Telefon reklamları

Kıdemli Üye
Telefon reklamları engellemek için ne yapıyorsunuz?
Bıktım bu yerli/yersiz reklamlardan...
Olur olmadık yerde karşıma çıkıyor. Yapacağım işleri engelliyor.
Bazen telefonu fırlatıp atmak geliyor.
Bu nedir ya..
Bir işin bu kadar rezilliği olur.
Reklamsa reklam...
Her tuşa basma da, her sayfa da karşıma çıkıyor bu nedir?
Var mı reklamsız telefonu kullacagım çözümler?

Eğer tarayıcı ise operanın reklam engelleyici özelliği var.

Chrome için adblock vardı.

Bu nedir ya..
Reklamsa reklam...
Chrome yerine Opera kullanmayı düşünebilirsiniz, bir sürü reklamı engelliyor. Ama durmadan pop-up çıkıyorsa başka. Bende chrome'da da olmuyor bu. Kazara bir iki sitede bildirim tuşuna bastınız belki. Fabrika ayarlarına döndürmek de dert, ama bazen en pratik ve kesin yol bu oluyor.

Cep telefonu için adblock var mı?
Google play yada appstorda bir sürü adblok uygulaması var abi. Onların yüksek puanlılarını dene istersen. Bende evdeki masaüstü pcde adblok yüklü. Telefondaki chrome ile senkronize olduğu için, telefonda da hiç bir reklam görmüyorum.

genel olarak telefon kullanmıyorum alo demek dışında.
pc'de her yer adBlock dolu son 1 yıldır 1 tane reklam görmedim

Bu nedir ya..
Reklamsa reklam...
Chrome yerine brave kullan rahat edersin, hem bravede chromedeki bütün özellikleri barındırıyor hem reklam engelleme var hemde site engelleme

Her sitede tam ekran reklamlar çıkmaz, eğer çıkıyorsa, Chrome dışında da Google haricinde reklamlar çıkıyorsa virüs vardır,
Brave'yi harici bir uygulama olarak indir, beğenmezsen yine kaldırırsın

Site diye yanlış yazdım.
Genellikle uygulama kullanıyorum.
Örnek
NTV haber uygulama da hemen hemen her sayfa da reklam var.
Bloomberg ht de aynı...
Reklam önleyici bir öneri

Telefonların işletim sistemi ile gelen tarayıcı varken, neden bütün gazeteler kendi uygulamalarını öne çıkarıyor? Tabiki o reklamları gözüne sokmak, olmadık zamanda kendiliğinden reklam videosu çalmak için. O yüzden yapman gereken, bütün gazete uygulamalarını kaldırıp doğrudan tarayıcı ile o gazeteyi okumak. Standart tarayıcı ile yapabileceklerinin en azından bir sınırı var, ama kendi uygulamalarını kullanırsan ne yapmak istiyorlarsa yaparlar. İsterlerse senin kontakt listeni alırlar, GPS koordinatını alırlar, arama geçmişini alırlar, alırlar da alırlar.

Bu kişisel ver i arsızlığı iyice çığırından çıktı. Geçen yıl bir lojistik şirketinde iş görüşmesi yaptım. Özgeçmişimi paylaşıp hazırladıkları bir formu doldurdum. En arka sayfaya kişisel bilgileri üçüncü kişilerle paylaşma izni istiyorlardı. Burayı doldurmadım, evrak işleri ile uğraşan eleman ısrar etti. Sonradan zaten benim işim onlarla olmadı. Ama ne kadar çok kişinin iş başvurusu yapıp da işe alınmadığını düşünürsek, hayvan gibi veri topluyorlar. Bu verileri de abuk subuk çağrı merkezlerine satıyorlardır. Alelade yerlerden adımı soyadımı bilerek beni arayanları haşlamaktan bıktım.

Bu kişisel ver i arsızlığı iyice çığırından çıktı. Geçen yıl bir lojistik şirketinde iş görüşmesi yaptım. Özgeçmişimi paylaşıp hazırladıkları bir formu doldurdum. En arka sayfaya kişisel bilgileri üçüncü kişilerle paylaşma izni istiyorlardı. Burayı doldurmadım, evrak işleri ile uğraşan eleman ısrar etti. Sonradan zaten benim işim onlarla olmadı. Ama ne kadar çok kişinin iş başvurusu yapıp da işe alınmadığını düşünürsek, hayvan gibi veri topluyorlar. Bu verileri de abuk subuk çağrı merkezlerine satıyorlardır. Alelade yerlerden adımı soyadımı bilerek beni arayanları haşlamaktan bıktım.
bu işin asıl kaynağı e-ticaret ve online yemek siparişi uygulamaları.

adam başı 5 liradan satıyorlar(verileriniz çalındı malesef) sonra masum rolü oynuyorlar.

Fena da bilgiler yok ellerinde ev adresi, isim, soy isim, telefon numarası, mail adresiniz, çalıştığınız banka.
Ben çoğu zaman ismi soy ismi sallıyorum bunları kullanırken çok para vereceksem bir şeye yüz yüze almaya özen gösteririm.

Ama bu olayın kaçarı yok elbet bizimkileride birileri yok parasına satmıştır.

Forum istatistikleri

Konular
5,904
Üyeler
2,498
Son üye
TaKo

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back