriyor. Bu sadece bendemi böyle?
Yoksa Chrome da bir ayarımı değiştirmem gerekiyor?
uyarı.png

Bu alttaki linke tıklayınca aşağıdaki güvenli değil mesajı çıkıyor.Bende sayfaya tekrar girmiyorum .Bugünlerde 10 web sitesinden 2-3 ünde bu mesajı veriyor. Bu sadece bendemi böyle?
Yoksa Chrome da bir ayarımı değiştirmem gerekiyor?27471 eklentisine bak
Edge, Chrome ve Firefox ile denedim. Uyari vermeden acildi. Sayfa HTTPS destekli. Linkin uzerinde durdugunuzda alt solda HTTPS olarak gorunuyor zaten. Uyarinin neden geldigi konusunda bir fikrim yok. HTTPS Everywhere ya da Smart HTTPS gibi eklentiler bazen sorun yaratabiliyorlar. Onlardan biri kurulu mu?

Edge, Chrome ve Firefox ile denedim. Uyari vermeden acildi. Sayfa HTTPS destekli. Linkin uzerinde durdugunuzda alt solda HTTPS olarak gorunuyor zaten. Uyarinin neden geldigi konusunda bir fikrim yok. HTTPS Everywhere ya da Smart HTTPS gibi eklentiler bazen sorun yaratabiliyorlar. Onlardan biri kurulu mu?
Kurulu olan iki reklam önleyicide kapatarak denedim yine de aynı mesajı veriyor
Yüklü olan uzantılar aşağıda

@Encoder Chrome kullanıyorum

uzantılar.png

Kurulu olan iki reklam önleyicide kapatarak denedim yine de aynı mesajı veriyor
Yüklü olan uzantılar aşağıda

@Encoder Chrome kullanıyorum

27472 eklentisine bak
@Encoder 'in dedigi gibi de olabilir. Yakin zamanda konum degistirip farkli saat dilimine gectiniz mi? Sistem guncelleme yapamadiysa internet saatinden o yuzden sorun yasatiyor olabilir. Benim dediklerim reklam engelleyici degil yalniz, http olarak duzenlenmis linkleri https baglantisi yapmaya zorlayan eklentiler.

Başka yüklü uzanıtı yok
Konum değiştirmedim
Saati de değiştirmedim
Hata mesajındaki "Daha fazla Bilgi" linkine tıklayınca yapmasını istedği ayar zaten o şekilde
Neyse çok önemli değil .Teşekkürler bilgiler için

Son düzenleme:
Konuyu tam hatirlayamadim ama daha once de tarayici ile yine bir sorun yasamistiniz. Chrome disinda Firefox ya da diger tarayicilar bu hatayi veriyor mu? Yai sorun sirf Chrome'dan kaynaklaniyor ise eger sunu deneyebilirsiniz. Tum tarayici verilerini yedekleyin. Sifreler, favoriler vb diger tarayici ile senkronize edin. Sonra Chrome'u 3. parti uninstall yazilimlari ile kaldirin. Bu yazilimlar arta kalan klasor ve registry kayitlarini da temizliyor. Kaldirma adimlarindaki uyarilari hizlica gecmezseniz tum eski ayarlardan kurtarabilir. Bilgisayari restart edin. Sisteme tekrar Chrome kurdugunuzda yeni kurulmus gibi olacaktir. Tarayici kaynakli ise sorun duzelir. Yİne de duzelmezse sistemdeki antivirus yazlimi sapitmis olablir. Guncellemeyi deneyin ya da kapatip sayfa aciliyor mu diye test edin. En azindan kaynagi bulma konusunda bir fikir verebilir.

Bu metodun gerçekte işe yarayacağının bir kanıtı değil malesef o videolar. Gerçekten işe yarayan benim de sürekli kullandığım metot, ince ızgara teli havya ile ısıtıp plastik parçaların içine gömmek.

27464 eklentisine bak

Ben bazen ince dokunmuş cam elyafı kullanıyorum plastik kaynağı için bağlayıcı olarak. Kıvrımlı yerlerde ince malzemelerde kullanışlı oluyor.

Forum istatistikleri

Konular
5,885
Üyeler
2,493
Son üye
cym247

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back