TT Technic MY-64 multimetre

taydin

Timur Aydın
Staff member
Bugün TT Technic MY-64 multimetresini buradaki bir esnaftan aldım. Fiyat 120 TL :) Daha hiçbir test yapmadım ama görsel anlamda ilk izlenimlerim çok iyi. Mesela cihazın dışında lastik koruyucu kılıf var. Ayrıca sıcaklık ölçüm probu da pakete dahil. Problar da fena değil. Bu cihazla ilgili merak ettiğiniz ve denenmesini istediğiniz şeyler varsa söyleyin onları da incelemeye dahil etmeye çalışayım.

IMG_20201111_200724.jpg

IMG_20201111_200743.jpg

Bu cihazla ilgili merak ettiğiniz ve denenmesini istediğiniz şeyler varsa söyleyin onları da incelemeye dahil etmeye çalışayım

Ben şimdi balkona bir adet pil bıraktım. Sende propları pencereden dışarı tut. Bakalım pilin voltajını ölçecek mi :D

Şimdi görünce hatırladım. Bu benim ilk (aslında üçüncü) multimetrem sayılır. 10-12 sene aralıksız kullandım bendekinde marka falan yazmıyordu.

1605116880720.png

Yurt için acil durumlarda/ yurtdışı nadiren uçakla servis hizmeti vermeye giderim. Takım çantası ve içindekileri güvenlikte bazen çok sorguluyorlar, bazen kimsenin umrunda olmuyor. En son Cezayire giderken yanımda takım çantası yok sadece multimetre vardı. Çok sorguladılar ama multimetreyi kaptırmadan gittim. İşim bitince müşteriye dedimki bu sende kalsın. :D Bir daha gelecek olursam burada bulunsun dedim. Velhasıl böylece vedalaştım bu model ile...

Ben şimdi balkona bir adet pil bıraktım. Sende propları pencereden dışarı tut. Bakalım pilin voltajını ölçecek mi :D

Bunda wireless özelliği yok abicim :)

Eğer incelemede iyi sonuçlar alırsak, uyduruk DT830D multimetresi yerine yeni başlayanlara bunu öneririz. Bakalım göreceğiz.

Bu testleri soru cevaptan çok aşağıdaki sayfada yer aldığı gibi bir standart çerçevesinde yapmak gerek. Eksik görülen yerleri merak eden zaten sorar.

İstersen bunun için sana mini bir websitesi hazırlarım, forumda alt site olarak çalışır.

Bu testleri soru cevaptan çok aşağıdaki sayfada yer aldığı gibi bir standart çerçevesinde yapmak gerek. Eksik görülen yerleri merak eden zaten sorar.

Evet o site çok güzel. Tüm incelemeler çok ayrıntılı, büyük bir emek harcanmış. MY-64 olmasa da neredeyse tüm multimetreler var. Benim yaptığım incelemelerde de o siteyi referans alıp birşeyi gözden kaçırmadığıma baktım.

İstersen bunun için sana mini bir websitesi hazırlarım, forumda alt site olarak çalışır.

İnceleme sayısı artsın öyle bir çalışma yapalım. Şu ana kadar sadece iki multimetre inceleyebildim.

Bunda wireless özelliği yok abicim :)

Eğer incelemede iyi sonuçlar alırsak, uyduruk DT830D multimetresi yerine yeni başlayanlara bunu öneririz. Bakalım göreceğiz.
Yooo. DT830D uyduruk deme abi. Kaç yıl bana hizmet etti. Yanlış ölçüm yapmasaydım hala kullanıyor olacaktım.:)

Yooo. DT830D uyduruk deme abi. Kaç yıl bana hizmet etti. Yanlış ölçüm yapmasaydım hala kullanıyor olacaktım.:)

Zaten önemli olan kısıtlamalarını bilmek. O bilinç ile kullanırsan, bir de ölçtüğü değere de sağlıklı bir şüphe ile bakıyorsan mesele yok :p

@taydin,

İncelenecek cihazlar listesine ekleyebilirsin. :cheeky1:

Bir kere 300 TL bandına girince UNIT UT-139C daha cazip bence. Bunun 20 A kademesi ve 200 MΩ kademesi var, tamam iyi güzel de, bunlar çok elzem olan şeyler değil.

Bir kere 300 TL bandına girince UNIT UT-139C daha cazip bence. Bunun 20 A kademesi ve 200 MΩ kademesi var, tamam iyi güzel de, bunlar çok elzem olan şeyler değil.

Mesajı silebilirsin :)

Ben fiyatı yanlış okumuşum.

1606394566901.png

41Bin Dolar Oha bu ne demiştim. Bu nedenle uyuzluk olsun diye inceleme tavsiyesi istedim. :)

41 Dolar mış :) Gerek yok at çöpe. :D

41bin dolara belki multimetre üretim fabrikası kurabiliriz :katil2:

Mesajı silebilirsin :)

Ben fiyatı yanlış okumuşum.

6224 eklentisine bak

41Bin Dolar Oha bu ne demiştim. Bu nedenle uyuzluk olsun diye inceleme tavsiyesi istedim. :)

41 Dolar mış :) Gerek yok at çöpe. :D

Camın kenarları pırlanta işlemeli multimetre olabilir belki :D Nokia'nın vardı öyle telefonları.

Şaka bir yana, ben de hep o nokta virgül olayında kafam karışıyor. Amerikan normlarına göre ondalık ayırıcı noktadır, binler ayrıcı da virgüldür. Yani 176,200.52 dolar deyince bunun anlamı 176 bin 200 dolar 52 cent. Ama Türk normlarında ondalık ayırıcı virgül. Binler ayırıcı nedir ben de bilmiyorum. Bunun standardı nerededir onu da bilmiyorum :) Türk Dil Kurumu siyaset yapacağına böyle şeyleri standardize etmesi lazım ...

Size 12 bin dolarlık bir multimetre resmi koyayım da biraz ağzınızın suyu aksın :katil2: 8.5 Haneli Keysight 3458A. Temel DCV doğruluğu %0.0004 :cheeky3:

1606395833255.png

Ama Türk normlarında ondalık ayırıcı virgül. Binler ayırıcı nedir ben de bilmiyorum. Bunun standardı nerededir onu da bilmiyorum :) Türk Dil Kurumu siyaset yapacağına böyle şeyleri standardize etmesi lazım ...
Aslında TDK bununla ilgili bir açıklama yaptı. Dünya genelinde Fransa ve sömürüleri kesir ayracı olarak virgül kullanıyor. Dünyanın geri kalanı ise bizim de kullandığımız nokta kullanıyor. Bu şu demek 10.3 Volt, 999.99 Amper, 1.5 metre ya da 1,000.50 TL gibi örnekler doğru yazım örnekleri...

Bizimkiler (vatandaş) bu normlara uymuyor.

O yüzden çalışmayan program biliyorum kontik dosyasında noktayı virgülle değiştiriyorsun program çalışıyor. Boşluk confit olacak koltuk değil değil bu mesaj sesli komutla yazılmıştır ha ha ha ha gönder enter Okey beton

O yüzden çalışmayan program biliyorum kontik dosyasında noktayı virgülle değiştiriyorsun program çalışıyor. Boşluk confit olacak koltuk değil değil bu mesaj sesli komutla yazılmıştır ha ha ha ha gönder enter Okey beton
Confit de değil zaten config :katil2:

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,653
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back