Stk amfi karti

Volkan gendigelen

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar
Elimde arizali sony müzik setinden çikma stk 412-020 amfi kartı var.ksrti proje için çalıştırmak istiyorum ama beceremedim. Anakarta takip stk mute yazan pime 5 volt verince çalışıyor ama anakartın soketini çıkarınca çalışmıyor,stk nin 12 numaralı bacağına gelen -54 volt kesiliyor. Mute devresinde transistörü kısa devre veya açık devre yapsamda çalışmıyor,12 numaralı stk bacağına datashitte olduğu gibi -54 volt verince çikişa +54 volt elektrik veriyor. cevaplar için teşekkür

Kartın alt üst resimlerini koyarsan daha iyi fikir verilebilir.

Datasheet'ini de ekleyelim.

Ekler

• STK412-020.pdf
    58.3 KB · Görüntüleme: 88
Ben şemaları göreve bağlantı yapıyorum ama ozamanda çıkışa +54 volt elektrik veriyor,mute devresi 12 nolu bacağa giden -54 voltu kesiyor şemadaki gibi 12nolu bacağa -54 volt verince çıkışa +54 volt veriyor,şemadaki gibi 16 numaralı bacağa - -54 volt verince çıkıştaki +54 volt kesiliyor,ama çıkış ses vermiyor

Eğer amfinin girişine bir ses sinyali bağlı değilse, STK çıkışının 0 V civarında olması lazım. Eğer 54 V varsa çıkışta o zaman bir sorun var demektir.

Eğer amfinin girişine bir ses sinyali bağlı değilse, STK çıkışının 0 V civarında olması lazım. Eğer 54 V varsa çıkışta o zaman bir sorun var demektir.
Anakart soketini takip stk mute yazan pime 5 volt verince 12 ve 16 nolu stk bacaklarına -54 volt geliyor ve düzeliyor ses geliyor amfi çalışıyor.ama anakart çok büyük proje için uygun değil, artık anakarttan ne geliyorda çalistiriyor bilemiyorum

Verdigim linki inceledin mi? Ayni projeyi yaptim.

Bendeki amplifikator modulunun uzerinde besleme kati da var. Mute sinyalini on/off etmek sorunu cozdu.
Bendeki modulde orjinal halinde fis prize takildigi anda beslemeler dogrudan cipe geliyor. Yani hic bir sekilde STK nin elektrigi kesilmiyor. Sadece Mute ile aktif pasif hale getiriliyor.

Su anda hatirlamiyorum, linkte onun da fotolarini vermisim, kulaklik takili sinyali ile oynadim diye hatirliyorum ama emin degilim. Yani ana karti sokunce kulaklik takili degil sinyali uretmis olabilirim. (GND yada bosa alma islemi)

Senin Sony aynimi bilmiyorum asagidaki Sony FH-B55CD cihaza ait.

1.jpg

2.jpg

Pin 1, 3, 5, 7: GND
Pin 9: GND seviyesinde (Ne oldugu su an icin belli degil)
Pin 11: -18v DC uzerinde binmis 50Hz gerilim -13v ile -24 v araliginda saliniyor.
Pin 13: -18v
Pin 15: -24v

Pin 2 : GND seviyesinde (Ne oldugu su an icin belli degil)
Pin 4: Standby da iken +4.8V, On butonuna bastiktan sonra GND seviyesinde
Pin 6: On butonuna bastiktan sonra -7v cikiyor.
Pin 8 ve 10: On butonuna bastiktan sonra +12.8v cikiyor.
Pin12: On butonuna bastiktan sonra +5.8v cikiyor.
Pin 14: +11.8v Surekli olarak var.

+5.8V cihazin lojik devreleri icin kullaniliyordur.
+12.8 ve -7v analog devreler icin kullaniliyorur.

-18v, -24v ve AC binmis -18v muhtemelen fluorasan displeyde kullaniliyordur.

Son düzenleme:
Verdigim linki inceledin mi? Ayni projeyi yaptim.

Bendeki amplifikator modulunun uzerinde besleme kati da var. Mute sinyalini on/off etmek sorunu cozdu.
Bendeki modulde orjinal halinde fis prize takildigi anda beslemeler dogrudan cipe geliyor. Yani hic bir sekilde STK nin elektrigi kesilmiyor. Sadece Mute ile aktif pasif hale getiriliyor.

Su anda hatirlamiyorum, linkte onun da fotolarini vermisim, kulaklik takili sinyali ile oynadim diye hatirliyorum ama emin degilim. Yani ana karti sokunce kulaklik takili degil sinyali uretmis olabilirim. (GND yada bosa alma islemi)
İnceledim güzel çalışma, bendede alman bir ekolayzir var kasası büyük ve içi boş onun içine yerleştirmeyi planlıyorum, benim kart anakartla beraber takınca çalışıyor ama ama anakart çok büyük sığmaz, sadece amfi kartını ve trafoyu yerleştireceğim. Cihazın servis manuelini buldum, stk mute devresine 5 volt verince çalışıyor ama anakarti çıkarınca 5 volt versemde çalışmıyor

Benim calismada da ana karti kullanmadim.
Sadece guc kati ve besleme katini kullandim. Kulaklik devresini de iptal ettim.

2 (1).jpg

Mute devresindeki transistoru kisa devre yapma, transistoru sinyal ile on-off et. Ayni mute sinyali besleme katinda bazi voltajlari acip kapiyor olabilir.

Sen transistoru kisa devre yapinca sadece mute devresini uyariyor olabilirsin beslemenin de uyarilmasi gerekebilir.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,840
Üyeler
2,480
Son üye
mozcelikors

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back