TV açılmıyor ?

zerox

Yeni Üye
Merhabalar evimdeki tv açılmıyor fişi de takılı. Kumandanın kırmızı tuşuna basıyorum açılmıyor. Ne yapmalıyım ? Diğer forumlar müşteri hizmetlerini ara dediler fakat nerden bileyim ben müşteri hizmetlerinin numarasını. Bir arkadaşım pili bitmiştir dedi. Ne yani tv pille mi çalışıyor ?

Merhabalar evimdeki tv açılmıyor fişi de takılı. Kumandanın kırmızı tuşuna basıyorum açılmıyor. Ne yapmalıyım ? Diğer forumlar müşteri hizmetlerini ara dediler fakat nerden bileyim ben müşteri hizmetlerinin numarasını. Bir arkadaşım pili bitmiştir dedi. Ne yani tv pille mi çalışıyor ?

Öncelikle elektrik enerjisi aldığından emin olman lazım. O prizde 220 V var mı? elektrik kablosu sağlam mı? (başka bir kablo ile dene). 220V varsa ve kablo da sağlam ise o zaman arızalanmıştır.

Elektronik ile uğraşıyorsan yeni bir konu aç ve beraber tamir etmeye çalışalım :) Ama müşteri temsilcisine ulaşamadığın için konuyu açtıysan, o zaman ilk paragrafta sana müşteri temsilcisinin de söyleyeceği şeyleri söylemiş oldum.

Öncelikle elektrik enerjisi aldığından emin olman lazım. O prizde 220 V var mı? elektrik kablosu sağlam mı? (başka bir kablo ile dene). 220V varsa ve kablo da sağlam ise o zaman arızalanmıştır.

Elektronik ile uğraşıyorsan yeni bir konu aç ve beraber tamir etmeye çalışalım :) Ama müşteri temsilcisine ulaşamadığın için konuyu açtıysan, o zaman ilk paragrafta sana müşteri temsilcisinin de söyleyeceği şeyleri söylemiş oldum.
Kusura bakmayın bana dalga geçmek amaçlı açılmış bir konu gibi geldi. "Pilleri kontrol et" dendiğinde tv de pil olur mu? Düşüncesine kapılan biri, servis numarasını bulamayacak kadar aciz biri ve üstelik kumandadan açılamayınca tv üstündeki dokunmatik yada eski sistem bir düğmeyi bilmeyen adam foruma üye olup yardım konusu açabilmiş.
Gerçeklik payı olabilir ama bana dalga çeçiyor gibi geldi.

Televizyonun sağ tarafına şaplak atın. Düzelmezse sol tarafına şaplak atın. Düzelene kadar bu döngüyü tekrarlayın.

Evet elektrik enerjisi var gün boyunca uğraştım. Yarım saat önce odada bir koku fark ettim hafiften duman çıkıyordu. Acaba televizyonun tüpü mü bitti ? Eğer bittiyse nereden doldurabilirim ?

Ekler

• Ek Açıklama 2020-05-19 235953.png
    Ek Açıklama 2020-05-19 235953.png
    308.5 KB · Görüntüleme: 155
Evet elektrik enerjisi var gün boyunca uğraştım. Yarım saat önce odada bir koku fark ettim hafiften duman çıkıyordu. Acaba televizyonun tüpü mü bitti ? Eğer bittiyse nereden doldurabilirim ?

Koku geldiyse kesin arızalı.

O foruma Şahan gelmiş. @zerox muhteşemsin, yalnız konuyu yanlış yere açmışsın. Genel Konular altında Sohbet Odası var, o odaya gir kapıyı kapat. :D

Elektronikten eski kocam anlıyordu. Hep o yapardı tamir işlerini. Ben ise şimdi tek başımayım televizyonum da bozuk ne yapacağımı bilmiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
5,833
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back