Yeni Atölye Kurulumuna Armağan Kampanyası

Gokrtl

Gökhan Kartal (TeknoDay)
Staff member
Bizim kültürümüzde yeni evlenenleri ziyarete gittiğimizde, yeni ev alanlara, yeni eve taşınanlara "çam sakızı, çoban armağanı" diye hediye verilir. Hatta yeni araba alanların dikiz aynasına nazar boncuğu, araç kokusu gibi şeyler astığımızda olur.

Buradan hareket ederek düşündüm ki forumda daimi olarak aktif olan, tanıdığımız, bildiğimiz, komşumuz edasıyla yaklaştığımız üyeler eğer yeni bir atölye kuruyorsa "çam sakızı, çoban armağanı" ufak tefek hediyeler ile destek olabiliriz. Tabi ki bu karşıdaki kişinin ihtiyaç sahibi olduğunu düşündürmemeli. Buradaki amaç, armağan vererek hem kendimizi, hem dostumuzu mutlu etmek. Herkezin kendini mutlu hissetmesi toplum genelinde de olumlu yankılara sebep olur.

Biliyorsunuz dostumuz @fide yeni bir yer kiraladı ve yeni bir atölye kuruyor. Düşündüm ki forum ailesi olarak kendisine hayırlı olsun anlamında ufak tefek hediyeler gönderebiliriz. Yalnız "yeni atölye" deyince benim aklıma ilk tornavida geliyor. O yüzden habire tornavida alıp göndermeyelim, Biraz yaratıcı olalım. :D

Ben ne göndereceğimi biraz düşüneceğim. Herkesten katılım bekliyorum. Özellikle de belirteyim ağanın (@taydin ) eli tutulmaz. :katil2:

Bence muhteşem bir fikir fakat iyi organize etmek lazım. Aksi halde @fide nin yeni çalışma alanı, en baştan yeni çöplüğü gibi olur.

Bence @fide eksik hissettiği alanlarla ilgili durumu kendisi özetlse, katılmak isteyenler kendi elindekilere göre durumu değerlendirir. Bence diğer türlü çok büyük bir muamma var.

Hazır yeri gelmişken bir de tabi şu var, vizonteleden bir sahne. :D

Videodaki kişi Ulaş Kaya. Benim tabirimle Ulaş hocam, üstadım.
Atelye düzeni ve el becerisi konusunda kendisinden çok şey öğrendim. Öğrendiğim şeylerden birisi de @Gokrtl'ın bu konuyu açma sebebi olan hediyeleşmek. @Gokrtl ince düşüncen için teşekkür ederim.
Ulaş hocamın hediye ettiği Dremel 400'ü 10 yıldır kullanıyorum. Atelyemin en kıymetli malzemelerinden birisi. Ulaş hocam da Bosch akülü vidalamayı kullanırken aynı şeyleri düşünüyordur diye düşünüyorum. :saril:

@Sercan önerin için teşekkür ederim. Gerçekten çok güzel bir düşünce. Her hediye güzeldir ama aynı zamanda bir ihtiyacı karşılıyorsa o zaman çok daha değerlidir.

Evet lafı uzatmadan listeyi açıklamaya başlıyorum.

İlk olaraaak DM3068 yada SDM3065 fena olmaz. Baş köşeye koyup her kullandığında hayırla anarım. :katil2::katil2:

Şaka bir tarafa ilk olarak aydınlatma ihtiyacım olacak. Geçende apartmanda kat aydınlatması olarak 36Watt çubuk şeklindeki LED aydınlatmalardan taktım. Oldukça güzeldi. Tanesi 200₺ gibi ama 125₺ye de vardı. Sadece marka farkı diye düşünüyorum. Bu aydınlatmalardan 2 yada 3 tane ihtiyacım olacak.

1703439227793.png

Bunun dışında odayı bölmek için ytong gazbeton malzeme ve böldükten sonra laminant ihtiyacım olacak ama bunun için işçiliğe yardım etmek dışında forum arkadaşlarının pek yapabileceği bişey yok.

Onun dışında 8 yada 16 portlu bir switch ve kablosuz wifi dağıtıcı ihtiyacım olacak.

Forum halkına beni kardeş, arkadaş dost olarak gördüğünüz için sonsuz teşekkür ederim. :saril::saril::saril:

@nt Stor perde için teşekkür ederim. Gerçekten ihtiyaç listesinde olan bir malzeme. Ayryeten fotoğraf arkaplanı olarak stor perde yada projeksiyon perdesi ihtiyacım olacaktı. Rengi uyarsa fotoğraf için arka plan olarak da kullanılabilir.

Ayryeten @ozkarah hocama otonom robot projesine desteğinden dolayı teşekkür ederim.

@Gokrtl Ağa'nın eli tutulmaz olayına gönülden katılıyorum :dans2: :dans2: :dans2:

Ekler

• 1703439227946.png
    1703439227946.png
    20.9 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Canın sağolsun.

• Üzgün
Reactions: nt
Bende aşağıdaki switch var. 24 port denk gelince kenadar kaldırdım. İşine yararsa aras kargo ile gönderebilirim.

Bu arada özellikleri dahilinde sorunsuz çalışıyor. Fakat benim güç kaynağıylae teknoloji farklılığı sebebi ile çalışmadı.

@Sercan teklifin için teşekkür ederim. Depoda kullanacak bir oda yapıcam. Gazbeton, alçıpan, sıva, badana boya işlerim olacak. Taşınacağım ortamı hazırlayınca talep edeyim switchi. Teşekkür ederim..

Bu arada aydınlatma ürünleri hediyesi için @ozkarah Hakan hocama çok teşekkür ederim.

Aklıma geldi . 80 li yıllarda en ucuz ziyaret hediyesi 6 lı komposto takımıydı. Benim sünnetime ziyarete gelenlerden kaç takım komposto takımı çıkmıştı sayısını bile hatırlamıyorum. Yuh artık demistik . Arkadaşlar tornavida hediye edelim deyince direk aklıma geldi :)

Görüşüyorum. Sevdiğim saydığım bir dostum, abim.
Söylerim.

Aklıma geldi . 80 li yıllarda en ucuz ziyaret hediyesi 6 lı komposto takımıydı. Benim sünnetime ziyarete gelenlerden kaç takım komposto takımı çıkmıştı sayısını bile hatırlamıyorum. Yuh artık demistik . Arkadaşlar tornavida hediye edelim deyince direk aklıma geldi :)
O kadar geri gitmesen iyiydi :D
Ayrıca ben tornavida hediye etMEyelim yazım dı. :)

Ama buna kimse hayir demez. :)

Son düzenleme:
Cümleten Hayırlı akşamlar, @fide hocam Kablosuz Router elimde mevcut. TP-LİNK halen ihtiyacın var ise bende çam sakızı çoban armağanı olarak gönderebilirim.

28030 eklentisine bak

Atelyemin baş köşeşine yerleşecek bir hediye geldi. Forumdan bir arkadaş ile bu konuyu konuştum. Hatırlıyorum ama yazışmayı bulamadım. Yazışmayı bulunca kimin hediyesi olduğu ortaya çıkacak ama şimdilik tek söyleyebileceğim şu: "Gönülden teşekkür ederim. Allah razı olsun."
Muhtemelen benim gönderdiğimdir. Bende bir konuda rastlamıştım o muhabbetinize. Kampanyayı başlatan olarak hediye göndermemek ayıp olurdu. Ne göndereyim derken o konuya rastlamıştım. Yalnız ekteki resim açılmadığı için kesin benim gönderdiğim diyemiyorum. Başkasının hediyesine konmayayım durduk yere :D

Muhtemelen benim gönderdiğimdir. Bende bir konuda rastlamıştım o muhabbetinize. Kampanyayı başlatan olarak hediye göndermemek ayıp olurdu. Ne göndereyim derken o konuya rastlamıştım. Yalnız ekteki resim açılmadığı için kesin benim gönderdiğim diyemiyorum. Başkasının hediyesine konmayayım durduk yere :D
Korad mi gönderdin abi :katil1:

Forum istatistikleri

Konular
5,848
Üyeler
2,482
Son üye
ilker29

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back