Yeni Atölye Kurulumuna Armağan Kampanyası

Korad mi gönderdin abi :katil1:
Yok o aklıma gelmedi. Muhtemelen Korad olmasa da benzer bir güç kaynağı zaten vardır. Şimdiye kadar güç kaynağı olmadan ilerlemesine inanmam. :D Sercanın ihtiyaca göre gönderim önerisi çok iyiydi ama ben biraz erken davranıp hediyemi yollamıştım o anda.

Yok o aklıma gelmedi. Muhtemelen Korad olmasa da benzer bir güç kaynağı zaten vardır. Şimdiye kadar güç kaynağı olmadan ilerlemesine inanmam. :D Sercanın ihtiyaca göre gönderim önerisi çok iyiydi ama ben biraz erken davranıp hediyemi yollamıştım o anda.
Benim güç kaynağım yok, belki de bundan ilerleyemiyom :dusun1:. Led sürücülerine devamm..

Benim güç kaynağım yok, belki de bundan ilerleyemiyom :dusun1:. Led sürücülerine devamm..
Valla benimde yok. İki yıl önce lm317 ile yapmıştım bir tane, onu kullanıyorum. Hiç koradın eksikliğini hissettirmedi bana. Şirketteki teknik ofise aldırdım bir tane korad. Orası ayrı.

Benim ki işyerinde de yok ama oraya zar zor bi osiloskop koydurabildik. Ama eve bi güç kaynağı yapmanın zamanı çoktan gelmiş.

1703882509525.png

Geçen buradaki bir arkadaşıma Korad 3005P güç kaynağını tavsiye ettim. İnternette aradı aradı ve zor buldu. Ben de olayı bizim foruma bağladım ve herhalde biz baya reklamını yaptık ve millet kapışıyor diye düşündüm ... Ama belki de bu benim hüsnü kuruntum. Malum yıl sonu, belki de millet yeni yılda zam yağmuru olacak diye ne varsa piyasadan toplamaya çalışıyor :katil2:

Burayı su mu basmış, temelden rutubet mi çekiyor? Duvar diplerindeki ufalanan yerlere bir çözüm bulmak lazım. Pencerelerin altı sıkıntı değil, belli ki pencereden su sızmış kolay halledilir ama iç duvardaki dipler hayra alamet değil.

Eğer ufalanıyorsa sağlam yerine kadar döküp tamir etmek iyi olur. Bunun için parça yerlere de hazır tamir harçları kullanın. İçinde elyaf oluyor ve çok sağlam oluyor. Ben bir hata yapıp üstünkörü sıva tamiratının üstüne boyaya giriştim. Boya yaparken fırçaya ve ruloya bulaştı zayıf sıvalı yerler. Paşa paşa baştan sıva tamiratı yaptım sonra :).
İyi bir ustanız varsa veya siz biliyorsanız gereği yapılmıştır da...

Hayırlı olsun, kolay gelsin.

Abi ustam yok. Usta da, amele de benim.
Sıva alçısı almıştım ama çok uygun değülmiş. Bugün apartmandakilerden biri de uyardı.
Burayı su mu basmış, temelden rutubet mi çekiyor? Duvar diplerindeki ufalanan yerlere bir çözüm bulmak lazım. Pencerelerin altı sıkıntı değil, belli ki pencereden su sızmış kolay halledilir ama iç duvardaki dipler hayra alamet değil.

Eğer ufalanıyorsa sağlam yerine kadar döküp tamir etmek iyi olur. Bunun için parça yerlere de hazır tamir harçları kullanın. İçinde elyaf oluyor ve çok sağlam oluyor. Ben bir hata yapıp üstünkörü sıva tamiratının üstüne boyaya giriştim. Boya yaparken fırçaya ve ruloya bulaştı zayıf sıvalı yerler. Paşa paşa baştan sıva tamiratı yaptım sonra :).
İyi bir ustanız varsa veya siz biliyorsanız gereği yapılmıştır da...

Hayırlı olsun, kolay gelsin.

Abi ustam yok. Usta da, amele de benim.
Sıva alçısı almıştım ama çok uygun değülmiş. Bugün apartmandakilerden biri de uyardı.
Alçı rutubetli yerde hiç tutmuyor, tutsa bile ömrü aşırı kısa oluyor kullanmayın, işlemesi çok kolay ama sonra oişman eder adamı. Dış kapının yanından uzanan duvardaki rutubet, duvar dibindeki yürüyüş yolundan geliyor gibi görünüyor. Buranın dışına da işlem yapmak gerekebilir. Bu yolda çok kırık çatlak varsa düzgünce tamir etmeli. Havalar da soğudu çimento işi dışarda iyi olmayabilir. Yaza doğru el atarsınız.

Abi depo sıcak oluyor. Sabah dışarısı 2°C civarında iken içerisi 15°C üstünde idi.
Su alan yerler tamir edilmiş. Artık nem diye bir sıkıntı yok ama gördükleriniz geçmişin izleri.

Forum istatistikleri

Konular
5,843
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back