Led Lambayı nasıl terbiye ederim ?

nt

Emekli
Elimde atıl durumda bir led birde eski telefon şarj aletleri gibi adaptör var bunları birleştirdim.
Gece lambası ya da mutfağa güzel olabilir diye düşündüm
fakat psikopat gibi yanıyor yanıp sönüyor sürekli..

araya bir eleman ekleyip bunu yavaşlatma hatta durdurma şansım varmı ?

adaptör ve led

Ekler

• image.jpg
    image.jpg
    875.1 KB · Görüntüleme: 45
Sanki adaptörün voltajı yüksek geliyor ve lamba çok akım çekiyor gibi. Sonra da adaptör korumaya geçip, akımı kesip tekrar veriyor gibi. Daha düşük voltajlı adaptör ile dene. Multimetre duruyor mu :) ?

• Beğen
Reactions: nt
Araya uygun bir direnç koyulabilir ama voltaj farkı fazlaysa bu pek uygun değil.

Araya uygun bir direnç koyulabilir ama voltaj farkı fazlaysa bu pek uygun değil.
video yüklemeye çalışıyordum...
bu led 3 farklı şekilde yanıyordu lamba iken yavaşca yanıp sönüyor, ateş gibi yanıyor ve sabit yanıyordu şimdi çıldırdı nerdeyse 5 saniyede 20 kez yanıp sönüyor
club lambası oldu :D

O zaman basit bir led lamba değil o. Bir kontrolcüsü falan vardır, bozulmuş olabilir, doğru voltaj önemlidir yine de.

• Beğen
ses vardır videoda kalite kötü

Ekler

• Video.mov
    508.2 KB
@nt bir şey diyemeyeceğim. Disko lambası olmuş hakkaten. kumandası falan yok muydu bunun? Nasıl ayarlanıyordu geçişleri?

• Haha
açıp kapatınca değişiyordu, beğendiysen yollarım :D

Yok yollama. Ama yeni bir oyuncak projesi fikri verdi bana bu. Çabuk bitecek kadar basit, beni oyalayacak kadar karmaşık.

O adaptör o ledin dişinin kovuğuna yetmez. Adaptör yeteri kadar akım veremediği için voltaj çökmesi oluyor. Bu durumda ledlerin yetersiz akımdan pır pır etmesine sebep oluyor.

• Beğen
Elimde atıl durumda bir led birde eski telefon şarj aletleri gibi adaptör var bunları birleştirdim.
Gece lambası ya da mutfağa güzel olabilir diye düşündüm
fakat psikopat gibi yanıyor yanıp sönüyor sürekli..

araya bir eleman ekleyip bunu yavaşlatma hatta durdurma şansım varmı ?
Yanlis saymadiysam 108 LED var. 1.5 metre serit LED'e denk gelir yaklasik. Serit LED'ler metrede 1A cekiyor. Bu alette 1.5A ceker sanirim. Adaptoun 12V/2A olmasi lazim dogru duzgun calistirabilmesi icin.

Havyalar bitti mi yaa :D
Hiç elim varmıyor onunla uğraşmaya :) , öylece duruyor malzemeler masamda, kenarda. Sanırım sap şık olmayayak kendin yap olunca. @Gokrtl 'ın aldığı makinanın tutanakları çok iyi duruyor, hazır mı alsam diyorum tutamakları. Sonra düşünüyorum; kutusu da sapı da post-apocaliptik olsa nasıl olur ki? Madem güzel, şık bir şey yapamıyorum, özellikle eciş bücüş yapayım.

Yanlis saymadiysam 108 LED var. 1.5 metre serit LED'e denk gelir yaklasik. Serit LED'ler metrede 1A cekiyor. Bu alette 1.5A ceker sanirim. Adaptoun 12V/2A olmasi lazim dogru duzgun calistirabilmesi icin.
sanırım 107 birine lehim yapmıştım hatta elimi yakan lamba bu mazimiz var onunla :cupid1:

image.jpg

PlayStation topladım ama 4 vida arttı :ohno1:

sanırım 107 birine lehim yapmıştım hatta elimi yakan lamba bu mazimiz var onunla :cupid1:

30964 eklentisine bak
PlayStation topladım ama 4 vida arttı :ohno1:
Playstation bir erkegin kalesidir. Sen adamin kalesini yiktin. Hazir ol sonuclarina katlanmaya. :katil1::katil1:

Bu adaptor o lambaya yetmez. 12V tamam ama 2A olmasi gerek, yani 2.000mA. Bu adaptorun gucu 800mA. Lambanin ihtiyaci bunun iki bucuk kati.

Hiç elim varmıyor onunla uğraşmaya :) , öylece duruyor malzemeler masamda, kenarda. Sanırım sap şık olmayayak kendin yap olunca. @Gokrtl 'ın aldığı makinanın tutanakları çok iyi duruyor, hazır mı alsam diyorum tutamakları. Sonra düşünüyorum; kutusu da sapı da post-apocaliptik olsa nasıl olur ki? Madem güzel, şık bir şey yapamıyorum, özellikle eciş bücüş yapayım.
Klon sap Altınkaya kutu kendine has ama derli toplu bir sistemin olur abi

Playstation bir erkegin kalesidir. Sen adamin kalesini yiktin. Hazir ol sonuclarina katlanmaya. :katil1::katil1:

Bu adaptor o lambaya yetmez. 12V tamam ama 2A olmasi gerek, yani 2.000mA. Bu adaptorun gucu 800mA. Lambanin ihtiyaci bunun iki bucuk kati.
Topladık işte macunda yaptım oynasın vida arttı onları‘da ileride kullarınız :yerlereyat1:

Donanım konusunda gelişmem gerekli
teyb —ok
laptop —ok
PlayStation —ok
sıra tvde :kafa_samar:

direnç falan taksam düzelirmi adaptörden çarpılma ihtimalim yok tam bana göre

@nt bakma 1.5A yazdığına. O adaptör 1.5A filan vermez. Boşuna uğraşma onunla. Başka bir tane bul.

• Beğen

Forum istatistikleri

Konular
5,971
Üyeler
2,514
Son üye
evrenbasaran

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back