Yanlış işi mi yapıyoruz?

fide

Meraklı ve "nasıl" sorusunu seven biri
Abone sayısı 10.8M
İzlenme sayısı: 2.3M
Yüklenme tarihi: 1 hafta önce (2.2.2024)

Abone sayısı: 10.8M
İzlenme Sayısı: 133M
Yüklenme süresi: 7 ay önce(Temmuz 2023)

Abone Sayısı: 82.7K
İzlenme Sayısı: 40M
Yüklenme Süresi: 5Yıl (2019)

Video içeriğinden dolayı bunu link olarak veriyorum.
---https://www.youtube.com/watch?v=EUbIxVZEGbE
Abone sayısı: 572K
İzlenme Sayısı: 39M
Yüklenme Süresi: 7Yıl (2017)

:gulus1: :avare1::avare1:
Abone sayisi: 18.5M
Izlenme sayisi: 5 Milyar ( 5.049.268.961 )

Bence yanlış iş yapmıyoruz. Youtube da rekabet yok. Aynı videoyu birden fazla youtuber çekip kafasına göre fiyatlamıyor. Elektronikten örnek verecek olursak benim 10 lira dediğim işe sen 5 lira diyorsun. Ben malzemeden çalmıyorum, sen çalıp daha ucuza getiriyorsun. Alanda zaten en ucuz neredeyse ona gidiyor. Bu ucuzu kovalayan alıcı - satıcılar yüzünden edinilen ürünler de kısa sürede bozuluyor. Resmen ticaret dönsün diye israf yapıyoruz.

:gulus1: :avare1::avare1:
Abone sayisi: 18.5M
Izlenme sayisi: 5 Milyar ( 5.049.268.961 )

Abone sayısı: 72.7M
izlenme sayısı: 14Bn (milyar)
Yüklenme Süresi 7 yıl

Abone Sayısı: 31.7M
İzlenme Sayısı: 8.3Bn (milyar)
Yüklenme süresi: 7 yıl

Despacito ve baby shark izlenme sayısı daha fazla ama müzik, uzmanlık ve dekolte gerektirmeyen videolardan seçmeye çalıştım.

Eğer işinizi yaparken mutluysanız, zevk alıyorsanız doğru iştir. Daha fazla zevk alacağınızı düşündüğünüz işe geçebilirsiniz tabiki ama sadece kazanç üstünden değerlendirmek yanlış bence.

Abone sayısı: 72.7M
izlenme sayısı: 14Bn (milyar)
Yüklenme Süresi 7 yıl

Abone Sayısı: 31.7M
İzlenme Sayısı: 8.3Bn (milyar)
Yüklenme süresi: 7 yıl

Despacito ve baby shark izlenme sayısı daha fazla ama müzik, uzmanlık ve dekolte gerektirmeyen videolardan seçmeye çalıştım.
Bazi seyler mucize oarak adlandirilabiliyorsa Baby Shark bunlardan biri olmali. Psikoloji anadali ogrencileri icin Yuksek Lisans Tezi konusu olabilir. Dikkat suresi Tiktok izleyicisinden sadece bir kac saniye daha uzun olan bebekleri ekrana kilitliyor. Donguye al saatlerce izlesinler. Cok ilginc gercekten.

Hocam bu aralar laminant ustası, boyacı, kaynakçı, demir doğramacı, alçı sıva ustası oldum. Arada öğretmen ve amatör üstü elektronik ile uğraşıyorum.
Sevdiğim iş elektronik ama ne iş yaptığımı ben de karıştırdım :dans1: :dans1:

Belki de kendi işini kendi çözen insan olmaktır sizin sevdiğiniz. Saydığınız işleri para kazanmak için değil kendi derdinizi çözmek için yaptınız, aslında kendi labınızı tasarladınız gerekli işleri yaptınız hobi bile desek olur bence.

Belki de kendi işini kendi çözen insan olmaktır sizin sevdiğiniz. Saydığınız işleri para kazanmak için değil kendi derdinizi çözmek için yaptınız, aslında kendi labınızı tasarladınız gerekli işleri yaptınız hobi bile desek olur bence.
Güzel tespit. Teşekkür ederim

• Beğen
Reactions: clc
Şu örnek verdiğiniz videolardan biz de çeksek kaç kişi izler acaba havuzlu videodan, büyük bir ihtimalle defineci diye tutuklanır hapse gireriz :katil2:.

Yanlız youtube , google , playstore artık yeni gelenleri istemiyor, çok kaliteli bir şey yapsanız bile bunu aramalarda çıkartmıyor.
Aramalarda çıkması için para istiyor , youtube da bile varmış para veriyorsun aramalarda üstte çıkıyor , hafif hafif ponziye dönüşüyor bu ortamlar.

bunlar bence örnek olamaz da bu konuda almanlara hep gıpta etmişimdir. bavyeranın ufacık bir kasabasında 2-3 profesör bir araya gelip bir villa tutuyor ve burada kurdukları teknoloji şirketi ile yazılım veya uzmanlık satarak çok az insan gücü ile yılda milyonlarca dolar ciro yapabiliyorlar. böyle niş işler her zaman çok çekici geliyor.

Bir youtube hesabım var. Çok işlevsel kullanmasam da 10 civarı videom var. İçinde elektronik dışında 1 tane komik bir video yüklenmiştim birine göndermek için.

Elektronik içerikli videolarım 300 izleme civarında iken komik içerikli videom binlerce izleme sayısına ulaştı.

Aynı sorunu bende bu rakamları gördüğümde kendi kendime sormuştum. Yanlış işimi yapıyorum diye.

Abone sayısı 10.8M
İzlenme sayısı: 2.3M
Yüklenme tarihi: 1 hafta önce (2.2.2024)

Abone sayısı: 10.8M
İzlenme Sayısı: 133M
Yüklenme süresi: 7 ay önce(Temmuz 2023)

Abone Sayısı: 82.7K
İzlenme Sayısı: 40M
Yüklenme Süresi: 5Yıl (2019)

Video içeriğinden dolayı bunu link olarak veriyorum.
---https://www.youtube.com/watch?v=EUbIxVZEGbE
Abone sayısı: 572K
İzlenme Sayısı: 39M
Yüklenme Süresi: 7Yıl (2017)
Valla dave jones için google araması arama yapınca bile ilk sayfada bizim(!) dave jones çıkmıyor.

Bir kilo malzeme çıktı kadının ensesinden :) . İzlerken ben rahatladım :) . Tahmin et arkasından kaç tane video izledim, birinde adamın çatalını yardılar :cheeky1: . Hep senin yüzünden.

Bir kilo malzeme çıktı kadının ensesinden :) . İzlerken ben rahatladım

Gerçekten kız biraz daha gecikseymiş Alien çıkacakmış içinden :kafa_samar:

1707507070793.png

bunlar bence örnek olamaz da bu konuda almanlara hep gıpta etmişimdir. bavyeranın ufacık bir kasabasında 2-3 profesör bir araya gelip bir villa tutuyor ve burada kurdukları teknoloji şirketi ile yazılım veya uzmanlık satarak çok az insan gücü ile yılda milyonlarca dolar ciro yapabiliyorlar. böyle niş işler her zaman çok çekici geliyor.
EqR7AbhVQAAuuvA.jpg

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,841
Üyeler
2,480
Son üye
mozcelikors

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back