Telefoncu beni kandırdı !!!

nt

Emekli
Bu Sabah gittim 8.500 lük tele 9 dedi hala 8.5 ilanı var neyse..... verdim 9350 bir adet şarj birde ayıcıklı kapla bunları aldım

ne fiş verdi ne fatura ödemeyi nakit yaptım

bana başkası adına kesilmiş fatura verdi böyleleri yüzünden ne yapayım

telefon kapalı kutu bandrollü Allahdan bunlara dikkat edebildim

sorum ne yapayım ? gidip akşam biriyle fatura fişmi isteyim yoksa direkt şikayetmi ediyim ?

Son düzenleme:
Özellikle nakit para dönen işlerde (havale de dahil) önce fatura almak lazım.

Telefonda IMEI ya da seri numarası filan yazmak zorunlu mu bilmiyorum ama ithal ürün sattıysa garanti sorunu da çıkabilir.

Herkes olmuş MİNİ TOSUNCUK!

ilk önce satıcı ile konuş istediğini anlat faturanı kendi adına al, (onlar iade/iptal ederler faturayı.)
vıdı vıdı ederse şikayet edersin , cünkü telefon calındığında fatura vs lazım olur.

• Üzgün
Reactions: nt
Merhaba,
Satıcı ile konuşun, belki de faturalar karışmıştır. Belki de sizin faturanız da o şahsa verilmiştir. O şahsın faturası da size yanlışlıkla verilmiş olabilir.

• Beğen
Bu telefonun şu an sana ait olduğunu kanıtlayamıyorsun. Faturası da sana ait değil. Fatura sahibi telefonum çalındı dese dogrudan sen zan altında kalırsın.

Faturayı iptal iade edip sizin adınıza kesilmiş düzenlenmiş yeni faturayı alın. Sorun kalmasın.

kurdet abi selam kasıtlı bu abi 2023 ün faturası IMEI no falanda benim değil
Siz yine de firma yetkilisi ile ile konuşun. Aksi taktirde Maliyeye gidip şikayette bulunacağınızı söyleyin. Tezgahta çalışan kişi ile muhatap olmayın. Sonuçta sizin adınıza o telefonun faturasını verecektir. Bu arada aşırı fevri hareketler sizi hem yorar hem de sonuca ulaştırmaz. Maşa varken ateşi elinizle tutmayın.

• Beğen
Faturayı sorguladım eğer yanlış bir şey girmediysem faturada patlak :D

Ekler

• 1705313137565.png
    1705313137565.png
    135 KB · Görüntüleme: 55
  • Beğen
Yıllar önce öğrenciyken elektronikçiden birşeyler almıştım..cüzi bir para ama o zamanlar fiş olayı bayağı günceldi..bir alışveriş bir fiş..
fişimi istedim ama ne söyledi hatırlamıyorum, makul birşey söyledi herhalde, sonra gelip alabilirsin dedi..bende peki dedim..sonra bir ara uğradığımda yine vermedi..birşey söylemeden çıktım ve vergi dairesine gittim.Zaten yakınlar..bana fiş vermedi dedim,biraz bekle dediler..sonra iki kişi ceketleri giyip hadi gidelim dediler,bende şaşırdım..neyse dükkana gittik..kimliklerini gösterdiler ve fişimi aldım sonra bana gidebilirsin dediler ve çıktım..
dükkancı ile aramızdaki diyalogları hatırlamıyorum,tek hatırladığım vergi memurlarını dükkanda görünce suratının hali...

• Haha
Faturayı sorguladım eğer yanlış bir şey girmediysem faturada patlak :D
"Sorgulanan INT2023000397821 Fatura Numaralı,
Satıcı Vergi Kimlik Numarası 6490900092, Ödenecek Tutarı 14052.00 , Alıcısı AN... NU... VA... Olan Fatura
Sistemde Kayıtlıdır!"

Bu telefon amazon dahil birçok sitede 9000 civarı, netten almak (uzaktan alışverişlerde iade, vb. nedenlerle) daha mantıklı. Şimdi kutuyu açmamış olsanız bile iade almayabilir. Yalnız faturada yazan imei ile telefondaki tutmuyorsa farklı bir durum var.

Son olarak, ilk mesajdaki fotoğraftan asıl fatura sahibinin kişisel bilgilerini silseniz iyi olur.

Bu telefonun şu an sana ait olduğunu kanıtlayamıyorsun. Faturası da sana ait değil. Fatura sahibi telefonum çalındı dese dogrudan sen zan altında kalırsın.

Faturayı iptal iade edip sizin adınıza kesilmiş düzenlenmiş yeni faturayı alın. Sorun kalmasın.
Garantiden önce asıl sorun bu. serkan_48'in dediği gibi gidip kendi adınıza, üzerinde aldığınız telefonun imei numarası yazan fatura kestirmeniz lazım.

İkinci el alırken verilmesi gerekli belgeler var diye hatırlıyorum..2. elde fatura olayı farklı mı işliyor acaba?Ama mutlaka belge alınması gerekir..problem çıkar..

• Üzgün
Telefon sıfır ise mutlaka fatura ve garanti belgesi. 2. el ise yasal bir belge.

• Beğen
Anlamadigim konu, Amazon ve D&R gibi guvenilir siteler 9000 TL'ye satarken sen neden gudik bir heriften nakit 9500'e aldin bu telefonu?

Amazon çok güvenilir bir yer dremel aldım 15 gün sonra bozuldu sıfırı ile değiştirdiler monitör aldım ölü piksel vardı sıfırı ile değiştirdiler silikon tabancası aldım tetiği beğenmedim iade aldılar pahalı da olsa amazondan alıyorum ben böyle ürünleri...

Burada Istanbul anadolu yakasında amazon'un dev bir deposu var. Bunun anlamı, artık amazon yurtdışı ürünlerini türkiye'de stokluyor ve hemen sevk mi ediyor? Yoksa sadece antrepo (gümrük) için mi kullanılıyor?

• Beğen
Burada Istanbul anadolu yakasında amazon'un dev bir deposu var. Bunun anlamı, artık amazon yurtdışı ürünlerini türkiye'de stokluyor ve hemen sevk mi ediyor? Yoksa sadece antrepo (gümrük) için mi kullanılıyor?
Abi orda Amazon gönderici ürünler ve amazon.tr satıcılı ürünler bulunuyor sanıyorum

• Beğen
Çok güzel konnektör setleri görmüştüm. Eğer öyle ise depo falan farketmiyor, gene yurtdışından gelecek, gene gümrük öpecek.

• Beğen

Forum istatistikleri

Konular
5,903
Üyeler
2,498
Son üye
TaKo

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back