Uzaras PLA+ Tablaya Yapışma Sorunu

Gokrtl

Gökhan Kartal (TeknoDay)
Staff member
Şu 3D yazıcı için başlık açmaktan usandım artık. İnsan her konu da sorun yaşayabilir mi yav? :kizgin2:

Elimdeki yarım top bayat filamenti 3 gündür filan kullanıp bitirdim.
Onun tablaya yapışmasında ve çizgiler arasında hiç boşluk yoktu. Arada bir kırılıp kopması dışında hiç problem yaşamadım ve filamenti bitirdim.
Bu gün uzarastan aldığım PLA+ filamenti taktım ve 200'e 60 derecede tablaya yapışmıyor.
Sırasıyla 205, 210 - 65, 70 ve 80 dereceleri denedim yok yapışmıyor.
Yazdırma hızını düşürdüm yine yapışmıyor.
Ayrıca zor bela yapıştırdığım kısımda da çizgiler birbirine yapışmıyor.
Sanki nozuldan geçtikten sonra filament çekiyormuş gibi. Filament diye makaron mu aldık nedir?
Bu arada filament soğutma fanı da hiç çalıştırmadım yapışmadan soğumasın diye. Yine de kâr etmedi.
Var mı fikri olan? :kizgin4:

IMG_20210605_084338.jpg
IMG_20210605_085021.jpg
IMG_20210605_083831.jpg

Çizgiler çok saçma görünüyor, sanki soğuk yazılmış abs gibi. ABS sıcaklıklarında denediniz mi daha sonra, ambalajlama-etiketleme hatası yapıp abs mi gönderdiler acaba. Bende aynı markanın petg filamentini alacağım bu hafta bakalım ne olacak.

Çizgiler çok saçma görünüyor, sanki soğuk yazılmış abs gibi. ABS sıcaklıklarında denediniz mi daha sonra, ambalajlama-etiketleme hatası yapıp abs mi gönderdiler acaba. Bende aynı markanın petg filamentini alacağım bu hafta bakalım ne olacak.
Sıcaklığı 210'a çıkardım. Tablayı 60'a ayarladım. Yeniden mesh leveling yaptım ama bu sefer kağıt çok fazla sıkışacak şekilde yaptım.
Şuanda sorun kalmadı. Sorunsuz baskı alıyorum. Sabah 17 saatlik bir baskı verdim. 7 saat boyunca basılan kısımdan çok memnun kaldım. Sonra evdeki kaçak akım rölesi attı ve baskı çöp oldu. :kizgin2:
Orjinal ender yazılımını silip Marlin 1.1.9 yüklemiştim. Bu sürümde "Resume Print" özelliği olmadığını acı bir tecrübe ile öğrenmiş oldum.
Bende aynı markanın petg filamentini alacağım
Tavsiyem Uzaras alma. Microzey dene. Ben Uzaras aldığıma pişman oldum.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,789
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back