UT 139C ye potansiyel bir alternatif

Pil sorunu aynen dediğiniz gibi. Ben adaptör girişi yaptım alete. Adaptörle kullanıyorum. Kablo karmaşası iyi olmuyor tabi ama zaten masada kullanıyorum. İdare ediyoruz. Tam aksi zamanda pilin bitmesindense böyle daha iyi..
1.5v lityum AAA piller var isterseniz onlardan kullanabilirsiniz. alkalin pillerden çok daha fazla dayanacaktır ve raf ömürleride epey uzun ama bu lityum pillerin fiyatı diğerlerine göre biraz daha pahalı. birde bu piller şarjlı değil ama şarjlı olanlarıda varmış. onlar nasıl pek bilgim yok.

Pilin fiyatından değil. Tam cihaz lazımken akşamın bi vakti komşudan 9v pil aramak canımı çok sıkmıştı. Böyle idare ediyoruz. Aslında bu aletlerin artın şarjlı olması lazım.
bizim kullandığımız multimetreler pil bitmeden önce zayıf pil uyarısı verir ve bir süre daha çalışmaya devam eder. bu sırada pil değiştiririz.
sizin cihaz ise pil biter bitmez kapanıyorsa başka bir sıkıntı olabilir. ya multimetreyi değiştirin yada benim dediğim gibi 9v lityum pillerden alınız.
şarjlı multimetreler piyasada bulunuyor. örneğin UNI-T UT 171B modeli.

@taydin 12 voltluk ledleri yakabiliyor mu denedin mi, yani abi tam olarak ne kadar güçlü ledleri yakabiliyor? sadece o küçük led diyoları mu yakıyor onu merak ettim tam olarak nedir?
Birde o ses dediğiniz olay çok mu rahatsız edici çünkü benim kullandığım avometre de diyot kademesinde bile ses yok ondan bana biraz lüks gibi geldi :D

@taydin 12 voltluk ledleri yakabiliyor mu denedin mi, yani abi tam olarak ne kadar güçlü ledleri yakabiliyor? sadece o küçük led diyoları mu yakıyor onu merak ettim tam olarak nedir?
Birde o ses dediğiniz olay çok mu rahatsız edici çünkü benim kullandığım avometre de diyot kademesinde bile ses yok ondan bana biraz lüks gibi geldi :D
Valla ben alıştım o sesi hiç duymuyorum bile. Kafaya takılacak bir konu değil ama bazıları kıl işte :D

LED kademesinde boştaki gerilimi ölçtüm, 11.77 V. Yani bunun yakamayacağı bir LED yok. Mesela 4'er tane seri sonra da paralel bağlı LED şeritlerinde her bir kolun sağlamlığını ayrı ayrı kontrol edebilirsin.

Bugün gidip aldım multimetreyi. Gerekli olan 4 tane pil içinden çıktı. Komütatörün verdiği his çok güzel, mekaniği iyi yapılmış. İlk yaptığım LED test oldu ve en yüksek forward voltaj olan mavi ve beyaz LED'leri hem parlak bir şekilde yakıyor hem de forward voltajlarını gösterebiliyor. Bazı LED'lerde forward voltaj baya yüksek (mesela UV ledlerde 5V u bulabiliyor) ve bu multimetre bunları bile sorunsuz yakar çünkü 12 V a kadar voltaj verebiliyor.

6442 eklentisine bak
@taydin Hocam güle güle kullanın, UT89XD almak istiyorum ama internette bulamadım. Konuyu hortlatıyorum ama nereden satın aldınız onlara da bir sorsam? UT89XD satan ilanlara sorduğumda 89X kaldığını söylüyorlar ama başlıkları da düzeltmiyorlar.

@taydin Hocam güle güle kullanın, UT89XD almak istiyorum ama internette bulamadım. Konuyu hortlatıyorum ama nereden satın aldınız onlara da bir sorsam? UT89XD satan ilanlara sorduğumda 89X kaldığını söylüyorlar ama başlıkları da düzeltmiyorlar.
sanırım biraz beklemen gerekicek stoklara girer ilakide n11'de bir satıcıda var ama fiyatı yüksek yazmış başkada bulamadım ben n11'den almıştım bir kaç ay önce ama şimdi gördüğüm fiyatın epey altında bir fiyatan

sanırım biraz beklemen gerekicek stoklara girer ilakide n11'de bir satıcıda var ama fiyatı yüksek yazmış başkada bulamadım ben n11'den almıştım bir kaç ay önce ama şimdi gördüğüm fiyatın epey altında bir fiyatan
N11 deki satıcılar 89xd yazmışlar ama 89x gönderiyorlar hepsine sordum. Siz memnun musunuz cihazdan? NFC özelliği iyi çalışmıyor diyorlar?

N11 deki satıcılar 89xd yazmışlar ama 89x gönderiyorlar hepsine sordum. Siz memnun musunuz cihazdan? NFC özelliği iyi çalışmıyor diyorlar?
vala bende forumda Timur beyin incelemesine dayanarak almıştım ben memnunum NVC özeliği gayet iyi çalışıyor hata 1 sefer hayatımı bile kurtardı diye bilirim bir kabloya işlem yapıcaktım anahtarı ters bağlamışlar off konumundayken aslında on oluyormuş tam işlem yapacaktım dedim bir NVC özeliğini kulanayım alahtan demişim cihaz ötünce anahtarın ters bağlı olduğunu anladım başka türlü ölçmezdim zaten ama sıva içindeki hatları ölçemiyor

vala bende forumda Timur beyin incelemesine dayanarak almıştım ben memnunum NVC özeliği gayet iyi çalışıyor hata 1 sefer hayatımı bile kurtardı diye bilirim bir kabloya işlem yapıcaktım anahtarı ters bağlamışlar off konumundayken aslında on oluyormuş tam işlem yapacaktım dedim bir NVC özeliğini kulanayım alahtan demişim cihaz ötünce anahtarın ters bağlı olduğunu anladım başka türlü ölçmezdim zaten ama sıva içindeki hatları ölçemiyor
Aynen kullananlar da öyle diyor. Kablo vb. ölçüyor ama sıva altından ölçemiyormuş. İzlediğim videolarda da 2-3 cm öteden ölçemiyordu. Teşekkür ederim. Bulursak artık alacağız. Yasaklarda evde kaldık hiç değilse el altındaki arızaları giderirdik ama yok hiç bir yerde.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,659
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back