3D Yazılımlarım

@devreci hocam youtubedaki videolarına baktımda siz neler yapmışsın öyle Bunların hiçbiri basit şeyler değil.
Youtube da sanırım anahtar kelimeler kullanılarak çok daha fazla izleyiciye ulaşılabilirdi.(Yalnız biraz görüntüler karanlık)
Sizin gibi bilgili kişiler çok yok.Bilgileride paylaşmışsınız sanırım

Hocam o kadar şey yaptım youtube abonem hiç yükselmiyor ayda beş on kişi geliyor , video çekimleri de kötü gerçi.
Plazma kesiciyi günde 50 kişi izliyor. Toplam günlük 200 kişi izliyor tabi bu çok kötü.

Peki bu kütüphanelerde olaylar ve çevre gibi 3D hareketlerde varmı?
Demek istediğim
Tıpkı bir araba yarışında yarışılacak güzergahı seçmekgibi (Deniz kenararı ,Dağ ova vb)
Ölme olayında atıyorum makinalı tüfekle işaretlediğin bölgeye geldiğinde ,okla vurulma vb bu tarz event lar falan varmıdır?

Hocam o kadar şey yaptım youtube abonem hiç yükselmiyor ayda beş on kişi geliyor , video çekimleri de kötü gerçi.
Plazma kesiciyi günde 50 kişi izliyor. Toplam günlük 200 kişi izliyor tabi bu çok kötü.

Öncelikle videolarınızda konuşmanız lazım.Dave Johson u görmüyormusunuz hiç susmuyo :)
Birde görüntü çekme işinde daha iyi aletler kullanmalısınız
Yani insanların meslekleriyle asla alay etmem ama ilkokul mezunu ahçı bir adamın elektronikle ilgili binlerce abonesi varsa demekki birşeyleri doğru yapıyor diye düşünürüm

Peki bu kütüphanelerde olaylar ve çevre gibi 3D hareketlerde varmı?
Demek istediğim
Tıpkı bir araba yarışında yarışılacak güzergahı seçmekgibi (Deniz kenararı ,Dağ ova vb)
Ölme olayında atıyorum makinalı tüfekle işaretlediğin bölgeye geldiğinde ,okla vurulma vb bu tarz event lar falan varmıdır?

Oyun programlayıcısı bunu istediği gibi yapabilir, mesela bun bu programla 10 faklı şekilde ölüm tasarlarım kimisinde karnını tutar kimisinde birden bayılır, döne döne düşer oyun içinde hangisini istiyorsam o sahneyi çalıştırırım , yada sahnedeki bazı nesneleri isterse çizdirmem mesela adamın kafası kopuyor kafayı çizdirmem :D

Öncelikle videolarınızda konuşmanız lazım.Dave Johson u görmüyormusunuz hiç susmuyo :)
Birde görüntü çekme işinde daha iyi aletler kullanmalısınız
Yani insanların meslekleriyle asla alay etmem ama ilkokul mezunu ahçı bir adamın elektronikle ilgili binlerce abonesi varsa demekki birşeyleri doğru yapıyor diye düşünürüm

Evet haklısın ama "demekki birşeyleri doğru " bence bu hayatta bazı şeyler de yanlış , enas btur gibi adamların on milyon izleyicisi olması yada bujiden elektirk üreten adamların on milyon izlenmeleri insanda heves bırakmıyor bişeyler yapmak için. Birazda köşe başları kapılmış durumda .

Şöyle düşünelim Dave Johson ile aynı seviyede video çeksek kaç kişi izler. Ben söyliyim hiçkimse bunu deneyenler de var ve başaramıyorlar.

Hoşgeldin Devreci. Bu yazılımlar ne için kullanıyor?

Sizi picprojeden biliyorum. Sanki böyle dışarı hiç çıkmayıp projelerle uğraşıyorsunuz gibi :) Projelere nasıl vakit ayırıyorsunuz? Birçok insanın fişe takmaya korkacağı projeler yapıyorsunuz. Tebrik ederim.

Bilgi var ama satamıyoruz. Elektronikçilerin genel sorunu bu. Bir site açıp orada yayınlayabilirsiniz projelerinizi.
Bende bu kamera konuşma işlerini hiç sevmem. Ama video izlenmenizin artması için daha profesyonel çekimler yapmanız, olayı anlatmanız gerek. Sınırsız enerji diye video üretseniz şimdiye milyon kere izlenmişti. Devir böyle artık saçma şeyler daha çok izleniyor.

Amaç para kazanmaksa metal dedektörleri ile ilgilenebilirsiniz. Piyasada çok talep var. Ama kahvede oturup cinli define hikaye anlatan adamlara hitap etmeniz gerekecek. Bu işin en zor kısım ise bobinler ve balans işlemi, standart bir üretim yapmanız gerek.

Hocam Dave on yıldan fazladır video çekiyor.İlk videolarında bu kalite yoktu.Kafasına çanaklar falan takıyor şelaledan Fluke multimetre atıyor.sonrada "vay anasına hala çalışıyor " diyordu :)
Dave bunları yapıyor ama Signal Path kanalındaki hintli süper cihazları tamir ediyor.Yani siz azimle devam ederseniz kesinlikle abonenizde artar

Mesela videolarınızda detay da çok yok. FPGA ile uğraşırken After Effect gibi programlarıda kullanarak görseller hazırlayın Editleme,Kurgu ve yükleme işi saatler sürecek ama bu sie daha hızlı artan abone ve seyretme olarak dönecek.

Bence bir videoyu çok seyrettirmek tıpkı bir yazılım gibi düşünmeli her bir framede hangi görüntüleri ekleyeceksiniz bunlara kadar planlamalısınız
Çok zor değil .Ben bir amerikalının onlarca seyahat videolarını saatlerce seyretmiştim.
Birde yazılımda bu gibi zor konuları seçmeyin bence.
yapın bir süper mario tarzı basit bir program zıplarken ses çıkarsın .Bir zamanlar Hugo diye bir oyun vardı .Yanlış rayı seçince lokomotife yapışmasını hala unutmam bunlar hep tüyodur.

Son düzenleme:
İleri seviyede teknik konuların anlatıldığı youtube kanallarının abone sayısı genelde az. Benim bildiğim "The Signal Path" ve "w2aew" var bu şekilde olan. Neden? Bence o derinlikte konuyu öğrenmek isteyen sayısı az da ondan.

Bu kanalların sahipleri de zaten çok abone olsun ve youtube'dan çok para kazanayım diye yapmıyorlar. Onlar için abone sayısının artması, sadece üreticilerin inceleme için cihaz göndermesi bakımından önemli. Asıl amaçlarının bilgi paylaşımı olduğunu görüyorum.

@slewrate yazılımlar oyun yapabilmek için araç gereç , bir de 3D modelleme programım var ama ticari olacak. Bu oyun işinde de iyi para var şansın tutarsa.

Öyle hemen bir şey yapayım da para kazanayım diye düşünmüyorum. Kendimizi geliştirmek zorundayız, öğrenmek tecrübe sahibi olmak zorundayız.

Aslında bir kobi kurmayı düşünüyordum kaynak makinası, plazma kesici, sanayi tipi plazma cnc vs, güzel fikirdi. O sene dolar birden fırlayınca erteleyelim dedik, şimdi de bu virus çıktı ama işler yoluna girerse halen düşünüyorum , peki nasıl olacak bilgi olmadan tecrübe olmadan kim yapacak.
Bu işler zor diye bir durum yok mecburen kendimizi geliştirmek zorundayız yada her şeyi yurt dışından getirteceğiz el şeyiyle gerdeğe gireceğiz.
Yaptığım çalışamalar son ürün değil kendimi geliştirme amaçlı o yüzden bütün bilgilerini yayınlıyorum.

Omega Çok haklısın eğer başta düşünüp videoları güzelce dediğin gibi ayarlasaydım şu an on binlerce üyem olurdu, fakat hiç youtube ile düşüncem olmadı , şimdi ise istiyorum çünkü yaptığım programların tanıtımını reklamını kendi sayfamda yapabilirdim o yüzden pişmanım. Yoksa youtube dan gelecek parayı istemiyorum. Ama yeni videolar çektikçe daha dikkat edeceğim.

Bu konuyu uzatmak istemiyorum ama aşağıdaki Barış Özcanın şu videosu var

Abone Sayısı: 4milyon 140bin (Şuanda)
İzlenme Sayısı: 35459 (Yayınlandıktan birkaç saat sonra)

Bu videodaki görüntü kalitesi
Mekanın Işıklandırılması
Seslerin Mixlenmesi ve geçişlerindeki kalite.
Müzik seçimindeki başarı.
Görüntüye eklenen animasyonlar canlandırmalar.
Konuyla ilgili çok fazla kaynak ekleyebilmesi
Türkçeyi doğru kullanabilmesi ve hakimiyeti
gibi konularda çok başarılı.

Unutulmamalı ki :
insanlar kendilerine layık gördükleri ürünleri satın alırlar.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
5,659
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back