Windows 7 hala kullanılabilir mi?

Endorfin35+

Kayıtsız Üye
Malum havalar ısındı yazlık moda girmeye başladık. Benim yazları kullandığım emektar notebook pek kullanılmaz olmuş. Win10 kurulumu ama 2 gündür açıp kapatıyorum kağnı gibi çalışıyor.

Win7 kurmayı düşünüyorum. Aramızda win7 kullanan var mı hala?

Malum havalar ısındı yazlık moda girmeye başladık. Benim yazları kullandığım emektar notebook pek kullanılmaz olmuş. Win10 kurulumu ama 2 gündür açıp kapatıyorum kağnı gibi çalışıyor.

Evet kullanıyorum. Multimedya İnternet office için şimdilik yeterli.

İ5 makina yanlış hatırlamıyorsam 4 GB Ram.

Ben de kullanıyorum. Daima temiz yedekler var. Sıkça geri yükleme yaparım. Yeni makineye de eski Windows7 yi aktardım. Sürücü sorunlarını aştım. Sadece touchpad iptal.
i7 makine 24GB Ram, 500GB ssd. Uçuyor

Aynı makine, Windows 10 diski de var. Gerekirse deneme amaçlı açıyorum

Win7 kullanıyorum. Çünkü çoğu programlarım Win 7 uyumlu.
Win 10 lisanslı kullandım.Win7 ye nazaran sadece açılış hızlı diyemiceğim, masaüstü çabuk geliyor, gerisi sen masaüstüne bakarken gerekli tüm bileşenler o esnada ve ardından yükleniyor. Yani win10 da masaüstü önce geliyor, bileşenler sonra.
Win7 için win 10 a göre daha hafif diye bekleme. Win7 32 bit home edition farkedebilir belki.Ama ram desteği 3GB
Bilgisayarı esas yavaşlatan şey Chrome ve Bu canavarın çözümünü bulmak gerek.

Bir yandan çalışırken bir yandan win7 kurayım dedim. Kuruluma cevap vermekten işimi yapamadım. Win7 ile uçak moduna girdi. :D

Donanım şöyleymiş : AMD FX-5700, Radeon R7, 8Gb Ram, 240 GB Ssd.

Ben de kullanıyorum. win11 laptop da var ama elim hep win7 ye gidiyor. son formatı 6 ay önce attım. güncelleme almadığı için tüm güncelleme paketlerini tek tek yükleyip 4-5 saat uğraşmıştım.
zaten genelde internet tarayıcısı ve multimedya olarak kullandığım için şimdi chromeOS flex kurmayı düşünüyorum. çok hafif diyorlar.

Win7 kullanıyorum. Çünkü çoğu programlarım Win 7 uyumlu.
Win 10 lisanslı kullandım.Win7 ye nazaran sadece açılış hızlı diyemiceğim, masaüstü çabuk geliyor, gerisi sen masaüstüne bakarken gerekli tüm bileşenler o esnada ve ardından yükleniyor. Yani win10 da masaüstü önce geliyor, bileşenler sonra.
Win7 için win 10 a göre daha hafif diye bekleme. Win7 32 bit home edition farkedebilir belki.Ama ram desteği 3GB
Bilgisayarı esas yavaşlatan şey Chrome ve Bu canavarın çözümünü bulmak gerek.
chrome dan vazgeçip firefox veya brave e geçin

Abilerim, bir sey soyleyecem ama uzulun diye soylemiyorum, su Linux denen sey e biraz bakin yav. Hayatta baska tadlar lezzetler var, esaret altindasiniz ama farkinda degilsiniz. Linux ta super ozgur mu oalcaksiniz? Hayir elbette olmayacaksiniz, ama o kadar da esir olmayacaksiniz.

mesela virus olayini dert etmeyeceksiniz, zirt birt format atmayacaksiniz, eski makinalariniza uygun Linux dagitimi bulabileceksiniz. Kullanmak istediginiz programlara ucret odemek zorunda kalmayacaksiniz, ya da kacak kullanmak zorunda kalmayacaksiniz.

Dunya da ki serverlarin %98 inde Linux calisiyor. Digerinin serverleri cortlayip duruyor. Ozdisan in server i mesela :gulus2:

Abilerim, bir sey soyleyecem ama uzulun diye soylemiyorum, su Linux denen sey e biraz bakin yav. Hayatta baska tadlar lezzetler var, esaret altindasiniz ama farkinda degilsiniz. Linux ta super ozgur mu oalcaksiniz? Hayir elbette olmayacaksiniz, ama o kadar da esir olmayacaksiniz.

mesela virus olayini dert etmeyeceksiniz, zirt birt format atmayacaksiniz, eski makinalariniza uygun Linux dagitimi bulabileceksiniz. Kullanmak istediginiz programlara ucret odemek zorunda kalmayacaksiniz, ya da kacak kullanmak zorunda kalmayacaksiniz.

Dunya da ki serverlarin %98 inde Linux calisiyor. Digerinin serverleri cortlayip duruyor. Ozdisan in server i mesela :gulus2:
Pardus kullanıyorum.O da can sıkıyor. Heyecan aksiyon yok. Beton duvar gibi işletim sistemi. Bir şey, Hiç mi bozulmaz? 2 yıldır aynı ilk günkü gibi duruyor. Oynayıp bozacak bir yeride yok.

Pardus Devlet destekli Bir grup ve işletim sistemi Türkçe. Ayda 2 Güncelleme de geliyor.
Sizin verdiğiniz linkte Türkçe dil seçeneği varsa akşam incelerim
Bir cok dagitimda (Linux cekirdegi kullanan pardus gibi sistemler e dagitim deniyor) dunya daki bircok dil destegi mevcut, kullanmak icin Linux mint tavsiye ederim.

Benim orayi tavsiye etme amacim , o dagitimlarin icinde oyle dagitimlar varki cok keyif alabilirsiniz. Sadece Muzik icin yapilmis, sadece hacker isleri icin yapilmis, Baska seyler icin de yapilmis olanlar vardir. Ihtiyaca gore bir suru sey var. Bence once dil e bakmadan bir kac taneyi kurup kurup silin. Degisik bir dunyalari var.

win 7 LTSC yada win 10 LTSC kurulabilir daha az sistem tüketiyor

İ5 ikinci nesil + 4gb ram + 250gb SSD disk ile win10 kullanıyorum 5 senedir. Arada takılsa da iş görüyor. Çocuklar ödev + YouTube + online oyunlar oynuyor.

Ben de böyle bir sistem toplamıştım.
Windows 11 Pro yüklü.
Windows 11 içine wmware kurup içine de bir windows 11 oraya kurdum program denemeleri vs için.

1713466629942.png

1713466838773.png

1713466866716.png

1713466902396.png

1713466927321.png

Forum istatistikleri

Konular
5,862
Üyeler
2,485
Son üye
viesva

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back