Telefoncu beni kandırdı !!!

kargoyla telefonmu alınır hem bişey olunca kagoda kabul etmiyolar
Sıfır faturalı telefon aldığında kargo da kaybolması durumunda kargo firması karşılamak durumundadır. Tabi kargoya verilirken sevk irsaliyesi de verilmeli. Yani eskiden böyleydi. Şimdi değişmiş midir bilmiyorum. Değişmemiş olması lazım.

• Beğen
Reactions: nt
Çok geçmiş olsun hemen kötü düşünmeyelim IMEI numarası da farklı olduğundan belki de size yanlış otur verdi anladığım kadarıyla fatura daha önce kesilmiş ürüne ait bir fatura önce gidip durumu anlatmak çözüm istemek lazım çözüm olmaz ise yasal yoldan hakkınızı arama konusunda düşünebilirsiniz ama öyle tüketici heyeti vs durumlarını çok önemsemediklerini düşünüyorum tekrar çok geçmiş olsun

• Beğen
Kargo teslim edilirken kargo gorevlisinin şahitliğinde kargoyu açıp hasar varsa tutanak tutturup iade etmelisiniz diye biliyorum
Tabi pratikte nasıl işler bilmiyorum

Genel olarak amazon musteri hizmetleri konusunda çok iyiydi ama bizde bunu suistimal eden okadar cok kişi vardır ki hala böylemi bilmiyorum

• Beğen
Bu Sabah gittim 8.500 lük tele 9 dedi hala 8.5 ilanı var neyse..... verdim 9350 bir adet şarj birde ayıcıklı kapla bunları aldım

ne fiş verdi ne fatura ödemeyi nakit yaptım

bana başkası adına kesilmiş fatura verdi böyleleri yüzünden ne yapayım

telefon kapalı kutu bandrollü Allahdan bunlara dikkat edebildim

sorum ne yapayım ? gidip akşam biriyle fatura fişmi isteyim yoksa direkt şikayetmi ediyim ?
elim ayağım titriyo akıl verin lütfen.
29080 eklentisine bak29082 eklentisine bak29083 eklentisine bak
Aksi ispatlanana kadar alış veriş yaptığın yerin veya orada çalışanın pusht olduğunu varsaymak lazım. Ben kendi düştüğüm tongayı anlatmayayım :) .
Bu telefoncular tefeci gibi çalışmaya başladılar. Bankadan kredi çekemeyecek insanlar telefon faturalarına yansıtarak taksitle telefon alıyor, sonra kapalı kutu haliyle telefoncuya veriyor. Telefoncu da güzel de bir fiyat kırar. Elindeki faturada Vodafone yazmasının sebebi de bu olsa gerek.

İade etmeye çalışmalısın. Kutu açıldığı için bir değer kaybı var, satıcı kıvırmak için işi yokuşa sürecek orası kesin. Faturası adına kesilmiş telefonunu da almadan elindeki telefonu ve faturayı verme. Hatta mümkünse paranı geri al.

Bu telefoncular tefeci gibi çalışmaya başladılar. Bankadan kredi çekemeyecek insanlar telefon faturalarına yansıtarak taksitle telefon alıyor, sonra kapalı kutu haliyle telefoncuya veriyor. Telefoncu da güzel de bir fiyat kırar. Elindeki faturada Vodafone yazmasının sebebi de bu olsa gerek.
Aynen olay bu, ben de bunu yazacaktım.
Esnaf bir arkadaşım bütün aileye bu şekilde başka bir esnaf telefoncudan her marka model telefon aldıklarını söylemişti.
Arada bir güven ilişikisi varsa neyse de yoksa sıkıntılı.

• Beğen
Aynen olay bu, ben de bunu yazacaktım.
Esnaf bir arkadaşım bütün aileye bu şekilde başka bir esnaf telefoncudan her marka model telefon aldıklarını söylemişti.
Arada bir güven ilişikisi varsa neyse de yoksa sıkıntılı.
Alan razı, veren razı olduktan sonra bir şey değil. Ama buradaki dükkan bu durumu gizlemiş. Bir sıkıntı çıkmama ihtimali yüksek. Ama fiyata yansımamış telefonun durumu. Çakallığının bedelini ödetmek için bile uğraşılır bu dükkanla. Nakitte fiş kesmedikleri belli, bunun dışında da defterlerinde illaki hata vardır. @nt 'ye attıkkları yalanla ettikleri kârın 10 katını kaybederler, belki daha fazlası.

Uğraşmak yerine para iadesi için baskı yapılabilir. Sorun çözüldükten sonra keyfine de uğraşılabilir.

Bir keresinde açık senetle araba kiralayan birinden bedava araba kiralamıştık benzer şekilde. Parayı peşin verdik, arabayı iade ederken senet konusunda sıkıştırdık ve paramızı geri aldık. Çarşaf çarşaf sözleşme imzaladıktan sonra senet ne alaka. Vergi dairesinden telefon gelmesi de etkili olmuştu :).

Uzun yıllardır tanıdığım bir arkadaşım var, o da az dolandırıcı değil, ama kötü anlamda değil. Süper bir insan,

özellikle insan hackleme konusunda becerikli. Vodafone'da yönetici onunla konuştum, ne istediğimi sordu fiş fatura diyince,

%20 KDV'nin olduğugu söyledi. Hak verdim ve fiş almaktan vazgeçtim.(bu işler böyle yürüyor dedi ortada celallenicek bi durum yokmuş :) ) Ayrıca, bu fatura telefonun sahibininmiş, yani biri almış, sonra telefoncuya satmış, adam da buna bir ay para bağlamış. Ben gidip nasıl şikayet edebilirim, adamın hakkı yenmesin diye düşünüyorum. Yazık değil mi?
Yok yav, ne yazigi. O telefonu satan kisiden kac paraya aldigini biliyor musun? Eminim yari fiyatindan fazlasini vermemistir.

Uzun yıllardır tanıdığım bir arkadaşım var, o da az dolandırıcı değil, ama kötü anlamda değil. Süper bir insan,

özellikle insan hackleme konusunda becerikli. Vodafone'da yönetici onunla konuştum, ne istediğimi sordu fiş fatura diyince,

%20 KDV'nin olduğugu söyledi. Hak verdim ve fiş almaktan vazgeçtim. Ayrıca, bu fatura telefonun sahibininmiş, yani biri almış, sonra telefoncuya satmış, adam da buna bir ay para bağlamış. Ben gidip nasıl şikayet edebilirim, adamın hakkı yenmesin diye düşünüyorum. Yazık değil mi?
Telefonun durumunu ve adına faturalı olmadığını belirtmeliydi. Piyasa fiyatının altına da satmamış telefonu. Herhalde bu durumu böyle anlatsa oradan o fiyata almayacaktın o aleti değil mi? En azından fiyat düşürmesini isteyecektin. Şu an zararda olduğun söylenemez, ama satıcının yalan söylediği ortada. Telefonun ilk sahibine fiyat verirken, satış sırasında fatura kesileceğini söyleyip ekstra fiyat da kırmıştır çakal. İçin rahatsa uğraşmanın stresine değmez...

Forum istatistikleri

Konular
5,908
Üyeler
2,500
Son üye
Muhammet Salih Albayrak

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back